Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Východniari to medzi dvanástimi povrazmi roztočili

Ilustračná snímka. (Autor: TASR/AP)
Rudolf Rondzik|Publikované 29. jún 2018 o 22:00

Zdá sa, že na východe sa o budúcnosť boxu nemusíme obávať.

GIRALTOVCE. Zdá sa, že na východe sa o budúcnosť jedného z najstarších olympijských športov – boxu nemusíme obávať.

Dokazuje to medailová žatva nádejí tvrdých úderov na nedávnych majstrovstvách Slovenska žiactva a mladšieho dorastu v Giraltovciach.

Medzi 24 klubmi a 111 pästiarmi sa na stupeň najlepších postavilo až 37 borcov z 9 východoslovenských klubov. Z nich až desiatich dekorovali zlatou medailou.

Okrem MŠK Vranov sa darilo aj Ždani

O krátke zhrnutie podujatia sme požiadali už nestora slovenského boxu Rafaela Horvátha z TJ BK Ždaňa.

„Počas dvojdňových zápolení sme na dobre pripravenom šampionáte medzi dvanástimi povrazmi mohli vidieť takmer všetkých najlepších pretekárov tejto kategórie. Osobne som s účinkovaním svojich zverencov veľmi spokojný, veď v zisku najcennejších kovov sme po MŠK Vranov druhým najúspešnejším klubom nášho regiónu. Spolu s kolegom Budkovičom sme sa tešili z triumfu staršieho žiaka Samuela Zupka v kategórii do 40 kg i z víťazstiev mladších dorastencov Richarda Gažiho do 50 kg a Richarda Moroa do 54 kg. Chlapci si iba dokázali, že iba poctivým prístupom k tréningovému procesu sa môžu posúvať ďalej a v budúcnosti siahať po ešte cennejších trofejach. Vďaka patrí organizátorom za perfektne pripravené podujatie,“ zhodnotil R. Horváth.

Ďalšími zlatými medailami ovenčili z východniarov ešte mladšieho dorastenca do 60 kg Adriána Raka z Kamenice nad Cirochou, mladšieho dorastenca do 80 kg Mateja Kmeca z BK Marián Smolák Vranov a päticu z MŠK Vranov: mladšieho žiaka do 40 kg Vladimíra Baloga, Silvestra Fajčáka v starších žiakoch do 38,5 kg a mladšieho žiaka do 38 kg Bartolomeja Fajčáka, mladšieho dorastenca do 63 kg Mareka Daňa a mladšieho dorastenca do 66 kg Olivera Zajaca.

Autor: Rudolf Rondzik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.