Frustrovaný Federer odpálil loptičku do hľadiska

Roger Federer. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. nov 2018 o 10:49

Švajčiar začal turnaj majstrov prehrou.

LONDÝN. Japonský tenista Kei Nišikori po úspešnom vstupe do turnaja majstrov v Londýne neskrýval emócie.

Po štyriapolročnej prestávke totiž získal skalp hráča, ktorý je jeho vzor. Švajčiara Rogera Federera zdolal 7:6 (4), 6:3 a posilnil si šance na postup do semifinále.

"Z víťazstva nad Rogerom mám veľkú radosť. Je náročné nastúpiť proti niekomu, kto je váš idol. Zápasy proti tenisovej legende sú vždy pre mňa veľkou výzvou. V prvom sete som bol v zložitej situácii. V druhom sete som sa snažil hrať agresívne a táto taktika mi priniesla úspech," povedal finalista US Open z roku 2014 pre akreditované médiá.

V druhom zápase čaká Nišikoriho Juhoafričan Kevin Anderson.

Federer je šesťnásobný víťaz turnaja majstrov, no doposiaľ posledný titul získal ešte v roku 2011.

Proti Nišikorimu spravil 34 nevynútených chýb. Na konci prvého setu dostal od empajrového rozhodcu Damiana Steinera napomínanie za to, že v návale frustrácie odpálil do hľadiska loptičku a tá takmer skončila v čestnej lóži.

"Myslím si, že v úvodnom sete sme sa obaja trápili. Mal som viac šancí ako Kei, no nedokázal som ich využiť. V druhom sete mal zápas vyššiu úroveň. Dostal som sa do vedenia, no nedokázal som ho udržať, to bol kľúčový moment celého zápasu," uviedol pre oficiálnu stránku ATP Federer, ktorý v utorok nastúpi proti Rakúšanovi Dominicovi Thiemovi.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: