3 - 6
(3:3, 0:1, 0:2)

MS v hokeji 2022: V šlágri helsinskej skupiny uspelo Švajčiarsko

Kanada - Švajčiarsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022.
Kanada - Švajčiarsko, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022. (Autor: Sportnet)
Sportnet|21. máj 2022 o 09:30 (aktualizované 21. máj 2022 o 14:57)

Sledovali ste ONLINE prenos z MS v hokeji 2022: Kanada vs. Švajčiarsko.

ONLINE: Kanada - Švajčiarsko, MS v hokeji 2022 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2021/2022
21.05.2022 o 15:20
Kanada
3:6
60' minúta
Ukončený
Švajčiarsko
Prehľad
Góly a asistencie: 12. Johnson (Barzal, Graves), 15. Lowry, 20. Batherson (Barzal) – 13. Fora (Meier, Kurashev), 16. Kukan (Hischier, Corvi), 20. Siegenthaler (Suter, Malgin), 27. Hischier (Kukan), 44. Suter (Malgin, Simion), 59. Meier. Rozhodca: Heikkinen (FIN), Öhlund (SWE) – Davis (USA), Špůr (CZE). Diváci: 5 676.
Prenos
To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Ďalší program:

Kanada

pondelok 23. 5. 2022, 19:20: Kanada – Dánsko

Švajčiarsko

nedeľa 22. 5. 2022, 19:20: Švajčiarsko – Francúzsko
Výborný hokej pokračoval i v tretej tretine, v ktorej Švajčiari definitívne spečatili svoje cenné víťazstvo. Kľúčovým momentom sa stal gól Sutera na 5:3, po ktorom začala byť na Kanaďanoch čoraz viac viditeľná frustrácia. I tak však mali šance na to, aby dokázali zápas ešte zdramatizovať. Svoj tím však skvelými zákrokmi podržal švajčiarsky brankár Leonardo Genoni, ktorý po prvej tretine už neinkasoval. Zaslúžené víťazstvo Švajčiarska navyše prikrášlil v 59. minúte gólom do prázdnej bránky cez celé klzisko Timo Meier, ktorý tak uzavrel skóre najlepšieho zápasu doterajšieho priebehu MS.

Švajčiarsko tak po tejto výhre zostalo jediným tímom na MS, ktorý na turnaji nestratil ešte ani bod a na čele skupiny A vystriedalo práve Kanadu.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 6:9 (25:27)
Najlepší hráči zápasu:

Kanada – Adam Lowry
Švajčiarsko – Dean Kukan
Koniec zápasu.
59:48
Posledný útok v zápase patril Švajčiarom. Herzog dostal kolmicu na pravé krídlo, strelou zápästím ale minul kanadskú bránku.
59:24
importantGeekie našiel krásnou krížnou prihrávkou z pravej strany v ľavom kruhu voľného Mercera, jeho strelu z prvej ale zákrokom zápasu chytil presúvajúci sa švajčiarsky brankár Genoni.
58:40
Kanaďania sa ešte vrátili do útočného pásma, puk ale zaviezli len do rohu, kde sa oň zvádzajú tvrdé súboje.
58:01
58:01
goalŠvajčiarsko dalo gól!
Švajčiari definitívne rozhodujú o svojom víťazstve! TIMO MEIER získal puk za vlastnou bránkou, posunul si ho na forhend a presnou strelou cez celú ľadovú plochu namieril takmer úplne presne do stredu prázdnej kanadskej bránky. Bez asistencie.
57:52
importantKanada odvoláva brankára a skúsi to v šestici!
57:36
Z ničoho nič sa vytočil spoza kanadskej bránky k strele z ľavého kruhu Meier. Jeho prvá strela bola zablokovaná a druhú vyrazil brankár Thompson.
57:12
Švajčiarsko v plnom počte.
