USA - Švédsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022. (Autor: Sportnet)
TASR|21. máj 2022 o 07:45 (aktualizované 21. máj 2022 o 14:57)

ONLINE: USA - Švédsko, MS v hokeji 2022 (LIVE)

65' minúta
Ukončený
Švédsko
Prehľad
Góly a asistencie: 8. Gaudette (Meyers), 39. Schmidt (Gaudette, Tynan), 65. Gaudette (Tynan) – 3. Dahlin (Aman, Lang), 47. Grundström.
USA sa teší z víťazstva nad Švédskom, ktoré zdolalo 3:2 po predĺžení.
Koniec zápasu.
64:48
64:48
goalUSA dalo gól!
V závere predĺženia sa USA dostalo do prečíslenia, Tynan si počkal a presne prihral na druhú stranu ADAMOVI GAUDETTOVI, ktorý z prvej trafil odkrytú pravú časť brány, Ullmark sa nestihol presunúť.
Asistencia: T.J. Tynan.
64:16
Schmidt sa priblížil k bráne, dal si puk na bekhend, v lepšom zakončení mu zabránil Dahlin.
63:43
63:43
Dahlin výborne zblokoval strelu Meyersa.
62:03
62:03
importantHughes prihral Farrellovi, toho v gólovej šanci vychytal Ullmark. Obaja gólmani sa predviedli v tom najlepšom svetle.
61:30
importantNordström prihral Dahlinovi, ten si vytvoril ideálnu pozíciu na nebezpečné zakončenie, no Swayman jeho strelu vyrazil vyrážačkou.
61:06
Swayman vyrážal Wallmarkovu strelu.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Po riadnom hracom čase je stav nerozhodný 2:2. O malú chvíľu sa začne predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:01
Lettieri našiel žabkou Bordeleaua, no ten bol proti dvojici švédskych hráčov a nepresadil sa.
57:49
Gustafssonovu strelu skryl Swayman v lapačke.
57:42
Švédi opäť v útočnom pásme, sú aktívnejší ako Američania.
56:38
Hughes atakovaný, prišiel o puk, Kellman hneď z uhla strieľal, rozvlnil iba bočnú sieť.
55:01
55:01
Tömmernes si vylepšil pozíciu, jeho strelu ešte tečoval Nordström, ale puk v bránke nekončí.
54:22
importantŠvédska šanca, Bengtssona v stopercentnej príležitosti vychytal Swayman!
53:35
53:35
Kuhlmanovi korčuľoval na druhej strane spoluhráč, no Kuhlman zvolil strelu, Ullmark zasiahol lapačkou. Američania pohrozili v oslabení.
53:15
Vylúčenie v tíme USA:
Adam Gaudette – 2 min., podrazenie.
52:01
52:01
Klingberg sa už chystal zakončiť z dobrej pozície, v poslednej chvíli mu v tom zabránil Lettieri,
51:23
Dahlin s ďalšou koncovkou, no bránu Swaymana minul.
50:59
Američania nezahrali túto presilovku najlepšie.
50:38
Aj Tömmernesovi sa podarilo vyhodiť puk.
49:26
Jones trafil iba do Petersona, Švédi sa oslobodili.
48:57
Vylúčenie v tíme Švédsko:
Adam Larsson – 2 min., zdržiavanie hry
48:43
Lang zastavený Peekom, ten ho potom poslal k ľadu, ale vylučovať sa nebude.
47:59
47:59
Wallmark pristavil puk rozbehnutému Nordströmovi, ten spoza Jonesa tesne minul bránu.
46:56
46:56
goalŠvédsko dalo gól!
Hughes pri rozohrávke zlomil hokejku a hneď nepochopiteľne odkorčuľoval na striedačku, Švédi sa tým okamžite dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, CARL GRUNDSTRÖM zavesil do ľavého horného rohu brány.
46:07
importantBellows v samostatnom nájazde pálil do Ullmarka a z dorážky zo vzduchu taktiež neskóroval, švédsky gólman drží svoj tím stále v hre!
45:30
Peterson neroztiahol hru na Friberga, Američania sa vrátili a prihrávku zblokovali.
44:35
Švédi sa snažia dobýjať americkú bránku, ale nevedia sa na dlhší čas udržať v útočnom pásme a v ich hre sú aj nepresnosti.
43:09
Peterson vnikol do pásma a vystrelil, Swayman pozorný, vyráža puk.
42:33
Švédi nastreľovali puk na bránu, Fribergovi sa ho nepodarilo tečovať.
41:42
Swayman pomohol s rozohrávkou, ale Američania sa dostali do ofsajdovej pozície.
40:54
Bengtsson zastavil na útočnej modrej Meyersa.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedú Američania nad Švédskom 2:1, keď presilovú hru v závere využil obranca Schmidt.
Tretia tretina sa začne o 13:08.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:58
38:58
Američania dostali puk niekoľkými prihrávkami od mantinelu až na kruh, odkiaľ NATE SCHMIDT nádherne zavesil pod hornú žŕdku a využíva tým presilovú hru.
Asistencie: A. Gaudette, T. Tynan
38:19
Ekman-Larsson hľadal vpredu dlhou prihrávkou Friberga, ktorý sťažil Američanom rozohrávku.
37:58
Tynan našiel na malom priestore Gaudetta, ktorý po ľade zakončil do švédskeho brankára.
37:19
Okamžitá strela Jonesa príklepom, Ullmark prerušuje hru.
37:16
Carl Grundström – 2 min., podrazenie.
36:54
Po Dahlinovej strele a zákroku Swaymana je hra prerušená. Hra je vyrovnaná.
35:37
importantUllmark zle rozohral spoza brány, priamo na hokejku Gaudetta, ktorý jeho chybu nepotrestal.
34:38
Hayden na Laffertyho, no Švédi sa stihli vrátiť a nepustili Američanov do šance.
33:17
Jones nastrelil puk pred bránu, Gaudette prešiel popred Ullmarka, ktorý má puk vo svojej moci.
32:10
Aman si poradil s Hughesom a natlačil sa cez neho do zakončenia, americký gólman puk za svoj chrbát nepustil.
