Tréner slovenskej reprezentácie vo vodnom póle Roman Poláčik (vľavo) a asistent Karol Bačo ml. (Autor: TASR)
TASR|9. jan 2024 o 19:20

Budú bojovať o konečné 13. - 16. miesto.

ME vo vodnom póle 2024 - skupina D

Slovensko - Rumunsko 7:8 (1:1, 3:3, 3:2, 0:2)

Zostava a góly SR: Hoferica, Balogh - Marek Tkáč a Baláž po 2, Maroš Tkáč, Čaraj a Tisaj po 1, Kaid, Matejka, Zolovčík, Bielik, Bačo, Mihal

DUBROVNÍK. Slovenskí reprezentanti vo vodnom póle prehrali vo svojom záverečnom zápase v základnej D-skupine ME v Chorvátsku s Rumunskom 7:8.

Obsadili v nej tretie miesto a svoje záverečné dva duely na turnaji odohrajú v skupine o 13.-16. miesto. Rumuni, ktorí boli veľkým favoritom skupiny, si víťazstvom zabezpečili postup do play-off o účasť vo štvrťfinále.

Slováci mali duel sľubne rozohratý, v druhej štvrtine viedli 3:1 aj 4:2, no v jej závere prišli o náskok. Po góle Tisaja viedli v tretej štvrtine opäť o dva góly (7:5), no Rumuni následne vyťažili z ich faulov a otočili skóre.

Slováci predviedli svoj najlepší výkon na turnaji a mali na dosah cenný skalp. Aj preto sa po záverečnom hvizde tréner Roman Poláčik iba chytal za hlavu.

V poslednom zápase skupiny sa podobná dráma nezrodila. Holanďania nemali problémy so Slovincami, ktorých zdolali 23:7.