1 - 1
(1:0)

MS vo futbale 2022: USA si pripísali remízu s Walesom

USA vs. Wales: ONLINE prenos zo zápasu na MS vo futbale 2022 dnes.
USA vs. Wales: ONLINE prenos zo zápasu na MS vo futbale 2022 dnes. (Autor: Sportnet)
Sportnet|21. nov 2022 o 15:30 (aktualizované 21. nov 2022 o 22:38)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS vo futbale 2022 v Katare: USA - Wales.

AL RAJÁN. USA a Wales hrali svoj úvodný zápas v skupine B na MS vo futbale 2022 v Katare.

Duel sa hral na Ahmad Bin Ali Stadium s kapacitou 40-tisíc fanúšikov.

Američania išli do vedenia zásluhou Timothyho Wheaha a v závere vyrovnal z pokutového kopu Gareth Bale.

Pozrite si tiež priebežné tabuľky a celkový program šampionátu.

ONLINE PRENOS: USA - Wales (LIVE z MS vo futbale 2022 dnes, skupina B)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2022/2023
21.11.2022 o 20:00
USA
1:1
(1:0, 0:1)
90+10 minúta
Ukončený
Wales
Prehľad
Góly: 36. Weah – 82. Bale (pen.). ŽK: 11. Dest (USA), 13. McKennie (USA), 51. Ream (USA), 90+10. Acosta (USA) – 40. Bale (WAL), 45+3. Mepham (WAL). Rozhodca: Al Jassim (QAT) – Al Marri (QAT), Al Maqaleh (QAT).
Zápas sa nám končí remízou a športovo musíme uznať, že zaslúžene. V prvom polčase boli jednoznačne lepší hráči USA a dostali sa do vedenia zásluhou gólu Timothyho Weaha. V druhom polčase prišli na ihrisko hráči Walesu ako vymenení a boli lepším tímom a zaslúžili si vrovnávajúci gól, ktorý dal v z pokutového kopu Gareth Bale. Remíza svedčí tomuto výbornému zápasu. Ja sa s vami lúčim a prajem vám pekný večer.

90+10
yellowCardHráč USA Kevin Acosta dostáva žltú kartu za faul ma Garetha Balea.
90+8
Bale ťahá akciu stredom, ale zastavil ho Adams.
90+7
Morris poslal center do vápna, ale Hennessey boxuje do bezepčia.
90+5
changeStriedanie v tíme Walesu. Z ihriska odchádza E. Ampadu a na jeho miesto prichádza J. Morrell.
90+5
Hráč Walesu Ampadu ležal na zemi a potreboval ošetrenie, ale už pokračujeme v zápase.
90+3
changeStriedanie v tíme Walesu. Z ihriska odchádza H. Wilson a na jeho miesto prichádza S. Thomas.
90+1
Sledujeme dnes výborný futbal "hore dole". Obidve mužstvá chcú tento zápas rozhodnúť.
89
Johnson sa dostával do mini brejku, vypálil, ale Matt Turner chytá. Pri lopte hráči USA.
88
changeStriedanie v tíme USA. Z ihriska odchádza Timothy Weah a na jeho miesto prichádza Jordan Morris.
87
Tento krát z opačnej strany centroval Timothy Weah, ale Pulisic bol dobre bránený.
86
Christian Pulisic poslal center do šestnástky z ľavej strany, jeho pokus však odhlavičkoval do bezpečia Rodon.
84
Wales si gól za kativitu v druhom polčase určite zaslúžil. Bale opäť ťahá akciu.
82
82
goalWales dáva gól! K pokutovému kopu sa postavil kto iný ako sám faulovaný GARETH BALE a síce s problémami, ale predsa prekonáva Matta Turnera v bráne USA.
80
80
importantGarth Bale bol faulovaný v pokutom území a Wales bude kopať pokutový kop! Tim Ream ho poslal k zemi.
79
changeStriedanie v tíme Walesu. Z ihriska odchádza Ne. Williams a na jeho miesto prichádza B. Johnson.
77
Pulisic rozohral rohový kop, na loptu si vyskočil Aaronson, ale posiela ju len mimo brány.
76
Harry Wilson unikal po ľavej strane, ale lopta mu ušla do autu.
74
changeTrojité striedanie v tíme USA. Z ihriska odchádza S. Dest a na jeho miesto prichádza D. Yedlin.