31:25
Nordström tečoval nastrelenie od kapitána Švédov, ale puk skončil na zadnom mantineli.
30:37
Dahlin prihral od modrej Asplundovi, ktorý zakončil z ostrého uhla po ľade, trafil Swaymana.
29:36
Ben Meyers – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
29:17
Asplund strieľal spoza Jonesa na bližšiu žŕdku, Swayman predviedol úspešný zákrok.
28:10
importantSkutočne sa jednalo o ofsajd, gól teda neplatí a platí remízový stav.
28:10
importantAmerická striedačka si zobrala challenge, možnože sa švédski hráči pred gólom dostali do ofsajdu, uvidíme.
28:10
28:10
28:10
importantŠvédsko dalo gól!
Tentokrát to už CARLOVI GRUNDSTRÖMOVI vyšlo. Švédi ľahko prešli stredným pásmom, Peterson prihral do jazdy Grundströmovi, ktorý zoči voči Swaymanovi nezaváhal a puk prehodil ponad jeho betón.
27:35
Klingberg zvádzal súboje s americkým hráčom, dokázal prihrať, puk následne smeroval pred ránu, kde sa nepresadil Grundström.
26:48
Magnovu strelu tečoval pred bránou Gaudette, ale minul.
25:20
Aman prenechal puk za seba, kde korčuľoval Lang, no ten bránu prestrelil.
24:24
Magnov pokus Ullmark udržal vo výstroji, čo bolo dôležité, pretože dvaja Američania sa už k dorážkam nedostali.
23:30
23:30
Tečovaná strela od modrej, puk z hokejky Wallmarka skončil na pravom betóne Swaymana, Američania si na takéto situácie budú musieť dávať pozor.
22:24
importantJones urobil veľkú chybu, prihral priamo do jazdy Fribergovi, ktorý svoj mini nájazd zakončil bekhendovou strelou do žŕdky! Bola to už druhá či tretia Jonesova chyba v zápase.
21:52
Dopredu vyrazili traja Švédi, Klingberg nabral rýchlosť a rútil sa na Swaymana, netrafil však bránu.
21:13
Gaudette sa obtáčal okolo Ekmana-Larssona, švédsky kapitán mu znemožnil lepšie zakončenie.
20:28
Asplund nabil Dahlinovi, jeho pokus bez prípravy od modrej bol zblokovaný.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Svižný hokej v prvej tretine s niekoľkými šancami a dvoma gólmi. USA – Švédsko zatiaľ 1:1.
Druhá tretina sa začne o 12:12.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:19
19:19
Grundströmova zblokovaná strela síce prešla na Ullmarka, ten ale nemal problém zasiahnuť betónmi na ľade.
18:30
Dopredu vyrazil Friberg, prihral na os Nordströmovi, lenže ten netrafil puk ideálne.
18:02
Hughesovo zakončenie letí vedľa brány.
17:35
Švédi odpaľujú puk cez všetky čiary.
17:16
Američania kombinovali na malom priestore, ale prihrávka Bellowsa na Schmidta nebola presná.
16:20
Joel Kellman – 2 min., podrazenie.
15:49
Galchenyuk sa s pukom obtočil okolo brány a zakončil, Ullmark puk prikryl a prerušil hru.
15:20
Americký kapitán urobil chybu, Švédi ju však nepotrestali.
14:59
Američania sa poľahky dostali von z obranného pásma a okamžite otáčajú hru.
14:11
14:11
Gustafssonov pokus na druhej strane bol zblokovaný.
13:42
importantDobrá prihrávka Laffertymu a zákrok Ullmarka!
12:56
Švédi sa musia brániť, Ullmark vytiahol zákrok proti Farrellovi.
11:13
Megna zachytil krížnu švédsku prihrávku, smerom dopredu prihral Meyersovi, ten bol odzbrojený.
11:01
Gustafssonova strela od modrej končí v moci Swaymana.
09:45
Andrew Peeke – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
09:44
Strela Petterssona sa odrazila od zadného mantinelu pred bránu, Wallmarkovi sa nepodarilo dostať puk za bránkovú čiaru, odpálil ho Peeke, no rovno na tribúnu, takže to budú dve minúty pre amerického hráča.
09:30
Prudká nepresná prihrávka pre Bellowsa, píska sa zakázané uvoľnenie.
07:50
07:50
Strela ADAMOVI GAUDETTEOVI sadla náramne. Dostal prihrávku od Meyersa na vrchol pravého kruhu a vymietol vzdialenejší horný roh Ullmarkovej brány, ktorý ledva stihol zareagovať.
Asistencia: B. Meyers
07:27
Švédom sa nepodarilo zúročiť pobyt v útočnom pásme na ohrozenie brány.
06:50
Bellows vystrelil aj z väčšieho uhla, Ullmark vytesnil puk ramenom.
05:34
05:34
Američania zovreli Švédov v ich obrannom pásme, bez prípravy pálil od modrej Galchenyuk, Ullmark vyrážal pred seba.
04:52
Z rýchleho protiútoku Meyers prihral Gaudetteovi, ktorý vystrelil na lapačku, Ullmarkovi puk vypadol, no nebol tam nik na dorážku.
04:19
Bromé prihral na os klziska, Klingbergovi, jeho rana príklepom presvišťala povedľa brány.
03:25
Jednoduché nastrelenie si Ullmark poťažkal v lapačke.
02:28
02:28
Švédi zachytili rozohrávku Američanov v obrannom pásme, Aman hneď puk naservíroval pred bránu na hokejku RASMUSA DAHLINA, ktorý sa trafil jednoručným bekhendom. Švédsko vyhráva 1:0.
Asistencie: N. Aman, O. Kang
01:51
Hughes prešiel s pukom cez pásmo, prihral pred bránu Galchenyukovi, ktorý nevystrelil, pri kľučke mu puk skĺzol z hokejky,
01:23
Oba tímy to skúšanú dlhými prihrávkami, hrá sa zo strany na stranu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

