Nadvláda Srbska pokračuje. Vo finále triumfovalo tretíkrát za sebou

TASR|11. aug 2024 o 15:35

Základy zlatého hetriku pod piatimi kruhmi položili už v prvej štvrtine

Vodné pólo na OH 2024 - finále

Srbsko - Chorvátsko 13:11 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3)

Najviac gólov: Cuk 3, Dedovič a Jakšič po 2 - Marinič Kragič 3, Fatovič a Charkov po 2

PARÍŽ. Vodní pólisti Srbska získali zlaté olympijské medaily na OH v Paríži. Srbi zvíťazili v nedeľňajšom finále nad Chorvátskom 13:11 a radovali sa z tretieho triumfu za sebou.

Základy zlatého hetriku pod piatimi kruhmi položili v prvej štvrtine, ktorú vyhrali 5:2, v ďalších dvoch častiach sa zrodila remíza 3:3 a záverečná patrila Chorvátom (3:2).

Srbsko sa predstavilo v boji o zlato proti Chorvátom druhýkrát, pričom uspelo aj v roku 2016 v Rio de Janeiro (11:7).

Trojnásobní olympijskí šampióni si na predošlých hrách v Tokiu poradili vo finále s Grékmi (13:11).

Bronz si v Paríži vybojovali Američania, ktorí zvíťazili nad Maďarskom 11:8 po rozstrele.

V riadnom hracom čase sa duel skončil 8:8. Američania získali na olympijskom turnaji štvrtý bronz v histórii, na konte majú aj tri striebra. Maďari nedokázali obhájiť 3. miesto z Tokia.

Imane Khelifová.
dnes 13:4624
Alžírska boxerka si povedala dosť. Za kybernetické šikanovanie dáva na súd kritikov a hejterovPre svoje mužské črty však vzbudila pozornosť neprajníkov a hejterov, ktorí ju verejne kritizovali za to, že súťažila v ženskej kategórii.
Danka Barteková.
dnes 11:391
Barteková na OH v Los Angeles určite nebude chýbať. Nevie však, či bude v pozícii športovcaSlovenská športová strelkyňa postúpila na OH v Paríži do finále skeetu a obsadila v ňom šieste miesto.
dnes 11:391
Francúzsko - USA: ONLINE prenos z finále basketbalu žien na OH 2024 v Paríži.online
dnes 12:30
Basketbal na OH 2024: Američanky získali zlato, finále bolo veľmi dramatickéSledovali ste online prenos z finále basketbalu žien na OH 2024 v Paríži: Francúzsko - USA.
dnes 12:30
Matej Beňuš pózuje s bronzovou medailou.
dnes 09:3029
Slovensko zažilo najmenej úspešné OH v ére samostatnosti, získalo len jednu medailuDoterajším minimom boli tri medaily z OH 1996 v Atlante.
dnes 15:35
Nadvláda Srbska pokračuje. Vo finále triumfovalo tretíkrát za sebouZáklady zlatého hetriku pod piatimi kruhmi položili už v prvej štvrtine
dnes 15:35
Hádzanári Dánska.
dnes 15:11
Hádzanári Dánska nemali zľutovanie. Svojho súpera deklasovali a oslavujú zlatoSeverania napodobnili pod piatimi kruhmi triumf z Ria de Janeiro v roku 2016.
dnes 15:11
Léon Marchand.
dnes 15:04
Najúspešnejším olympionikom je domáci miláčik publika. Číňanka má až 6 kovov, ale ani jedno zlatoZ pohľadu zisku zlatých medailí sa najúspešnejšou ženou stala plavkyňa Torri Huskeová.
dnes 15:04
Volejbalistky Talianska.
dnes 14:32
Volejbalistky Talianska nedali šancu obhajkyniam z USA a oslavujú zisk zlata Reprezentantky Talianska získali vôbec prvý cenný kov v histórii.
dnes 14:32
Faith Kipyegonová.
dnes 08:51
Kenská atlétka zavŕšila zlatý hetrik rekordom. Zapísala som sa do histórie, reagovalaOlympijskou šampiónkou sa predtým stala v Riu de Janeiru a potom i v Tokiu.
dnes 08:51
Radosť basketbalistiek Austrálie.
dnes 13:24
Belgický sen o prvej medaile sa rozplynul. Súboj o bronz ovládli AustrálčankyVo finále olympijského turnaja sa stretnú basketbalistky USA s domácim Francúzskom.
dnes 13:24
Lietadlo Volocopter počas skúšobného letu.
dnes 13:10
Lietajúce taxíky certifikáciu pre OH v Paríži nezískali, mohli by sa objaviť v Los AngelesV nedeľu pri príležitosti posledného dňa olympiády uskutočnili skúšobný let lietajúceho taxíka.
dnes 13:10
Jakub Grigar na OH 2024 v Paríži.
dnes 13:31
Dominancia Slovenska sa skončila. Vodnoslalomárskou veľmocou sa stalo FrancúzskoNa počínanie slovenských vodákov sa bol dvakrát pozrieť aj veľvyslanec Slovenska vo Francúzsku Ján Šoth.
dnes 13:31
Dominique Lasconi Mulamba (vľavo).
dnes 12:24
Africký šprintér mal pozitívny dopingový test, v Paríži súťažil v stovke mužovPozitívny test mal 4. augusta, deň po svojom behu.
dnes 12:24
Brazílska futbalistka Marta vo finálovom zápase proti USA.
dnes 07:571
Futbalová ikona Marta získala v Paríži tretie striebro, za Brazíliu asi odohrala posledný zápasV Paríži štartovala už na svojej šiestej olympiáde.
dnes 07:571
Matej Beňuš s bronzovou medailou z OH 2024.
dnes 10:04
Beňuš sa zaradil medzi multimedailistov slovenskej histórie, na čele rebríčka je KuzminováV rebríčku slovenských športovcov predstihol Matej Beňuš dvakrát bronzového strelca Jozefa Gönciho.
dnes 10:04
Olympijské kruhy na Eiffelovej veži
dnes 15:45
Francúzi evakuovali Eiffelovu vežu, liezol na ňu neznámy mužVideli ho nad olympijskými kruhmi.
dnes 15:45
Sebastian Coe
dnes 16:36
Kto nahradí Bacha na poste prezidenta MOV? Kandidatúru zvažuje šéf Svetovej atletikyNového prezidenta MOV budú voliť v marci budúceho roka.
dnes 16:36
Americká gymnastka Jordan Chilesová
dnes 17:04
Američania nesúhlasia s odobratím medaily gymnastke, proti verdiktu sa chcú odvolaťPevne veríme, že Jordan právom získala bronzovú medailu, uviedol Olympijský a paralympijský výbor USA .
dnes 17:04
Domov»Olympiáda Paríž 2024»Nadvláda Srbska pokračuje. Vo finále triumfovalo tretíkrát za sebou