28.05.2023 | Finále
5 - 2
(1:1, 1:1, 3:0)

Kanadský kapitán Tyler Toffoli prekonáva nemeckého brankára Mathiasa Niederbergera. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. máj 2023 o 22:50

Video, zostrih a góly zo zápasu Kanada - Nemecko vo finále MS v hokeji 2023 dnes.

TAMPERE. Pozrite si oficiálny zostrih z finálového zápasu Kanada - Nemecko na MS v hokeji 2023, ktorý sa odohral v Nokia Arena vo fínskom Tampere.

Nemci v ňom viedli 1:0 aj 2:1, ale napokon sa teší z titulu kolíska hokeja. Zápas otočila na konečných 5:2 a získala rekordný 28. titul svetového šampióna.

Dôležitý moment sa udial v 52. minúte. Pre Nemcom sa črtala dobrá šanca na vyrovnanie, no pri snahe o gólovú prihrávku ušiel puk Marcelovi Noebelsovi.

Kanada okamžite vyrazila do protiútoku troch proti jednému a upokojujúci gól zaznamenal strelou medzi betóny nemeckého gólmana kapitán Tyler Toffoli.

Kanada si záverečné minúty ustrážila a ešte raz skórovala. O posledný gól majstrovstiev sveta sa postaral strelou do opustenej bránky Scott Laughton.

Pozrite si kompletný program šampionátuvýsledky a pavúk turnaja.

Domov»MS v hokeji 2023»VIDEO: Keď mohli Nemci vyrovnať, Kanada im dala rozhodujúci úder