USA: Swayman (Mann) – Se. Jones (C), Megna, Peeke, Schmidt (A), Hughes – Bellows, Gaudette, Farrell – Lettieri, Bordeleau, Kuhlman – Hayden, Meyers, Galchenyuk – Watson (A), Lafferty, Barber.

Švédsko: Ullmark (Hellberg) – Larsson (A), Dahlin, Gustafsson, Ekman-Larsson (C), Pettersson, Tömmernes, Lindholm – Bemström, Wallmark, Nordström (A) – Grundström, Kellman, Asplund – Klingberg, Peterson, Bromé – Friberg, Aman, Lang – Bengtsson.
V sobotu o 11:20 nás v B-skupine čaká atraktívny súboj medzi USA a Švédskom.

USA patrí v tabuľke tretia priečka, na konte má po štyroch odohraných stretnutiach 8 bodov. Jeden bod stratili v dueli proti Rakúsku, ktoré zdolali 3:2 až po predĺžení. Následne podľahli domácemu Fínsku 1:4. Predvčerom si Američania poradili s Veľkou Britániou a zdolali ju rozdielom triedy 3:0.

Švédsko je druhé, doposiaľ získalo 11 bodov, jeden bod stratilo v severskom derby proti Fínsku, nad ktorým zvíťazilo 3:2 po samostatných nájazdoch. Predtým Švédi zdolali V. Britániu, Česko aj Rakúsko.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:20.

Tabuľka skupiny B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2022»MS v hokeji 2022: Američania rozhodli o triumfe nad Švédskom v predĺžení