V Trnave chcú zabojovať o pohárovú Európu

SITA|24. feb 2010 o 13:47

Aktuálne šiesty tím najvyššej slovenskej futbalovej súťaže po jesennej časti FC Spartak Trnava má pred druhou polovicou tejto sezóny jasný cieľ: poskočiť v tabuľke vyššie a zabojovať o miestenku v pohárovej Európe.

TRNAVA. Tieto ambície prezentovali na stredajšej tlačovej konferencii členovia realizačného tímu aj hráči Spartaka.

"Súčasné šieste miesto Spartaka je pre nás hanbou. Chceme ísť v tabuľke vyššie a bojovať o špicu," povedal kapitán Trnavčanov Kamil Kopúnek. Jeho slová doplnil generálny manažér spartakovcov Jozef Valovič. "Chceli by sme sa presadiť v boji o štvrtú či v lepšom prípade tretiu priečku. Veríme, že sa nám podarí uspieť aj v Slovenskom pohári, odkiaľ tiež vedie cesta do pohárovej Európy. Radi by sme zorganizovali finále Slovenského pohára," nechal sa počuť na stredajšej TB Jozef Valovič. Semifinálový dvojzápas Slovenského pohára odohrajú "bílí andeli" v apríli proti Dunajskej Strede.

Trnavčania počas zimnej prípravy odohrali trinásť zápasov s bilanciou šesť víťazstiev, tri remízy a štyri prehry. V kádri pred jarnou časťou CL 2009/2010 nastali viaceré zmeny. Klub zo "slovenského Ríma" sa posilnil na všetkých postoch. Z belgického Mouscronu prišiel brankár Ján Slovenčiak. Z nemeckého Schalke 04 sa vrátil do Trnavy obranca Ľuboš Hanzel a v útoku by sa mal presadzovať Peter Štyvar, ktorý posilnil Spartak z gréckej Škody Xanthi. Z tímu naopak odišli brankár Miroslav Hrdina, Jozef Kotula, Amdy Gueye, ktorý sa vrátil do rodného Senegalu a dvojica Čechov Martin Hruška, Pavel Devátý. "Aj napriek odchodu starších hráčov vládne v šatni dobrá atmosféra. Verím, že mužstvo v jarnej časti urobí radosť fanúšikom i vedeniu nielen kvalitnými výsledkami, ale najmä predvedenou hrou," vyhlásil hlavný tréner Milan Malatinský, pre ktorého bude sobotňajší zápas proti Prešovu premiérovým na lavičke Trnavy. Malatinský nahradil po jesennej časti na poste hlavného kouča Ľubomíra Nosického. Spartakovci by chceli v budúcnosti staviť viac na domácich odchovancov. "Nákup zahraničných hráčov, ktorý sme realizovali v minulosti, sa ukázal byť chybným krokom. Chceme sa v Trnave sústrediť na výchovu mladých hráčov zo svojich radov," povedal prezident klubu Ladislav Kuna. V úvodnom jarnom kole nemôžu Trnavčania rátať so zranenou dvojicou Súkenník, Neto.

Zmeny v kádri Spartaka pred jarnou časťou Corgoň ligy 2009/2010:

Prišli: Ján Slovenčiak (Mouscron), Ľuboš Hanzel (Schalke 04 Gelsenkirchen), Lukáš Hlavatovič, Martin Guldan (obaja návrat z hosťovania v Lučenci), Damjan Dokovič (Roosendaal), Peter Štyvar (Škoda Xanthi), Roberto Nascimento dos Santos (Sport Club Brasilia)

Odišli: Miroslav Hrdina (hľadá si angažmán), Jozef Kotula, Amdy Gueye (návrat do Senegalu), Pavel Devátý, Martin Hruška

Káder Spartaka Trnava pred jarnou časťou Corgoň ligy 2009/2010:

Brankári: Ján Slovenčiak, Ladislav Rybánsky, Ivan Bránsky, Matej Székely

Obrancovia: Tiago Bernardini, Peter Doležaj, Ľuboš Hanzel, Tomáš Hanzel, Lukáš Hlavatovič, Peter Jakubička, Patrik Banovič

Stredopoliari: Marek Boháček, Damjan Dokovič, Peter Ďuriš, Kamil Kopúnek, Michel Neto, Roman Procházka, Igor Súkenník, Martin Železník

Útočníci: Ľubomír Bernáth, Roberto Nascimento dos Santos, Ľubomír Gogolák, Martin Guldan, Kone Koro, Vladimír Kožuch, Peter Štyvar

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Milan Malatinský

Asistenti trénera: Martin Stano, Marek Ujlaky

Tréner brankárov: Andrej Kostolanský

Vedúci mužstva: Peter Moravčík

Lekár: Jozef Fridrich

Masér: Mário Prelovský

Fyzioterapeut: Marek Dávidek

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbalnet»V Trnave chcú zabojovať o pohárovú Európu