56:44
Kombináciu Kanady v útočnom pásme následne prerušil Herzog, ktorý puk potiahol do stredného pásma a nakoniec ho nahodil za kanadskú bránku.
56:15
Chabot posunul puk od modrej na ľavú stranu na Roya, ktorý sa snažil s pukom vytočiť pred bránkovisko. To sa mu nepodarilo.
55:42
Suter po zisku puku odpálil hrací predmet cez všetky čiary a Kanaďanom sa nedarí vrátiť sa do útočného pásma.
55:12
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Nico Hischier – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.
55:12
Švajčiari začínajú v posledných minútach čoraz viac zdržiavať hru, čo teraz dokázal Hischier, ktorý schválne pokazil vhadzovanie v strednom pásme.
55:10
Whitecloud podrazil pri mantineli Meiera, ktorý zostal ležať na ľade. Hra je prerušená, Meierovi ale nič vážne nie je a odišiel na striedačku.
54:37
Malgin s Meierom napádali kanadských obrancov tak usilovne, že získali puk v útočnom pásme. Meier potom prudkou strelou z ľavého kruhu minul Thompsonovu bránku.
53:58
53:28
importantHerzog navyše vystihol rozohrávku kanadských obrancov a ešte sa dostal s Bertschym do prečíslenia 2 proti 1. Prihrávku popod ležiaceho kanadského obrancu ale nedokázal Bertschy pred brankárom Thompsonom zasiahnuť.
53:05
Ani táto útočná akcia ale Genoniho neohrozila a Švajčiari druhýkrát odpálili puk cez všetky čiary.
52:36
Kanaďania sa rýchlo vrátili do útočného pásma a už rozvíjajú svoju presilovkovú kombináciu.
52:10
Severson bombou od modrej minul Genoniho bránku a Suter následne odpálil puk z vlastného obranného pásma.
51:58
Michael Fora – 2 min., hákovanie.
51:31
Strela ale neprišla a nakoniec sa Kanaďania sami vytlačili z útočného pásma. Oba tímy prestriedali a kanadská výhoda pokračuje.
50:55
Kanada zatlačila Švajčiarov do útočného pásma a Dubois si vynútil faul. Šestica Kanaďanov v tejto chvíli oblieha unavenú švajčiarsku obranu.
50:23
Oba tímy si nepresnými rozohrávkami vymenili kontrolu nad pukom, Švajčiarom ale bolo napokon odpískané zakázané uvoľnenie.
49:58
49:58
importantPo dlhej dobe sa dopustili Švajčiari chyby v obrane a po prihrávke do pravého kruhu sa ocitol pred Genonim úplne osamotený Johnson. Vo výbornej streleckej pozícii však namieril vysoko nad švajčiarsku bránku.
49:34
importantSiegenthaler odpálil puk spoza svojej bránky tak, že letel až k ľavej žŕdke kanadskej bránky. Brankár Thompson si ale dal pozor a puk zastavil betónom.
49:14
Kanada v plnom počte.
48:39
Až teraz sa to Švajčiarom konečne podarilo, dobre napádajúci Kanaďania im ale stále bránia v pripravení si streleckej pozície.
47:57
Švajčiarom sa v tejto chvíli nedarí preniknúť na dlhšiu dobu do útočného pásma a táto presilovka je v ich podaní zatiaľ najhoršou v zápase.
47:14
Vylúčenie v tíme Kanada:
Pierre-Luc Dubois – 2 min., držanie.
46:47
importantDuboisovi sa z pravého krídla otvoril v útočnom pásme priestor na krížnu prihrávku a tou našiel na opačnej strane Roya. Ten strelou z prvej z ľavého kruhu minul odkrytú švajčiarsku bránku.
46:15
Simion si zasekol kanadského obrancu a chcel potom vyslať do samostatného nájazdu Malgina. Cez Chabota sa k nemu puk nedostal.
45:50
Zámorskému tímu sa ale teraz naozaj nedarí a Comtois spáchal ďalšie zakázané uvoľnenie.
