MINSK. V zápase hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), ktorý sa uskutoční už najbližšiu sobotu 30. januára 2010 v Minsku a od 14.25 h ho bude vysielať v priamom prenose stanica Nova Sport, sa nakoniec predstaví až päť Slovákov.
Po trojici Marcel Hossa, Branko Radivojevič a Martin Štrbák sa dodatočne môžu tešiť z nominácie aj Jozef Stümpel a Jaroslav Obšut. "Je to taká malá rarita, aspoň na slovenské pomery, že sa v zápase hviezd objavia v jednom tíme dvaja rodáci z toho istého mesta. S Martinom Štrbákom sme vyrastali v Prešove, určite to veľmi poteší našich bývalých trénerov," povedal posledný menovaný.
Obšut si už v jednom zápase hviezd zahral, bolo to v osemnástich rokoch v jeho premiérovej sezóne 1994/1995 v zámorskej súťaži Saskatchewan Junior Hockey League.
"Samozrejme, že som potom sníval o nominácii v zápase hviezd NHL, no osud to zariadil inak. Teraz som v Rusku maximálne spokojný a teším sa na najpamätnejšie vystúpenie v mojej doterajšej kariére," dodal obranca, ktorého v roku 1995 draftoval Winnipeg Jets.
Slovenská päťka nastúpi vo výbere Jaromíra Jágra, poskladaného z hráčov narodených mimo Ruska a Bieloruska, proti mužstvu Alexeja Jašina.
















