Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Jeden hrá so záhradným kreslom, druhý s panvicou. Legendárni tenisti sa vynašli

Rafael Nadal. (Autor: TASR/AP)
Jana Sedláková|5. apr 2020 o 10:05

Dvaja najlepší hráči sveta sa podelili o videá z domu.

BRATISLAVA. Tenisti sa od zrušenia podujatia v Indian Wells na začiatku marca už neobjavili na kurtoch. Zatiaľ je sezóna prerušená do 13. júla.

Kvôli koronavírusu dokonca tento rok nebude Wimbledon. Neisté je aj ďalšie pokračovanie ročníka, keďže sezóna sa má potom presunúť do USA, ktoré je momentálne epicentrom nákazy koronavírusom.

Momentálne aj dvaja najlepší tenisti sveta - Novak Djokovič a Rafael Nadal tak môžu hrať iba v domácich podmienkach pre radosť. Spravili si tak zo svojho športu originálnu disciplínu.

Španiel sa kreatívne vynašiel a sieť vymenil za záhradné sedačky. Srb si zas zahral priamo vnútri v dome. Namiesto rakiet však použil kuchynské panvice.

A po niekoľkých víťazných úderoch nemohol chýbať jeho typický víťazný pád na zem, aký sme mohli vidieť po jeho grandslamových triumfoch.

Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články