Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš
Vladimír Weiss si v najbližšom kvalifikačnom dvojzápase slovenský dres neoblečie. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 5. okt 2016 o 10:50

Slovenský reprezentant čelí obvineniu z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss mladší zverejnil svoje stanovisko v súvislosti s obvinením od polície z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Dvadsaťšesťročný krídelník sedel vo vozidle, ktoré zastavila policajná hliadka v nedeľu v skorých ranných hodinách v Bratislave.

O prípade ako prvá informovala TV JOJ.

Weiss sa odmietol podrobiť dychovej skúške a nesúhlasil ani s odberom krvi. V aute sa údajne nachádzalo ďalších deväť ľudí.

"Chcel by som sa ospravedlniť svojej rodine, blízkym, trénerovi a chalanom z reprezentácie za vzniknutú situáciu, ku ktorej sa však momentálne nebudem vyjadrovať," uviedol Vladimír Weiss mladší v stredu predpoludním prostredníctvom svojho verifikovaného konta na sociálnej sieti twitter.

"Situáciu rieši môj advokát. Chcem len zdôrazniť, že auto som nešoféroval a som presvedčený, že o tejto záležitosti rozhodnú kompetentné orgány podľa práva a nie médiá. Držím palce reprezentácii, rozhodnutie trénera Kozáka plne akceptujem a rešpektujem," dodal hráč katarského klubu Al-Gharafa.

Obvinili ho

"Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I vzniesol na základe doposiaľ vykonaných procesných úkonov obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky voči dvadsaťšesťročnému Vladimírovi W. z Bratislavy. Vzhľadom sa súčasné štádium konania, bližšie informácie k prípadu nie je možné poskytnúť," uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

V utorok sa objavila nová výpoveď. Informoval o tom denník Plus jeden deň. Zodpovednosť na seba vzal Weissov kamarát David.

"Ja som šoféroval. Bol som o tom už aj vypovedať na polícii. Urobili sme hlúposť, že sme išli v aute desiati. To je všetko, čo môžem v tejto chvíli k celej záležitosti povedať," povedal David pre spomenutý zdroj.

Kozák ho vyradil z tímu

Weiss je hráčom katarského klubu Al-Gharafa, figuroval v nominácii trénera SR Jána Kozáka na blížiace sa zápasy proti Slovinsku (v sobotu 8. 10. o 20.45 h v Ľubľane) a Škótsku (v utorok 11. 10. o 20.45 h v Trnave) v rámci F-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. Vo svetle posledných informácií sa Ján Kozák rozhodol nevyužiť Weissove služby v týchto stretnutiach.

Vladimír Weiss čelí obvineniu. (Autor: SITA)

"Pokiaľ ide o Vlada Weissa, snažili sme sa s ním spojiť, nepodarilo sa nám to. Máme informáciu, že by mal prísť v priebehu krátkeho obdobia. Veľmi rád sa s ním porozprávam," povedal tréner Ján Kozák počas pondelňajšej tlačovej konferencie po zraze reprezentácie.

"Rozhodol som sa, že počas týchto dvoch zápasov nebude k dispozícii. Na svoju prácu potrebujeme pokoj a čisté hlavy. Uvidíme, ako to vyšetrovanie potom dopadne. Potom môžeme urobiť ďalšie závery. Vlada mám veľmi rád, vždy bol kľúčový a užitočný hráč a mužstvu veľakrát pomohol," dodal Kozák.

Prišiel na zraz

Weiss reprezentoval Slovensko na MS 2010 aj ME 2016.

Zraz národného tímu bol v pondelok v Senci do 15.00 h, Weiss podľa Plus jeden deň prišiel až pred piatou hodinou a následne koučovi vysvetľoval, čo sa stalo.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.