45:23
Švajčiari zastavili za vlastnou bránkou ďalšie nahodenie Kanaďanov, rozohrávka sa im ale tentokrát nevydarila a puk darovali protihráčom.
44:43
Kanaďanov inkasovaný gól zaskočil a v obrane sú zjavne poriadne rozhodení. Barzal teraz nepresným nahodením poslal puk na zakázané uvoľnenie.
43:41
43:41
Švajčiari navyšujú svoj náskok na rozdiel dvoch gólov! Malgin po zisku puku vyslal svojich spoluhráčov prihrávkou na PIUSA SUTERA do prečíslenia 2 proti 1. Sám Suter si potiahol puk do ľavého kruhu a strelou zápästím medzi ľavú ruku a betón prepálil kanadského gólmana Thompsona. Asistencie: Denis Malgin, Dario Simion.
43:21
Kanaďanom sa podarilo usadiť sa vo švajčiarskom obrannom pásme, Helvéti ich ale opäť vytlačili k mantineli, kde ich obrali o puk.
42:43
Meier zadovkou spoza kanadskej bránky posunul puk na Kurasheva, ktorému dvaja kanadskí obrancovia znepríjemnili zakončenie natoľko, že puk pomaly spadol do lapačky brankára Thompsona.
42:16
42:16
importantOdrazený puk si potom zobral Hischier, ktorý sa dostal so spoluhráčom do prečíslenia 2 proti 1. Zakončil ho však sám strelou do lapačky kanadského brankára Thompsona.
41:54
Barzal získal puk v strednom pásme, potiahol ho do útočného pásma a prenechal ho za sebou Gravesovi, ktorého strelu vyrazil brankár Genoni.
41:27
Scherwey obkrúžil s pukom celé útočné pásmo, jeho spoluhráči ale striedali, a tak puk posunul dozadu na obrancov do vlastného obranného pásma.
40:54
Moserov oblúčik na útočníkov zastavil Chabot. Ten sa s pukom trochu zamotal, Kanaďania ale puk udržali pod svojou kontrolou.
40:20
Kanaďania sa hneď na úvod tretej tretiny dostali do útočného pásma, nepresnou prihrávkou na modrú čiaru sa z neho ale i sami vyhnali.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:18.
Oba tímy si v prestávke zjavne povedali, že sa zamerajú viac na obranu a v tejto tretine sme tak nevideli tak zbesilý útočný hokej ako v prvom dejstve. Aj keď sme nevideli toľko gólových príležitostí, tak sme sa jedného presného zásahu predsa len dočkali, a to keď Nico Hischier využil v 27. minúte jedinú švajčiarsku presilovku v tejto tretine. Ani jeden z tímov nemal dlho výraznejšiu prevahu, s blížiacim sa záverom druhej tretiny sa ale Kanaďania dostali do tlaku, v ktorom musel niekoľkokrát podržať svoj tím švajčiarsky brankár Genoni. Ani jeden puk ale za svoj chrbát nepustil a pred treťou tretinou tak sú bližšie k dôležitému víťazstvu Švajčiari.

Strely na bránku v 2. tretine (celkovo): 7:5 (19:18)
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:31
Kanaďania majú tlak a cítia šancu na vyrovnanie ešte v tejto tretine. Švajčiari ich ale vytlačili k mantinelu a nakoniec Genoni chytil nahodenie na Lowryho na teč.
38:59
importantCozens prihral puk do pravého kruhu Duboisovi, ktorého strelu z voleja vyrazil presúvajúci sa švajčiarsky gólman Genoni.
38:21
Kanaďania v závere druhej tretiny tlačia Švajčiarov do obrany a tí sa teraz húževnato bránia vo vlastnom obrannom pásme.
37:42
37:42
importantComtois hokejkou medzi nohami elegantne nadvihol prihrávku z pravej strany do hornej žŕdky švajčiarskej bránky.
