Famózny J. T. Bö, Nórsko zdolalo Švédsko. Pozrite si medailovú bilanciu

Johannes Thingnes Bö na MS v biatlone 2023.
Johannes Thingnes Bö na MS v biatlone 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. feb 2023 o 17:45

Kto získal medaily na MS v biatlone 2023?

OBERHOF. Najúspešnejšou krajinou na majstrovstvách sveta v biatlone sa stalo podľa predpokladov Nórsko.

Jeho reprezentanti nazbierali v nemeckom Oberhofe dokopy trinásť medailí, z toho vyše polovicu Johannes Thingnes Bö, ktorý získal cenný kov v každej disciplíne, v ktorej štartoval.

Za Nórmi nasledovali ich susedia zo Švédska (11), s veľkým odstupom skončilo na treťom mieste Francúzsko (4).

J. T. Bö triumfoval v šprinte, stíhačke i vytrvalostných pretekoch a s krajanmi aj v miešanej štafete a mixe dvojíc.

V štafete mužov získal striebro a v nedeľňajších hromadných pretekoch bronz, keď ho po poslednej streľbe predbehli Švédi Sebastian Samuelsson a Martin Ponsiluoma.

So svojou zbierkou z Oberhofu je najúspešnejší pretekár na jedných MS. Na svetových šampionátoch nazbieral dokopy už 30 cenných kovov (17-10-3).

Jeho krajan Sturla Holm Laegreid získal v nemeckom stredisku päť medailí (1-3-1).

Švédski reprezentanti zaznamenali dokopy jedenásť cenných kovov. Najviac sa o to pričinila Hanna Öbergová, ktorá mala zlato v hromadných i vytrvalostných pretekoch a okrem toho získala aj striebro v šprinte a bronz v štafete.

Stala sa tak najúspešnejšou ženou šampionátu. Samuelsson pridal k zlatu z "massu" aj bronzy v stíhačke, vytrvalostných pretekoch a štafete.

Štyri medaily si v Oberhofe vybojovala aj Talinaka Lisa Vittozziová, po tri získali Nórka Marte Olsbuová Röiselandová, Nemka Denise Herrmannová-Wicková, Francúzka Julia Simonová a Švédka Linn Perssonová.

Slovensko zostalo na MS 2023 bez cenného kovu. Najvýraznejšie výsledky dosiahla Paulína Bátovská Fialková, ktorá obsadila 16. miesto v hromadných a 18. vo vytrvalostných pretekoch.