Z ihriska odchádza J. Sargent a na jeho miesto prichádza H. Wright.

Z ihriska odchádza Y. Musah a na jeho miesto prichádza K. Acosta.
73
Welšania sú v druhom polčase lepším tímom.
72
Američania chystajú trojnásobné striedanie.
70
Pulisic zahral rohový kop do vápna, ale obrana Walesu odvracia do bezpečia.
68
Timothy Weah potiahol akciu po pravom krídle, chcel centrovať, ale Williams poslal center na rohový kop.
66
changeStriedanie v tíme USA. Z ihriska odchádza Weston McKennie a na jeho miesto prichádza Brendon Aaronson.
65
65
importantHarry Wilson poslal rohový kop na hlavu Kiefera Moora, ktorý tesne posiela loptu nad bránu Američanov. Uf to bola šanca.
64
64
importantVeľká šanca Walesu na vyrovananie! Ben Davies sa dostal k hlavičkou po centri Wilsona, ale Turner perfektne vyráža na rohový kop.
64
64
Roberts bol faulovaný a Wales bude mať k dispozícií priamy kop.
62
Rýchly brejk Američanov. Weah poslal dobrú prihrávku na Pulisica, ale Roberts ho výborne od lopty odstavil.
61
Ramsey skúšal strelou šťastie spoza pokutového územia, jeho pokus bol však zblokovaný.
59
Obraz hry sa úplne zmenil a Welšania tlačia svojho súpera.
57
Williams poslal center do vápna, ale pred Moorom odhlavičkoval Ream.
56
Pri lopte brankára Američanov Turner a snaži sa ukľudniť spoluhráčov.
54
Aktivita hráčov USA z prvého polčasu sa vytratila a Wales je aktívnejší. Williams prenikal popri Destovi, ale v poslednej chvíli ho zastavil Ream.
52
Hráči Walesu sú veľmi aktívni a tlačia sa do zakončenia.
51
yellowCardHráč USA Tim Ream dostáva žltú kartu, keď poslal k zemi Garetha Balea.
51
Turner bol faulovaný a pri lopte sú Američania.
50
Ramsey vybojoval pri rohovej zástavke rohový kop, ktorý zahrá Harry Wilson.
48
Hráči Walesu majú loptu na kopačkách a kombinujú na vlastnej polovici.
46
changeStriedanie v tíme Walesu. Z ihriska odchádza Daniel James a na jeho miesto prichádza Kiefer Moore.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase vedú hráči USA 1:0 a treba uznať, že úplne zaslúžene. Boli aktívni, rýchlejší pri každej lopte a vypracovali si dostatok príležitosti. Wales sa v podstate k ničomu nedostal. Uvidíme čo prinesie druhý polčas.
45+4
Prvý polčas sa skončil.
45+3
yellowCardChris Mepham dostáva žltú kartu za faul na Christiana Pulisica.
45+2
Tento polčas patrí Američanom. Hrajú výborne. Aktívne a Welšanov do ničoho nepustili.
45
Wilson poslal center do vápna, ale len na A. Robinsona hráča USA.
44
Ramsey vybojoval rohový kop, ktorý zahrá Wilson.
43
Daniel James dostal prihrávku do behu, ale akciu zastavil a poslal prihrávku naspäť na obrancu.
42
Ramsey sa snažil vybojovať rohový kop, ale Dest mu loptu vzal.
41
Aktívny Pulisic chcel centrovať jeho ľavou nohou, ale lopta mu ušla. Pri lopte Welšania.
40
yellowCardGareth Bale dostáva žltä kartu za faul zozadu.
38
Wales musí otvoriť hru a začať útočiť.
36
36
goalUSA dalo gól! Strelcom gólu je TIMOTHY WEAH! Pekná akcia Američanov. Christian Pulisic získal loptu v strede ihriska. Potiahol ju a krásnou prihrávkou vysunul do brejku Timothyho Weaha, ktorý s prehľadom prekonáva Hennesseyho v bráne Walesu. Asistencia: Pulisic.
35
Adam poslal pekný pas za obranu na Weaha, ale loptu už nedostihol. Odkop od brány Walesu.
34
Pulisic centroval z ľavej strany, ale Mepham ho zblokoval na rohový kop.
33
33
Američania diktujú tempo hry a stále útočia. Welšania sa kompaktne bránia.
31
Postupný útok Američanov. Zatlačili súpera v ich pokutovom území, ale šancí sa nedostali.
30
Sergino Dest sa odhodlal k strele z veľkej diaľky, ale jeho pokus letí vysoko nad bránu Walesu.
29
Sledujeme teraz viacero nepresných prihrávok na oboch stranách.
27
Ramsey vysúval na ľavom krídle Garetha Balea, ale prihrávku nebola presná.
25
Taylor Adams poslal tvrdo k zemi Ramseyho a môže byť rád, že nevidí žltú kartu.
24
Wales je nenápadné mužstvo, ale vie udrieť, keď sa im naskytne šance. Bale sa dostával do úniku, ale loptu si nespracoval.
22
Zimmerman posielal pas na Pulisica, ale nedokázal sa presadiť. Následnej opäť Pulisica vysúval Robinson a hviezda USA sa opäť nepresadila cez Mephama.
21
Adams ťahal ackiu stredom, ale Ampadu ho čisto zastavil. Wales pri lopte.
19
Pulisic padá k zemi po súboji s Balelom, ale rozhodca necháva pokračovať v hre a faul nepíska.
18
Hra sa nám vyrovnala a momentálne sledujeme veľa súbojov v strede ihriska.
16
Američania hrajú zatiaľ výborne a opäť sú usadení na útočnej polovici.
14
Harry Wilson zahral štandardnú situáciu do vápna USA, k odrazenej lopte sa dostal Ampadu, jeho pokus letí vysoko nad bránu.
13
yellowCardHráč USA Weston McKennie dostáva žltú kartu.
11
11
yellowCardHráč USA Sergino Dest dostáva žltú kartu za tvrdý faul.
9
9
importantVeľká šanca USA! Dest poslal dobrý pas za obranu Walesu. Weah centroval do vápna a Rodon si dal takmer vlastný gól! Z druhej strany sa k lopte dostal Sargent a ten triafa len konštrukciu brány Welšanov.
8
Pri lopte sú stále Američania. Hráči Walesu čakajú na vlastnej polovici na loptu.
7
Prvý dotyk s loptou mal aj brankára USA Turner. Američania začínajú útok od svojho brankára.
5
Američania sú aktívnejší a sú usadení na polovici Walesu.
4
Pulisic zahral rohový kop, ale Mepham hlavičkou odvracia.
3
Roberts odvrátil útok Pulisica a Američania majú k dispozícií rohový kop.
2
USA sa ako prví vydali do útoku a Dest bol faulovaný. K priamemu kopu sa postavil Pulisic. Jeho center však hráči Walesu odvrátili do bezpečia.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Hráči sú už na hracej ploche. Po štátnych hymnách zápas začne.
Úvodné zostavy:

