Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Chyba Bottasa odstavila viacerých jazdcov. Verstappen bol poriadne frustrovaný

Valtteri Bottas urobil hneď po štarte VC Maďarska 2021 veľkú chybu, odniesol si to aj Sergio Pérez. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. aug 2021 o 23:00

Nedalo sa s tým jazdiť, vravel Holanďan.

BUDAPEŠŤ. Fínsky pretekár Valtteri Bottas si po Veľkej cene Maďarska F1 priznal chybu, ktorou v úvode nedeľnej súťaže spôsobil kolíziu viacerých monopostov. Po nej sa preteky skončili nielen pre neho, ale aj pre ďalších štyroch jazdcov.

Bottas: Kritika je oprávnená

"Všetka kritika na moju hlavu je oprávnená," uviedol Bottas pre BBC. Fín vyštartoval z druhej pozície za tímovým kolegom Lewisom Hamiltonom.

Nevyšiel mu už štart, ktorý mal príliš pomalý, no ešte väčšiu chybu spravil pri nájazde do prvej zákruty, keď na mokrej trati nedokázal včas pribrzdiť.

Vrazil do Landa Norrisa a z jeho počínania vyplynuli aj ďalšie kolízie, po ktorých vypadol aj Sergio Perez.

"Mal som zlý štart a následnú situáciu som nevyriešil správne. Zle som odhadol moment, v ktorom som mal tlačiť na brzdy. Priznávam zodpovednosť za to, že som trafil Landa a ten narazil do ďalších. Určite som to však nespravil naschvál," uviedol Bottas.

Verstappen: Nedalo sa s tým jazdiť

Norris po kontakte s Bottasom vrazil aj do Maxa Verstappena, ktorému poškodil monopost. Mechanici Red Bullu sa ho síce pokúsili opraviť, no Holanďan na ňom viditeľne zaostával a finišoval až na desiatom mieste.

Jeho frustrácia bola o to väčšia, že predošlú VC Veľkej Británie nedokončil po kontakte s Hamiltonom.

"Poviem pravdu, nedalo sa s tým jazdiť. Snažili sme sa však spraviť maximum a získali sme aspoň bod," povedal Verstappen, ktorý zaostáva za Hamiltonom o šesť bodov.

Bottas dostal za incident trest prepadnutia piatich priečok na nasledujúcej VC Belgicka. Rovnakú penalizáciu dostal aj Lance Stroll, ktorý v tej istej zákrute vyradil z pretekov okrem seba aj Charlesa Leclera.

Súvisiace články