Strelec sa chytal za hlavu, neveril. Komárno dalo gól zo 60 metrov

Péter Varga.
Péter Varga. (Autor: archív hráča)
Ivan Mriška|17. okt 2021 o 08:00 (aktualizované 17. okt 2021 o 09:15)

Ak bude Péter Varga v televízii, do kabíny musí doniesť sto eur.

KOMÁRNO. Futbalisti KFC Komárno zdolali v 13. kole druhej ligy nováčika z Námestova 2:0. Do vedenia ich exportným gólom zo šesťdesiatich metrov dostal 23-ročný Péter Varga.

„Neuveriteľný gól,“ kričali na neho spoluhráči.

„Ak ho ukážu v televízii, vraj musím do kabíny doniesť sto eur,“ pousmial sa Péter Varga.

Varga: Nemal som čo stratiť

Nevídaný moment prišiel v 31. minúte, keď zahrávali Komárňania štandardnú situáciu spoza polovice ihriska.

„Už predtým som videl, že brankár stojí vysoko. Súperi ale nestihli vrátiť loptu včas.

Keď sa však naskytla druhá možnosť, neváhal som. Naznačil som strelu a brankár zostal na šestnástke. Povedal som si, že nemám čo stratiť,“ kuriózny moment opísal Varga.

Podobný gól v živote nedal. Čakal, že brankár loptu bez problémov chytí do rúk. Tak, ako sa to končí vo veľkej väčšine prípadov.

„Kop sa mi podarilo zrealizovať bez chyby. Aj tak som najskôr neveril, že lopta skončila v bráne. Pri oslave som sa len chytal za hlavu,“ pousmial sa.

Gól s chuťou víťazstva

V doraste pravidelne skúšal ohroziť brankára priamo z rozohrávky. Sníval o podobnom exportnom góle. Streliť sa mu ho podarilo až teraz.

„Krásne je, že sme vyhrali. Som rád, že som gólom pomohol tímu k trom bodom,“ vravel spokojne.

Druhý zásah Komárna zaznamenal v 83. minúte Kristóf Domonkos. Vďaka výhre 2:0 je KFC aktuálne na druhom mieste druhej ligy.

„Nepozeráme sa na tabuľku. Ideme od zápasu k zápasu a každý súboj chceme vyhrať. Na konci sezóny uvidíme, na aký výsledok to bude stačiť. Dúfam, že skončíme do tretieho miesta. I keď najlepšie by bolo postúpiť do Fortuna ligy,“ uzavrel futbalista KFC Komárno Péter Varga.