37:07
Comtoisovo nahodenie bolo švajčiarskym obrancom nadvihnuté do výšky a vysoký oblúčik spadol pred brankára Genoniho, ktorý ho musel vyraziť.
36:41
Sanheim urobil s pukom okruh okolo celého švajčiarskeho obranného pásma, k strele sa však napokon nedostal a o puk prišiel.
36:19
Táto časť zápasu je plná nepresností z oboch strán a ani jeden z tímov nie je schopný založiť solídnejšiu útočnú akciu.
35:50
Teraz sa Švajčiari konečne oslobodili a mohli vystriedať. Potom sami opäť prerušili rozohrávku svojho súpera.
35:22
Kanadský kapitán Chabot následne zastavil vyhodenie Švajčiarov, ktorí sú na ľade už dlho a začínajú byť zjavne unavení.
34:55
Aj Švajčiari urobili chybu pri svojej rozohrávke a Chabot bombou od modrej minul Genoniho bránku.
34:27
34:27
importantKanaďania sa nechali zatlačiť forčekujúcimi Švajčiarmi do vlastného obranného pásma a navyše Meier vystihol rozohrávku brankára Thompsona. Sám potom túto akciu svojho tímu zakončil a proti jeho strele úspešne zasiahol gólman Thompson.
33:53
Batherson sa doslova pretlačil po pravej strane k bránkovej čiare, odkiaľ puk prihral za seba na Johnsona. Jeho strela bola zrazená na ochrannú sieť.
33:32
Batherson sám potiahol puk do útočného pásma, jeho strelu však zrazil Siegenthaler na ochrannú sieť.
32:57
Ambühl futbalovo nohou predĺžil prihrávku do útočného pásma tak, aby nebolo odpískané švajčiarske zakázané uvoľnenie. Sám potom vyraziť napádať kanadských obrancov.
32:22
importantForovo nahodenie od modrej zrazil kanadský obranca medzi kruhmi k Simionovi, ktorý strelou z otočky namieril do brankára Kanady Thompsona.
31:49
Kurashev vystihol vyhodenie Kanaďanov na modrej čiare a založil útok, ktorým sa Švajčiari usadili v útočnom pásme.
31:13
Otrasený Glauser odchádza do šatne, vylučovať sa ale ani napriek protestom švajčiarskeho trénera Patricka Fischera nebude.
31:13
Po narazení na mantinel zostal ležať na ľade Glauser. Opakovaný záber odhalil, že ho Dubois v súboji o puk zasiahol lakťom do hlavy, rozhodcom ale tento zákrok unikol.
30:42
Keď sa Kanaďanom konečne podarilo vydolovať puk, tak ho nepresnou rozohrávkou len vyhodili za švajčiarsku bránku.
30:12
Švajčiari bojujú o puk pri mantineli v útočnom pásme, kanadskí obrancovia ale zatiaľ vytrvalo držia puk v rohu.
29:42
Herzog potiahol puk medzi kanadských obrancov, keď jeho spoluhráči striedali. Jeho strela nebola príliš prudká, brankárovi Thompsonovi ale puk vypadol.
29:15
Druhá tretina prebieha v predsa len o trochu pomalšom tempe ako úvodné dejstvo. Hra sa ale naďalej rýchlo prelieva zo strany na stranu.
28:38
Ľad bol upravený a hra môže pokračovať. Malgin sa dostal k odrazenému puku v kanadskom obrannom pásme a od modrej nahodil puk mimo Thompsonovej bránky.
28:11
Počas reklamnej prestávky objavili rozhodcovia nerovnosť v ľade pri mantineli vo švajčiarskom obrannom pásme. Vhadzovanie sa tak na chvíľku odkladá a prebieha úprava ľadu.
27:50
27:50
importantPo nahodení na Genoniho spoza bránky vznikla pred švajčiarskym bránkoviskom veľká skrumáž, na konci ktorej musel Genoni ramenom vyraziť strelu Sanheima z bezprostrednej blízkosti.
