VIDEO: Dedinský Ibrahimovič. V siedmej lige vystrúhal parádne nožničky

Marek Danišovský ešte v drese Popradu.
Marek Danišovský ešte v drese Popradu. (Autor: futbalnet, FK Poprad)
Ivan Mriška|19. aug 2022 o 10:55

Nožničky skúšal viackrát, podarili sa mu po prvýkrát v živote.

HÔRKA. Kopali roh. Nestál najlepšie, preto sa pokúsil o akrobatické zakončenie. Vyšlo to.

Marek Danišovský strelil v zápase siedmej ligy Podtatranského futbalového zväzu medzi OFK Toporec a TJ Baník Hôrka krásny gól.

„Snažil som sa nabehnúť na prednú tyč, no lopta letela za moju úroveň. Rozhodol som sa tak pre nožničky. A našťastie som loptu trafil,“ opísal Marek Danišovský z TJ Baník Hôrka.

Prvý gól nožničkami

Bol to jeho prvý gól nožničkami v kariére. „Pokúšal som sa viackrát, no nikdy to nesadlo. Vždy som mal rád Zlatana Ibrahimoviča, takže akrobatické zakončenia mám natrénované,“ dodal s úsmevom 25-ročný futbalista.

Danišovský strelil v zápase aj druhý gól. Zariadil tak remízu 2:2.

„Z výsledku sme mierne sklamaní, nakoľko chceme každý zápas vyhrať. S prihliadnutím na priebeh však musíme byt spokojní,“ myslí si.

Hôrka je po dvoch kolách so štyrmi bodmi na druhom mieste tabuľky.

„Ako tím máme najvyššie ambície, vyhrať súťaž. Mojím cieľom je pomôcť Baníku k vytúženému úspechu,“ dodal Danišovský.

Hrával v Anglicku

Marek Danišovský vďaka krásnemu presnému zásahu nožničkami kandiduje v súťaži o Gól roka 2022, ktorú tradične vyhlasuje Sportnet a Futbalnet. Kanonier Hôrky má z toho radosť.

„Cez prestávku mi spoluhráči a tréneri vraveli, že to bol krásny gól. A pošlú ho do ankety. Žiadne ovácie sa však nekonali, pretože to bol len kontaktný zásah a čakal nás ešte druhý polčas,“ prezradil.

(Autor: archív hráča)

Medzi jeho najväčšie úspechy patrí triumf v druhej lige s FK Poprad U19. Futbal okúsil aj na ostrovoch, v Anglicku obliekal dres Bracknell Town FC v regionálnej juniorskej súťaži.

„Bola to dobrá skúsenosť. Futbal v Anglicku je omnoho rýchlejší a technickejší. Nastúpil som len na päť stretnutí a výraznejšie som sa nepresadil,“ spomína.

Aktuálne vo futbale nemá vysoké ciele, hrá pre zábavu a stretnutia s kamarátmi. V živote má iné priority.

„Sústredím sa v prvom rade na vysokú školu a prácu. Úspech s Hôrkou by ma však nesmierne potešil,“ uzavrel Marek Danišovský z TJ Baník Hôrka, kandidát na Gól roka 2022.

Tabuľka VII. ligy PFZ

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: