Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

Excelentný gól z dedinskej ligy. Na praváka slušná ľavačka, smial sa strelec

Juraj Beňo. (Autor: archív hráča)
Ivan Mriška|22. okt 2021 o 17:27

FK Kľúčové zdolalo Trenčiansky futbalový klub 1939 Záblatie 4:3.

KĽÚČOVÉ. Efektná kľučka, strela priamo do šibenice. Juraj Beňo z FK Kľúčové strelil v zápase VI. ligy ObFZ Trenčín proti Záblatiu excelentný gól.

Ten sa nakoniec ukázal ako víťazný. Domáci vyhrali v prestrelke 4:3.

„Podobné situácie máme nacvičené, obrana súpera však tento raz zaspala. Vyšla mi individuálna akcia a trafil som sa, čo bola čerešnička na torte,“ spokojne vravel po zápase Juraj Beňo.

Za Kľúčové hrá viacero ligistov

Pre Beňa to bol jeden z najkrajších gólov v kariére. „Na praváka slušná ľavačka. Podstatné sú však tri body,“ pousmial sa.

Zaujímavosťou FK Kľúčové je, že jeho dres oblieka viacero bývalých ligistov. Sú to Pavol Kopačka, Peter Ďuriš, Ondrej Šmelko, Peter Holec či Marcel Ondráš.

„Ako tím si žiadne ambície nedávame, chceme sa hlavne baviť futbalom. Samozrejme, každý zápas chceme vyhrať, ale to sa nedá, pretože niektoré mužstva nás doslova vykopú,“ tvrdí Beňo.

Kľúčové je s 20 bodmi aktuálne na šiestom mieste tabuľky. „Postupom času sme si povedali, že piata priečka by bola fajn. Čaká nás ešte polovica sezóny, takže uvidíme, čo príde,“ dodal.

Bol kanonierom druhej ligy

Juraj Beňo si zahral všetky súťaže od druhej po šiestu ligu. V najlepších časoch bol v drese Lučenca druhým najlepším strelcom druhej ligy.

„Futbal mi dal veľa zážitkov. Rád spomínam na pôsobenie v Rakúsku, kde som za dva roky pôsobil v troch rôznych kluboch.

Aktuálne je pre mňa česť, že hrám po boku šiestich bývalých ligistov, bez ktorých by to nebolo ono,“ uviedol.

Ciele si už 31-ročný futbalista nedáva. „Chcel len hrať pre radosť v klube, kde je najlepšia partia, akú som kedy zažil. A to som hral v nejdenom tíme,“ uzavrel Juraj Beňo, pre ktorého je prioritou rodina.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články