6 - 2
3:0, 1:1, 2:1
Kazachstan na MS v hokeji 2024
Kazachstan

Slovenský hokejista Martin Pospíšil v zápase proti Kazachstanu na MS 2024 v Ostrave. (Autor: Palo Gašpar / Sportnet.sk )
Sportnet|12. máj 2024 o 12:50 (aktualizované 12. máj 2024 o 15:00)

OSTRAVA. Slovenskí hokejisti hrali dnes svoj druhý zápas na MS v hokeji 2024. Ich súperom bol Kazachstan. Stretnutie skupiny B hostila Ostravar aréna.

Zverenci Craiga Ramsayho vstúpili do zápasu veľmi dobre, mali jednoznačnú hernú prevahu a po úvodnej desaťminútovke prišli aj góly.

Najskôr dal prvý reprezentačný gól Martin Pospíšil a o 34 sekúnd neskôr na neho nadviazal Martin Faško-Rudáš, ktorý v zostave nahradil Marka Daňa. Vynikajúcu prvú tretinu slovenského tímu korunoval Matúš Sukeľ - 3:0.

Začiatkom druhej tretiny bol v réžii Kazachov, ktorí dokázali znížiť. Pri avizovanom treste Miloša Kelemena pretlačil puk do bránky Alikhan Asetov.

Kontaktný gól však nestrelili. Naopak, po faule na prenikajúceho Kelemena premenil nariadené trestné strieľanie Libor Hudáček.

Na začiatku tretej tretiny sa nálada v Ostrave ešte zlepšila. Pospíšil aj s prispením ľavej žrde streli svoj druhý gól a následne zvýšil už na 6:1 Lukáš Cingel.

Skóre zápasu následne uzavrel Alikhan Omirbekov.

Góly zápasu Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024

Libor Hudáček premieňa trestné strieľanie proti Kazachstanu na MS v  hokeji 2024.
Šimon Čop12.05.202414
HudáčekSamostatný nájazd mu brankár dobre prečítal, napriek tomu ho Libor Hudáček premenil.
Libor Hudáček strieľa gól počas trestného strieľania v zápase Slovensko - Kazachstan v skupine B na MS v hokeji 2024.
Miloslav Šebela12.05.202412
ExpertiExperti hodnotia zápas Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024, kľúčovým momentom bol premenený nájazd Libora Hudáčka.
Ondrej Rusnák.analýza
Ondrej Rusnák12.05.20245
RusnákDruhý duel hodnotí Ondrej Rusnák.
Andrej Šutov v zápase Slovensko - Kazachstan.
12.05.2024
ŠutovAndrej Šutov chytá na štvrtých MS.
12.05.2024
12.05.20241
GólySlovenskí reprezentanti hrajú svoj druhý zápas na MS v hokeji 2024. Pozrite si všetky góly a zaujímavé momenty.
12.05.20241
Martin Faško-Rudáš strieľa gól v zápase Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024.
12.05.2024
VideoVideo, zostrih a góly zo zápasu skupiny B Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024 dnes.
12.05.2024
Slovenskí hokejisti sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - Kazachstan v skupine B na MS v hokeji 2024.
12.05.20245
ZnámkovanieSlovensko vo svojom druhom zápase v skupine B na MS v hokeji 2024 zdolalo Kazachstan.
12.05.20245
Martin Pospíšil a Tomáš Tatar sa tešia po strelenom góle v zápase Slovensko - Kazachstan v skupine B na MS v hokeji 2024.
12.05.2024
TabuľkaPozrite si, ako vyzerá aktuálna tabuľka skupiny B na MS v hokeji 2024. Na ktorom mieste je Slovensko po zápase proti Kazachstanu?
12.05.2024
12.05.2024
FOTOPozrite si fotogalériu zo zápasu Slovensko - Kazachstan v skupine B na MS v hokeji 2024.
12.05.2024
Momentka zo zápasu Kazachstan - Slovensko na MS v hokeji 2023.
12.05.2024
BilanciaPozrite si vzájomnú bilanciu Slovenska a Kazachstanu pred zápasom v skupine B na MS v hokeji 2024.
12.05.2024
Domov»MS v hokeji 2024»VIDEO: Pozrite si góly zo zápasu Slovensko - Kazachstan na MS v hokeji 2024