Fotogaléria (22)
Tigran Barseghjan sa teší po strelenom góle v zápase ŠK Slovan Bratislava - Apoel Nikózia v prvom dueli 3. predkola Ligy majstrov. (Autor: TASR)
Sportnet, SITA|7. aug 2024 o 23:00

Pozrite góly zápasu ŠK Slovan Bratislava - APOEL Nikózia v úvodnom dueli 3. predkola Ligy majstrov.

BRATISLAVA. Úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava zvládol úvodný súboj 3. predkola Ligy majstrov a na domácom trávniku zdolal cyperského majstra APOEL Nikózia 2:0.

O druhý gól zverencov Vladimíra Weissa st. sa v druhom polčase postaral v nadstavenom čase Róbert Mak a prvý gól si v 74. min strelili hostia sami, konkrétne ich stopér Radoslav Petrovič.

Odveta sa bude hrať v utorok 13. augusta od 19.00 h v Nikózii.

Po pondelkovom žrebe je známe, že ak Slovan v tomto dvojzápase uspeje, v play-off LM nastúpi proti maďarskému Ferencvárosu Budapešť alebo dánskemu FC Midtjylland.

Rozhodujúci moment zápasu sa zrodil v 74. minúte, keď Marko Tolič kolmo vysunul Tigrana Barseghjana.

Ten po zaseknutí poslal prudkú loptu pred bránku, ktorú srbský stopér hostí Radoslav Petrovič nechtiac kopol do vlastnej bránky.

Fotogaléria zo zápasu ŠK Slovan Bratislava - APOEL Nikózia v Lige majstrov (3. predkolo, 1. zápas)

Gól musel potvrdiť aj systém VAR. Ešte predtým strelili gól aj hostia z Cypru, ale rozvlneniu siete predchádzala ofsajdová situácia.

Mak si vo štvrtej minúte nadstaveného času spracoval loptu po prihrávke Nina Marcelliho a nikým nekrytý peknou strelou spoza šestnástky výrazne zvýšil postupové ambície "belasých". Hostia z Cypru už nemali čas niečo vymyslieť.

ŠK Slovan Bratislava - APOEL Nikózia 2:0 (0:0)

Gól: 72. Petrovič (vl.), 90.+4. Mak

Rozhodovali: Lindhout - Honig, Inia (všetci Holandsko). ŽK: Bajrič, Kašia - Tejera, Sušič, Kostadinov

Diváci: 20.404

Slovan: Takáč - Blackman, Kašia, Wimmer, Zuberu - Kucka, Bajrič, Tolič - Barseghjan (79. Mak), Strelec (90.+2 Szöke), Weiss (90. Marcelli)

APOEL: Belec - Sušič, Petrovič, Dvali, Quintilla - Meyer (76. El Arabi), Kostadinov, Tejera - Marquinhos, Dražič (87. Chebake), Ndongala (87. Donis)

Domov»Futbal»Liga majstrov»VIDEO: Slovanistom vrátil radosť VAR, Mak v závere ešte zvýšil šance na postup