Wimbledon bude bez Sloveniek, Molčan nevyužil obrovskú šancu

Alex Molčan.
Alex Molčan. (Autor: Martin Baumann - TASR)
Sportnet, SITA|24. jún 2021 o 15:06 (aktualizované 24. jún 2021 o 18:42)

Výsledky slovenských tenistov v kvalifikácii na Wimbledon.

BRATISLAVA. Tretí grandslamový turnaj sezóny, londýnsky Wimbledon, bude bez slovenskej tenistky v hlavnej súťaži dvojhry.

Anna Karolína Schmiedlová aj Rebecca Šramková nezvládli vo štvrtok svoje zápasy 2. kola kvalifikácie, ktorá sa hrá v londýnskom Roehamptone.

Rebríčkovo vyššie postavená Schmiedlová (122.) prehrala s Poľkou Urszulou Radwanskou 3:6, 5:7. Zápas trval 93 minút a Schmiedlová až šesťkrát prišla o svoje podanie. Navyše, v zápase spravila až 39 nevynútených chýb.

Neskôr Šramková (228.) viedla nad favorizovanou Bieloruskou Oľgou Govorcovovou nádejne 6:4 a 4:1, ale prehrala 6:4, 6:7 (2), 2:6.

Slovenka mala veľkú šancu ukončiť zápas v dvanástom geme druhého setu, keď bola tri loptičky od víťazstva. V treťom sete Šramková zase viedla s brejkom 2:1, ale potom už neuhrala ani jeden gem.

Obrovskú šancu na postup do hlavnej fázy Wimbledonu nevyužil Alex Molčan. V zápase s Francúzom Antoinom Hoangom viedol 2:0 na sety, ale napokon prehral po takmer štyroch hodinách 6:1, 6:4, 4:6, 4:6, 5:7.

Pre rodáka z Prešova to bol prvý pokus o prienik do hlavnej časti turnaja tzv. veľkej štvorky. V kľúčovom zápase doplatili na svoju neefektívnosť, keď z 24 brejkbalov dokázal využiť len šesť.

Molčan nenadviazal na výhru nad Hoangom z marca tohto roka, keď ho zdolal v kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže na turnaji ATP vo francúzskom Marseille.

Hlavnú súťaž si na londýnskej tráve zahrá len Norbert Gombos, ktorý mal garantovanú účasť vďaka svojmu postaveniu v rebríčku ATP.