Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav
Viktor Troicki. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. jún 2020 o 09:25

Pozitívnych prípadov pribúda.

BRATISLAVA. Séria exhibičných tenisových vystúpení v mestách bývalej Juhoslávie pod organizátorskou taktovkou Novaka Djokoviča sa môže skončiť poriadnym fiaskom.

Druhá zastávka série v chorvátskom Zadare sa nedočkala finálového vyvrcholenia, keďže v zákulisí sa prevalil nežiaduci koronavírusový efekt.

A prípadov pribúda.

Infikovaná je aj tehotná manželka

Po Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi, Chorvátovi Bornovi Čiličovi a kondičných tréneroch Djokoviča a Dimitrova ohlásil pozitívny nález aj srbský tenista Viktor Troicki.

A koronavírus má v tele dokonca aj jeho tehotná manželka Aleksandra, ktorá je v pokročilom štádiu tehotenstva.

"Pravda je taká, že ja aj moja manželka sme pozitívni. Testovaním prešla aj moja dcéra Irina, ktorej výsledok je negatívny," vyhlásil 34-ročný Troicki pre srbské médiá.

Niekdajší dvanásty hráč rebríčka ATP (aktuálne 184.) absolvoval prvý turnaj jadranskej série v Belehrade, v Zadare sa už neobjavil.

Troického dobrý kamarát Djokovič sa tiež nechal otestovať, ale až po príchode do Belehradu. Jeho výsledok by mal byť známy v utorok.

"Čo sa stalo na Balkáne, je lekcia pre nás všetkých. Akonáhle sa začnete hromadne stretávať s ľuďmi z viacerých krajín, je to akoby ste si predpísali recept na šírenie vírusu," uviedol britský tenista Andy Murray.

Najnovšie oznámil pozitívny test aj samotný Djokovič.

Dimitrov problémy zatajoval

Na svetlo sa dostali aj podrobnosti týkajúce sa zdravotného stavu Dimitrova. Bývalá svetová trojka sa počas turnaja v Zadare začala sťažovať na únavu, ale víťaz ôsmich turnajov na okruhu ATP to pripisoval intenzívnemu tréningu a silnému slnku.

"Napokon sa zdvihol a nečakane odišiel zo Zadaru. Médiám aj organizátorom povedal, že ho bolí lakeť. O lekárske vyšetrenie však nepožiadal," uviedol turnajový zdroj denníka Blic.

"Bulhar mal údajne prvé príznaky už v Sofii, kde odcestoval medzi turnajmi v Belehrade a Zadare. Organizátorov Adria Tour však o tom neinformoval," dodal srbský zdroj.

Dimitrov sa podrobil testom až po návrate domov do Monaka a neskôr sa ospravedlnil za svoju ľahkovážnosť.

"Ospravedlňujem sa za možné problémy, ktoré som niekomu mohol spôsobiť. Som doma a zotavujem sa. Ďakujem za podporu," napísal Dimitrov na instagrame.

Súvisiace články