27:28
Následný protiútok sa Helvétom nevydaril a Kanaďania zaviezli puk na opačnú stranu.
26:57
Kanada dostala puk do útočného pásma, Švajčiari ale protihráčov vytlačili k mantinelu a tam ich o puk pripravili.
26:13
26:13
Švajčiari využívajú presilovku a prvýkrát v zápase sa dostávajú do vedenia! Kukan zastavil na modrej čiare kanadské vyhodenie puku a prihral ho do pravého kruhu na NICA HISCHIERA. Ten si ho spracoval a krásnou strelou zápästím vymietol všetky pavučiny v ľavom hornom rohu Thompsonovej bránky. Asistencia: Dean Kukan.
25:54
Meierovu strelu z pravej strany najprv nadvihol hokejkou Graves a potom bola zastavená i jeho krížna prihrávka. Sillinger nakoniec vyhodil puk za švajčiarsku bránku.
25:10
Kanaďania na začiatok oslabenia odpálili puk cez všetky čiary, Švajčiari sa ale rýchlo dostali späť do útočného pásma.
24:44
Josh Anderson – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
24:30
Cozens zrazil na ľad v strednom pásme Meiera a Kanaďania opäť získali puk. V tejto chvíli ale striedajú.
23:56
Kanaďania vstúpili do druhého dejstva veľmi disciplinovane v obrane a vysokým forčekingom robia Švajčiarom obrovské problémy pri rozohrávke.
23:24
importantSeverson dostal skvelú krížnu prihrávku do pravého kruhu, jeho strela ale skončila tesne mimo Genoniho bránky.
22:39
Bertschy preveril pozornosť kanadského gólmana Thompsona strelou z pravého kruhu. V rohu útočnej tretiny bol potom tvrdo narazený na mantinel.
22:11
Barzal si zasekol obrancu a z vrcholu kruhov tvrdo vystrelil k pravej žŕdke. Švajčiarsky brankár Genoni úspešne zasiahol.
21:34
Fora však nedokázal rozohrať a puk mu zobral napadajúci Kanaďan. Zámorskí hráči sa potom tlačili k švajčiarskej bránke a nakoniec sa najbližšie k prekonaniu Genoniho dostal Anderson, ktorý ale zaňho puk nepretlačil.
20:58
Chabot nahodil puk za švajčiarsku bránku, tam ho ale získali len obrancovia Švajčiarska.
20:30
Kanaďania vyhrali úvodné buly druhej tretiny, o puk ale prišli. Švajčiari chceli rozohrať svoj protiútok, Ambühl však hrací predmet nedokorčuľoval a ten tak skončil na zakázanom uvoľnení.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:22.
Prvá tretina šlágru skupiny A bola zatiaľ najlepšou na turnaji a ponúkla takmer všetko, čo zdobí hokej – sedem gólov (z ktorých jeden nakoniec neplatil), tvrdé súboje, päťminútové vylúčenie a hru v neskutočnom tempe. Kanaďania na začiatok zápasu nevyužili pätminútovú presilovku po tom, čo Meier veľmi nebezpečne vrazil na mantinel pred kanadskou striedačkou Whiteclouda. Po nej ako prvý prekonal súperovho brankára Hischier, po trénerskej výzve, ktorú si zobral kanadský kouč Julien, ale bol jeho presný zásah odvolaný kvôli nedovolenému bráneniu brankárovi. Úvodný zásah ale nenechal na seba dlho čakať a na konci 12. minúty otvoril skóre Johnson, ktorý nastrelil puk spoza bránky do brankára Genoniho, ktorý si ho zrazil do bránky. Po tomto momente stavidlá povolili a do konca tretiny sme videli ešte ďalších päť gólov. Kanaďania trikrát viedli, Švajčiari ale dokázali zakaždým vyrovnať, a to i vrátane gólu Bathersona na 3:2 v poslednej minúte prvej minúty, keď na 3:3 vyrovnal 9 sekúnd pred koncom prvého dejstva Siegenthaler. Dúfajme teda, že tímy budú vo zvyšku zápasu pokračovať v tomto nasadení.

