Kuriózny gól. (Autor: Futbalnet)
Ivan Mriška|22. aug 2023 o 10:48

Košeca vďaka nemu vyhrala v Hornej Porube 3:2.

HORNÁ PORUBA. Futbal prináša rôzne okamihy. Krásne zásahy, vypracované akcie, ale i bizarné chyby.

Kuriózny gól padol v zápase šiestej ligy TJ Vápeč Horná Poruba – FK Košeca. Strelil ho hosťujúci Kristián Škrapko a v 39. minúte ním vyrovnal na 1:1.

Gól je úsmevný. Domáci brankár loptu nedržal pevne v rukách, chcel natiahnuť čas. Hosťujúci futbalista sa šikovne natiahol a pomedzi nohy ju poslal do siete.

„Nikdy som podobný gól nedal. Teraz to budem skúšať častejšie,“ pre Sportnet povedal 27-ročný útočník FK Košeca Kristián Škrapko.

„Desať minút predtým bola podobná situácia na rohu päťky. Brankár takisto čakal do poslednej chvíle. Povedal som si, že mu loptu skúsim vypichnúť. Tento raz mal rozkročené nohy a loptu nestihol chytiť,“ opísal.

Domáci brankár protestoval, že bol faulovaný. Hlavný rozhodca však gól uznal.

„Gólman sa dožadoval faulu, ale bola to jeho chyba. Ani jeho vlastní spoluhráči neprotestovali,“ uviedol.

Bizarný moment sa ukázal ako kľúčový. Košeca vyhrala v Hornej Porube 3:2. Víťazný gól strelil v 87. minúte sám Škrapko.

Po troch kolách je Košeca na deviatom mieste.

„Radi by sme hrali o popredné priečky. V prvom rade sa však chceme futbalom baviť, hráme ho pre zábavu. Verím, že nás čaká úspešná sezóna,“ uzavrel autor kuriózneho gólu Kristián Škrapko z FK Košeca.