Kvalifikáciu na VC Eifelu vyhral Bottas, prekvapil Leclerc na Ferrari

Valtteri Bottas vyhral kvalifikáciu na VC Eifelu 2020.
Valtteri Bottas vyhral kvalifikáciu na VC Eifelu 2020. (Autor: TASR/AP)

1.Valtteri BottasFínskoMercedes1:25,269 min
3.Max VerstappenHolandskoRed Bull+0,293 s
4.Charles LeclercMonakoFerrari+0,766 s
5.Alexander AlbonThajskoRed Bull+0,778 s
6.Daniel RicciardoAustráliaRenault+0,954 s

NÜRBURGRING. Fínsky pilot Valtteri Bottas na Mercedese odštartuje z prvého miesta na Veľkej cene Eifelu motoristického seriálu Formula 1.

V sobotňajšej kvalifikácii za ním jeho tímový kolega a úradujúci šampión Lewis Hamilton z Veľkej Británie zaostal o 0,256 sekundy.

Z tretieho miesta odštartuje Holanďan Max Verstappen zo stajne Red Bull Racing (+0,293 s). Šesťnásobný majster sveta Hamilton sa v nedeľňajších pretekoch pokúsi o rekordné 91. víťazstvo v seriáli, ktorým by sa vyrovnal legendárnemu Michaelovi Schumacherovi.

Pre nepriaznivé počasie zrušili organizátori oba piatkové tréningy. Dôvodom bola hmla a mokrá vozovka na Nürburgringu, pre ktoré nemohla nad nemeckým okruhom vzlietnuť záchranárska helikoptéra.

V jedinom tréningu zajazdil v sobotu najrýchlejší čas Bottas (1:26,225 min), ktorý o 136 tisícin sekundy predstihol Hamiltona. Ďalšie dve miesta patrili jazdcom Ferrari, tretí bol Charles Leclerc (+0,456), štvrtý Sebastian Vettel.

Nemecký pilot Nico Hülkenberg sa predstavil už tretíkrát v tejto sezóne ako náhradník.

V tíme Racing Point zaskočil za Kanaďana Lancea Strolla, ktorý v sobotu vynechal jediný tréning, pretože sa necítil dobre. Hülkenberg obsadil v kvalifikácii posledné 20. miesto.

Domov»Formula 1»Kvalifikáciu na VC Eifelu vyhral Bottas, prekvapil Leclerc na Ferrari