Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf
Novak Djokovič s manželkou Jelenou. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. jún 2020 o 09:01

Kritizuje ho aj kamarát Murray.

STUTTGART. Šéftrénerka ženskej sekcie Nemeckého tenisového zväzu (DTB) Barbara Rittnerová podrobila ostrej kritike Srba Novaka Djokoviča a jeho exhibičný turnaj Adria Cup.

Po nedohranom podujatí v chorvátskom Zadare mali pozitívne testy na nový koronavírus najprv dvaja hráči - Grigor Dimitrov z Bulharska a Chorvát Borna Čorič, okrem nich aj ďalší členovia realizačných tímov.

Najnovšie sa k nim pridal Viktor Troicki, infikovaná je dokonca aj jeho tehotná manželka. A napokon priznal pozitívny test aj Djokovič s manželkou.

"Toto je úplná katastrofa pre celú tenisovú rodinu," citovala agentúra DPA Rittnerovú, ktorá 33-ročnú svetovú jednotku obvinila z "poškodenia tenisu".

"Celý svet udržuje odstup a nosí masky. A na Adria Cupe sedeli vedľa seba rameno pri ramene a nemali masky. Robili si párty a objímali sa oblečení do pol pása. Nechápem, v akom svete to žijú. Zjavne v nejakej svojej bubline," uviedla 47-ročná bývalá kapitánka nemeckého fedcupového tímu.

Organizátori Adria Cupu čelili už pred potvrdenými prípadmi kritike za nízku mieru ochranných opatrení na turnajoch v Belehrade a Zadare.

Tenisové zápasy sa hrali pred divákmi.

Organizátori však argumentovali, že neporušili žiadne z vládnych opatrení na zastavenie pandémie ochorenia Covid-19 v Srbsku a Chorvátsku.

K Djokovičovým kritikom sa dokonca pridal aj britský tenista Andy Murray.

"Vždy som mal s Novakom dobré vzťahy. Ale to, čo sa teraz stalo, nevytvára dobrý dojem. Je dôležité, aby špičkoví hráči išli v tejto dobe príkladom a aby ukázali, že to treba brať vážne. Treba si uvedomiť, že sú tu pravidlá, ktoré treba dodržiavať. Dúfam, že si z tohto vezmeme ponaučenie, pretože by sa ATP Tour nemohla vrátiť späť, ak by každý týždeň boli problémy s infikovanými hráčmi," citoval bývalú svetovú jednotku denník The Times.

Súvisiace články