Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Vo Wimbledone porazil Federera a potom päťkrát prehral

(Autor: SITA/AP)
SITA|29. júl 2013 o 15:53

Ukrajinskému tenistovi sa od zápasu s Federerom vôbec nedarí.

KITZBÜHEL. Ukrajinský tenista Sergij Stachovskij sa 26. júna v 2. kole Wimbledonu postaral o prvotriednu senzáciu, keď vyradil švajčiarskeho obhajcu titulu Rogera Federera. Odvtedy však prehral všetkých päť svojich zápasov.

Dvadsaťsedemročný kyjevský rodák postupne podľahol Rakúšanovi Jürgenovi Melzerovi (3. kolo na londýnskej tráve), Nemcovi Janovi-Lennardovi Struffovi (Bastad), jeho krajanovi Cedrikovi-Marcelovi Stebemu (Hamburg), Rusovi Andrejovi Kuznecovovi (Gstaad) a Rakúšanovi Michaelovi Linzerovi (Kitzbühel).

Roger Federer prehral za mesiac s troma súpermi mimo Top 50 svetového rebríčka (Sergij Stachovskij - Wimbledon, Federico Delbonis - Hamburg, Daniel Brands - Gstaad).

Zo zdravotných dôvodov je otázny jeho štart od 5. augusta na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Rogers Cup v kanadskom Montreale.

"Mám vážne problémy s chrbtom. Pre bolesti som v Hamburgu bral protizápalové prostriedky a musím podstupovať veľa špeciálnych cvičení. Uvidíme, ako sa budem cítiť. Moja priorita teraz spočíva v odbúraní týchto ťažkostí. Rád by som trénoval na 100 percent. Neskôr posúdim, či budem v stave štartovať v Montreale. Ak áno, tak tam budem hrať, ak nie, doprajem si týždeň navyše," cituje bývalého lídra renkingu Federera magazín Tennis.

Tridsaťjedenročný bazilejský rodák práve vzhľadom na zdravotné problémy nemá objektívny obraz o tom, či mu prospela nová raketa: "Zmeny ako táto majú veľký vplyv, ale budem úprimný - momentálne si to nedokážem vyhodnotiť pre moju celkovo nízku úroveň hry. Je ťažké analyzovať to práve v tomto štádiu. Stále mi chýba dostatok poznatkov, zatiaľ som v tomto smere na vratkej pôde."

Súvisiace články