Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Vlhová: Mohla som sa na to vykašlať. Do cieľa som prišla kvôli divákom

Juraj Berzedi|29. dec 2016 o 16:47

Petra Vlhová nezískala prvýkrát v sezóne žiadne body. V prvom kole slalomu v Semmeringu urobila veľké chyby a do druhého kola nepostúpila.

SEMMERING. Po dojazde do cieľa bola slovenská lyžiarka Petra Vlhová poriadne sklamaná. Nahnevane udrela palicou do reklamných panelov.

„Potrebovala som si buchnúť, lebo by som vybuchla. Čo mám robiť? Taký je šport. Nemôžem byť stále hore,“ vravela 21-ročná Liptáčka.

Bojovala kvôli Slovákom

Hoci sa na trať prvého kola slalomu v Semmeringu vydala ako tretia v poradí, hneď po svojej jazde vedela, že medzi najlepšiu tridsiatku postupujúcu do druhého kola sa nedostane.

V prvej polovici trate totiž urobila dve veľké chyby.

„Dosť sa tu menil sneh. Najskôr som si nepostrážila vnútornú lyžu a podkĺzla sa. Následne som spravila ďalšiu chybu. Ani presne neviem, čo sa stalo. Potom som už išla na dojazd,“ naznačila Vlhová.

Do Semmeringu, ktorý je len 160 kilometrov od Bratislavy, prišlo množstvo slovenských fanúšikov. Keď boli na trati slovenské lyžiarky, dávali o sebe poriadne vedieť.

„Kvôli nim som prišla do cieľa, lebo po druhej chybe som sa na to mohla vykašľať a vypadnúť. Už som vedela, že budem mať veľkú stratu. Bojovala som však, lebo som vedela, že sú tu Slováci,“ priznala.

Snažím sa to hodiť za hlavu

Pred štyrmi rokmi odštartovala práve v Semmeringu svoje účinkovanie vo Svetovom pohári. Vtedy v slalome skončila jedenásta.

„Zažila som tu pekné momenty, ale pred pretekmi som na to nemyslela. Sústredila som sa len na to, aby som predviedla svoju jazdu,“ reagovala Vlhová.

Fotogaléria zo slalomu v Semmeringu: fotogaléria

1.1.2017

Počas troch dní absolvovala v rakúskom stredisku tri súťaže. Predtým skončila v obrovskom slalome ôsma a trinásta.

„Celkovo to mohlo byť lepšie. V obráku som však päťkrát v sezóne bodovala a štyrikrát som bola do prvej pätnástky, čo je super. Škoda tohto slalomu,“ povzdychla si.

Jazda Petry Vlhovej:

„Snažím sa to hodiť za hlavu a sústrediť sa na budúcnosť. Necítim únavu, keďže som dobre trénovaná. Drina v lete sa odrazí v zime,“ dodala.

V pretekoch sa nevie odviazať

V najbližších dňoch bude trénovať v Maribore a pred koncom roka sa presunie do Záhrebu, kde je 3. januára na programe ďalší slalom.

„Zrejme budem v Záhrebe aj silvestrovať. Neviem, či si niečím pripijem, na druhý deň ráno ma čaká tréning. Je možné, že Silvester prespím,“ reagovala.

V tejto sezóne si zatiaľ najviac váži výsledok z obrovského slalomu v Söldene.

„Skončiť ôsma so štartovým číslom 55 je skvelé. Z každých pretekov si niečo zoberiem. Jazdím dobre, ale v pretekoch sa neviem poriadne predať a odviazať. Potrebujem to prekonať,“ poznamenala.

Po pretekoch v Záhrebe ju čaká ďalšie slalomy v Maribore (8. januára) a vo Flachau (10. januára).

„Nahustený program mi nevyhovuje, ale taký je súťažný kalendár a netreba to riešiť. Už dopredu sme vedeli, že to bude dlhá šnúra. Snažím sa čo najviac regenerovať, aby som bola pripravená na každé preteky,“ naznačila Vlhová.

Juraj Berzedi
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články