USA: Turner – Dest, Ream, Zimmerman, A. Robinson – McKennie, Adams (C), Musah – Pulisic, Weah, Sargent
Náhradníci: Horvath, S. Jonson – Aarsonon, Acosta, Carter-Vickers, de la Torre, Ferreira, Long, S. Moore, Morris, Reyna, Roldan, Scally, Wright, Yedlin
Tréner: G. Berhalter

Wales: Hennessey – Mepham, Rodon, Be. Davies – C. Roberts, Ampadu, Ramsey, N. Williams – Wilson, Bale (C), James
Náhradníci: Davies, Ward – Allen, Cabango, Colwill, Gunter, Harris, B. Johnson, Levitt, Lockyer, Kief. Moore, Smith, Thomas, J. Williams
Tréner: R. Page

Rozhodca: Al Jassim (QAT) – Al Marri (QAT), Al Maqaleh (QAT).
Prajem pekný deň pri sledovaní dnešného online prenosu.

Dnes budeme sledovať zápas MS v Katare. Zápas medzi USA a Wales.

Favoritom sú Angličania, mali by postúpiť bez väčších problémov. O druhé postupové miesto by sme mali pobiť dnešný súperi. USA a Wales. Nesmieme však zabudnúť na Irán, ktorý môže prekvapiť. USA sú pravidelným účastníkom Majstrovstiev sveta. Naopak Wales sa naposledy prebojoval na svetový šampionát ešte v roku 1958 kde postúpili do štvrťfinále.