Lipsko remizovalo s Bayernom a je na čele, Hertha s Dudom prehrala ďalší zápas

Ondrej Duda počas zápasu Herthy Berlín a Wolfsburgu.
Ondrej Duda počas zápasu Herthy Berlín a Wolfsburgu. (Autor: AP/Andreas Gora)
TASR|14. sep 2019 o 18:05

Bénes nastúpil v drese Mönchengladbachu v druhom polčase.

BERLÍN. Futbalisti Herthy Berlín v základnej zostave so slovenským reprezentantom Ondrejom Dudom prehrali v sobotňajšom dueli 4. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku Mainzu 1:2.

Duda hral do 69. minúty, hostia prišli o bod dve minúty pred koncom po zásahu Jerryho St. Justea. Hertha sa so ziskom jediného bodu z pôdy mníchovského Bayernu krčí na dne tabuľky.

V šlágri 4. kola remizoval obhajca titulu Bayern Mníchov na ihrisku RB Lipsko 1:1. Hostí poslal do náskoku už v 3. minúte Robert Lewandowski, no v nadstavenom čase prvého polčasu zariadil remízu z pokutového kopu Emil Forsberg. Lipsko je tak na čele tabuľky o bod pred Dortmundom a dva pred Bayernom.

Borussia Mönchengladbach vyhrala v Kolíne nad Rýnom nad domácim celkom 1:0, László Bénes zasiahol v jej drese do hry v 78. minúte. Borussia Dortmund si na domácej pôde hladko poradila s Bayerom Leverkusen 4:0. Dva presné zásahy zaznamenal Marco Reus, po jednom pridali Paco Alcácer a Raphael Guerreiro.

Bundesliga 2019/2020 - 4. kolo

1. FC Kolín - Borussia Mönchengladbach 0:1 (0:1)

Gól: 14. Plea

/L. Bénes za hostí od 78. min/

FC Augsburg - Eintracht Frankfurt 2:1 (2:0)

Góly: 35. Richter, 43. Niederlechner - 73. Paciencia

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 4:0 (1:0)

Góly: 45.+3 Forsberg (z 11m) - 3. Lewandowski

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Lipsko remizovalo s Bayernom a je na čele, Hertha s Dudom prehrala ďalší zápas