Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vinník za pád lietadla s Demitrom ide na slobodu, dostal amnestiu

V priestoroch Areny-2000-Lokomotiv v ruskom Jaroslavli vzniklo pietne miesto ako spomienka na hokejistov klubu, ktorí zahynuli pri leteckej tragédii 7. septembra 2011. (Autor: SITA.)
SITA|Publikované 23. sep 2015 o 10:19

Pilotom umožnil riadiť lietadlo, aj keď nemali potrebné dokumenty. Vinný za pád lietadla s hokejistami Lokomotivu Jaroslavľ Vadim Timofejev dostal trest odňatia slobody na päť rokov. Napokon skončí na slobode.

JAROSLAVĽ. Miestny súd v ruskom meste Jaroslavľ uznal vinným za pád lietadla s hokejistami Lokomotivu Jaroslavľ v septembri 2011 zástupcu generálneho riaditeľa pre organizáciu letovej prevádzky v spoločnosti Jak Servis Vadima Timofejeva. Verdikt vyniesli v stredu predpoludním.

Timofejev v rozpore so zákonom umožnil pilotom riadiť lietadlo Jak-42D, aj keď nemali potrebné dokumenty. Posádka podľa súdu neprešla potrebným výcvikom na daný stroj.

Súd mu uložil trest odňatia slobody na päť rokov, ale na slobodu ho dostala tohtoročná amnestia. "Súd ho oslobodzuje od trestu v súvislosti s amnestiou pri príležitosti 70. výročia víťazstva nad fašizmom," znel verdikt.

Zostrih zo správ českých televízii po páde lietadla.

Pocta Pavlovi Demitrovi, ktorý spolu s ostatnými hokejistami zahynul.

Takto to vyzeralo v Minsku, kam leteli hokejisti Lokomotivu na zápas.

Pri páde lietadla Jak-42D neďaleko letiska Tunošna pri Jaroslavli zahynuli hokejisti mužstva Lokomotiv Jaroslavľ, realizačný tím a palubný personál. Smrť v troskách lietadla našlo dovedna štyridsaťtri osôb.

Hokejista Alexander Galimov zomrel päť dní po tragédii. Palubný inžinier Alexander Sizov ako jediný katastrofu prežil. Na palube lietadla bol aj slovenský útočník Pavol Demitra.

Vyšetrovatelia ako príčinu katastrofy určili chyby pilotov. Významné boli nedostatky pri výcviku posádky a preškolení z modelu Jak-40 na Jak-42.

Správu priniesol portál R-Sport.ru.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.