Strely na bránku v 1. tretine: 12:13
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:51
19:51
Helvéti stihli ešte v prvej tretine tretíkrát vyrovnať! Malgin vyhral buly za seba na Sutera, ktorý krížnou prihrávkou do ľavého kruhu našiel JONASA SIEGENTHALERA a ten prekonal strelou medzi betóny presúvajúceho sa brankára Thompsona. Asistencie: Pius Suter, Denis Malgin.
19:03
19:03
goalKanada dala gól!
Kanaďania sa tretíkrát v prvej tretine dostávajú do vedenia! Barzal vystihol na útočnej modrej čiare rozohrávku Švajčiarov a posunul puk na DRAKEA BATHERSONA, ktorý si ho naviedol medzi kruhy. Strelou zápästím k pravej žŕdke následne prekvapil švajčiarskeho gólmana Genoniho. Asistencia: Mathew Barzal.
18:39
importantMeier vypichol puk kanadskému obrancovi a dostal sa s ním po ľavej strane do útočného pásma. Jeho prihrávka cez ležiaceho Sanheima pred bránku neprešla, puk sa ale odrazil za bránkovú čiaru, odkiaľ ho na druhýkrát prihral Hischierovi a jeho strelu zblízka výborným zákrokom vyrazil kanadský gólman Thompson.
18:14
Barzal obkrúžil s pukom celé útočné pásmo, nikto sa mu ale neponúkol na prihrávku, a tak puk nahodil na švajčiarskeho brankára Genoniho, ktorý ho skryl do lapačky.
17:43
Puk ale majú stále na hokejkách Kanaďania, ktorí stíhajú striedať a unavená švajčiarska pätica už za nimi sotva korčuľuje.
17:15
Lowry hľadal krížnou prihrávkou svojho kapitána Chabota v ľavom kruhu, ten si ale puk spracovať nedokázal. Za švajčiarskou bránkou sa oň teraz tvrdo bojuje.
16:35
K strele sa ale nakoniec nedostali a rýchlo sa museli vrátiť dozadu, aby zastavili prienik Malgina po ľavom krídle. To sa im podarilo.
16:02
Kanaďania odpovedajú svojím útokom, ktorým sa usadili v útočnom pásme. V tejto chvíli si posúvajú puk popri mantineli.
15:33
15:33
Švajčiari ešte predsa len využívajú túto presilovku a opäť vyrovnávajú! DEAN KUKAN si viedol puk od modrej čiary do ľavého kruhu až takmer k bránkovej čiare a nakoniec sa mu otvoril priestor pri bližšej žŕdke, ktorú si kanadský brankár Thompson nepokryl. Kukan teda do tohto priestoru namieril a vyrovnal. Asistencie: Nico Hischier, Enzo Corvi.
14:52
Švajčiari sa usadili v útočnom pásme k svojej presilovkovej kombinácii a obliehajú kanadskú štvoricu, ktorá cúva čoraz bližšie k svojej bránke.
14:11
14:11
Kanaďania sa gólom v oslabení dostávajú znovu do vedenia! Prihrávku na Malgina na modrej čiare vystihol ADAM LOWRY, ktorý sa pretlačil za pukom a dostal sa do samostatného nájazdu. Pred švajčiarskym brankárom si chcel puk zrejme posunúť na blafák, hrací predmet mu ale asi odskočil a nakoniec sa medzi betónmi Genoniho dokĺzal do bránky. Bez asistencie.
13:43
Drake Batherson – 2 min., podrazenie.
