Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Súperi boli radi, že došli. Sagan zdvihol koleso na legendárnom kopci

Peter Sagan počas Tour de France 2019. (Autor: TASR/AP)
Jerguš Radačovský|11. máj 2020 o 10:00

Predviedol jazdu na zadnom kolese.

SME Šport extra - najlepšie virály:

Športový svet sa v týchto dňoch zastavil. Letné olympijské hry a majstrovstvá Európy vo futbale odložili, hokejový šampionát zrušili. Pozastavené sú aj všetky prestížne futbalové ligy či hokejová NHL.

Tím športových reportérov a editorov denníka SME sa preto rozhodol potešiť fanúšikov výberom najlepších virálnych videí a fotografií, ktoré v uplynulých rokoch rozveselili, dojali alebo ohromili divákov na Slovensku či na celom svete.

Najlepšie príspevky zo seriálu SME Šport extra - najlepšie virály zverejníme každý pondelok, stredu a piatok o 10:00 na stránke sport.sme.sk.

BRATISLAVA. Tour de France aj v roku 2019 viedla cez legendárne stúpanie na Col du Tourmalet.

Náročná skúška potrápila všetkých cyklistov a väčšina z nich bola rada, že už je konečne v cieli.

Jednou z výnimiek bol Peter Sagan. Na konci únavného stúpania neostal nič dlžný svojej povesti a opäť potešil svojich fanúšikov.

Tesne pred cieľom zodvihol predné koleso a predviedol pomerne dlhú jazdu na zadnom kolese.

Sagan využil aj 14. etapu so záverom na Tourmalete na navýšenie svojho náskoku v bodovacej súťaži a v Paríži sa nakoniec tešil z rekordného siedmeho zeleného dresu pre víťaza bodovacej súťaže na Tour.

Jerguš Radačovský Prvé novinárske skúsenosti so športom získal v Denníku N a následne v denníku SME, kde prišiel v decembri 2018. Venoval sa aj regionálnej žurnalistike. Obľubuje rôzne športy od futbalu cez florbal až po snooker či petang.

Súvisiace články