Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Petrušová postúpila priamo do finále, štvorkajak suverénne triumfoval v rozjazde

Mariana Petrušová. Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 22. aug 2019 o 14:56

Slováci bojujú na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike.

BRATISLAVA. Slovenská reprezentantka Mariana Petrušová postúpila do finále v disciplíne K1 na 1000 m na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v maďarskom Szegede.

Petrušová výkonom 3:55,61 min skončila druhá v prvej rozjazde vo štvrtok predpoludním, nad jej sily bola len Poľka Justyna Iskrzycká (3:54,84). Finálovú účasť si priamo vybojovali tri najrýchlejšie kajakárky v cieli. O medaily sa bude bojovať v sobotu 24. augusta od 12.25 h.

Ladičová neprenikla do finále

Vo štvrtok predpoludním bol zo Slovákov v Szegede na trati aj Peter Gelle a v rovnakej disciplíne ako Petrušová dopádloval vo svojej rozjazde do cieľa na treťom mieste. Skúsený kajakár bude pokračovať v semifinále na "tisícke" v piatok o 18.07 h.

V prvom štvrtkovom bloku rozjázd sa predstavila aj kanoistka Gabriela Ladičová v C1 na 200 m a kanoista Matej Rusnák v C1 na 500 m. Obaja si vybojovali postup do semifinále.

Ladičová finišovala vo svojej rozjazde ako štvrtá a na olympijskej "dvojstovke" bude pokračovať v semifinále v piatok o 16.58 h. Skúsený Rusnák bol vo štvrtej rozjazde tretí a o postup do finále sa pokúsi v piatok o 12.03 h.

Ladičová bola v akcii aj vo štvrtok popoludní, v druhom semifinále v C1 na 500 m skončila na 4. pozícii a neprenikla do A-finále. Predstaví sa tak v B-finále, ktoré sa uskutoční v piatok o 14.35 h.

Štvorkajak nemal problém s postupom

Ako poslední zo slovenských reprezentantov boli vo štvrtok v hre Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek. Tí suverénnym spôsobom triumfovali v tretej rozjazde v K4 na 500 m časom 1:18,63 min a postúpili do sobotňajšieho podvečerného semifinále.

Aj na tejto trati sa budú v konečnom dôsledku rozdávať olympijské miestenky do Tokia 2020. Na základe kvalifikačných kritérií rozdelia v Szegede spolu 170 miesteniek pre 82 lodí.

V japonskej metropole sa predstaví až 246 športovcov rozdelených rovnomerne podľa oboch pohlaví.

Slováci kontrolovali celý priebeh, v závere síce nastúpili Bielorusi, ale na konci im chýbalo pár centimetrov

"Bola to povinná jazda, možno to z brehu dokonca vyzeralo jednoducho. Vyšiel nám aj vietor. Útok Bielorusov sme očakávali, lebo ich poznáme a vieme, že sú rýchli. Dúfam, že v semifinále dostaneme jednoduchších súperov," povedal Adam Botek v cieli slovenským médiám.

Víťazstvo v rozjazde považoval za splnený cieľ aj Csaba Zalka, pre ktorého to boli premiérové preteky v olympijskej kvalifikácii:

"Vyskúšali sme si ostrú jazdu, pretože v piatok máme voľno, tak prečo nie. Myslím si, že to bol dobrý výkon. Chceli sme vyhrať, pretože takto máme väčšiu šancu dostať jednoduchšie semifinále."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.