Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Blíži sa koniec legendy? Federer sa už možno nevráti

Roger Federer. (Autor: TASR/AP)
Jana Sedláková|3. apr 2020 o 10:33

Koronavírus ho podľa niekdajšieho britského hráča pripravil minimálne o jeden grandslam.

BRATISLAVA. Po prvý raz od druhej svetovej vojny sa neodohrá slávny Wimbledon. Mnoho odborníkov sa teraz prikláňa k názoru, že sezóna sa už nerozbehne.

Legendárny Švajčiar Roger Federer, ktorý v auguste oslávi 39. narodeniny, mal vo Wimbledone obhajovať finálovú účasť. 20-násobný grandslamový však teraz bude mať náročný návrat k súťaženiu.

Možno tento rok už nebude tenis

Výkonný riaditeľ Wimbledonu Richard Lewis reagoval po zrušení slávneho turnaja, že je tu možnosť, že "tento rok už nebude žiadny tenis." Zároveň však povedal, že verí, že sa tak nestane a sezóna na americkom betóne v lete bude možná.

Prípadný koniec sezóny by znamenal, že Švajčiar by sa tesne pred 40-tkou vracal na kurty po takmer ročnej prestávke. ATP totiž prerušilo sezónu pred marcovým podujatím v Indian Wells. Federer však kvôli operácii nehral od februára a plánoval sa vrátiť až na trávnatú časť sezóny.

Bývalá britská tenisová jednotka Anabel Croftová poznamenala, že pre Federera, ale aj pre Serenu Williamsovú, bude ďalšie rozhodovanie o pokračovaní "nočnou morou".

Federer má aktuálne na konte o jeden grandslam viac ako Rafael Nadal a o tri je pred Novakom Djokovičom. Serena Williamsová zas má 23 titulov a chýba jej jeden od vyrovnania historického rekordu Margaret Courtovej.

Podľa nej tak bude návrat záležať od ich kondície, ale aj entuziazmu. Citoval ju theguardian.com.

Žarty o tom, že už skončil

"Roger sa bude musieť sám seba opýtať, či je dostatočne motivovaný vrátiť sa," vraví bývalý britský tenista Todd Woodbridge pre 7news.com.au. Vo Federerovom veku je podľa neho omnoho ťažšie sa vrátiť. Tiež podľa neho prišiel tento rok o potenciál vyhrať jeden či dva grandslamy.

Samotný Federer sa však vyjadril, že sa chce vrátiť na trávu v Halle v roku 2021. "Prežívame zložité časy, no povstaneme z nich silnejší. Už teraz sa teším na môj návrat do Halle budúci rok. Zostaňte zdraví," citovali ho web express.co.uk.

O konci kariéry takmer 39-ročného Federera sa pritom šírili aj prvoaprílové vtipy. Na túto tému si z čitateľov vystrelil napríklad portál tennisworldusa.org.

Tohtoročná tenisová sezóna je zatiaľ prerušená do 13. júla. Grandslamové Roland Garros je z 24. mája presunuté na 20. september. US Open sa má začať 31. augusta, momentálne sa však z areálu vo Flushing Meadows stala poľná nemocnica.

Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články