Richard Varga.
Richard Varga. (Autor: SITA)
TASR|26. okt 2019 o 08:49

Slovák sa predstavil v Japonsku.

MIJAZAKI. Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil na podujatí 15. kola Svetového pohára ITU v japonskom Mijazaki 11. miesto.

V úvodnej plaveckej časti bol opäť najrýchlejší, keď viedol spoločne s domácim Takumim Hodžom, po cyklistickom úseku však v poradí klesol a po záverečnej bežeckej časti mal v cieli stratu 1 minúty a 24 sekúnd na víťazného Američana Matthewa McElroya.

Medzi ženami triumfovala domáca Ai Uedová, Slovenka Romana Gajdošová z pretekov odstúpila v úvode cyklistickej časti.