12:51
12:51
Švajčiari rýchlo odpovedajú a vyrovnávajú! Strelu Meiera z ľavého kruhu vyrazil brankár Kanady Thompson na vrchol kruhov na MICHAELA FORU, ktorý ho strelou zápästím poslal pod hornú žŕdku kanadskej bránky. Thompson cez cloniacich hráčov vôbec nič nevidel a na Forovu strelu vôbec nezareagoval. Asistencie: Timo Meier, Philipp Kurashev.
11:52
11:52
Tak skóre nakoniec otvárajú Kanaďania a tento gól bude platiť! Barzal posunul pri ľavom mantineli puk za švajčiarskeho hráča na KENTA JOHNSONA, ktorý puk potiahol za bránkovú čiaru a nahodil ho do nohy švajčiarskeho brankára Genoniho, ktorý si ho zrazil do bránky. Asistencie: Mathew Barzal, Ryan Graves.
11:13
10:37
Až po takmer minúte a pol prichádza presilovková kombinácia Švajčiarov v útočnom pásme, na kanadského brankára Thompsona ale stále neprešla ani jedna strela.
10:00
Švajčiari sú neuznaním gólu asi dosť rozhodení, pretože sa im úvod presilovky vôbec nevydaril a doteraz sa nedokázali usadiť v kanadskom obrannom pásme.
09:13
importantTrénerská výzva sa Julienovi vyplatila! Rozhodcovia sa po zhliadnutí videa rozhodli švajčiarsky gól neuznať kvôli nedovolenému bráneniu brankárovi. Pokračujeme teda za bezgólového stavu
09:13
importantKanadský tréner Claude Julien si zobral trénerskú výzvu na nedovolené bránenie brankárovi. Rozhodcovia sa idú pozrieť na video.
09:13
Pierre-Luc Dubois – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
09:13
Po góle sa ešte vrhli na Meiera pri kanadskej bránke Sillinger a Dubois a druhý menovaný Kanaďan ho zasiahol do tváre. Dubois tak dostáva za tento faul menší trest.
09:13
09:13
Švajčiarsko dalo gól!
Švajčiari otvárajú skóre! Geisserovu strelu od modrej zastavil kanadský brankár Thompson, ktorý ale puk len prikryl svojou hokejkou pri betóne. Dôrazný NICO HISCHIER tak zatlačil na betón kanadského gólmana, vytlačil spod neho puk a potom ho dorazil do siete. Asistencia: Tobias Geisser.
08:44
08:44
08:44
importantV úplnom závere Meierovho vylúčenia sa ešte otvoril priestor na strelu z ľavej strany Duboisovi, strelou z ostrého uhla ale švajčiarskeho gólmana Genoniho nezaskočil.
08:09
Tlak Kanaďanov v presilovke pokračuje. Hráči v čiernych dresoch obliehajú obranu Helvétov, ktorí sa za kombinujúcimi protihráčmi zatiaľ stíhajú presúvať.
07:30
importantJohnson veľmi nepríjemne nastrelil puk na švajčiarskeho brankára Genoniho, ktorému vypadol a nakoniec ho musel v skrumáži na hranici svojho bránkoviska zaľahnúť.
07:03
07:03
importantDuboisova prihrávka sa odrazila medzi kruhy ku Cozensovi, ktorého pohotovú strelu zblízka zrazil reflexívne tesne mimo svojej bránky presúvajúci sa švajčiarsky gólman Genoni.
06:36
Rekordér Ambühl najprv zablokoval Cozensovu prihrávku pred švajčiarsku bránku a potom sám puk zaviezol až do útočného pásma.
06:03
06:03
importantBarzalovi strela z ľavého kruhu nesadla, puk sa ale po prihrávke z pravej strany dostal pred bránkovisko k voľnému Royovi, ktorého pohotovú strelu skryl do lapačky švajčiarsky brankár Genoni.
05:46
Až teraz sa Kanaďania konečne usadili v útočnom pásme a rozvíjajú svoju presilovkovú kombináciu.
04:26
05:05
05:05
importantA ďalšia švajčiarska príležitosť! Moser sa tiež dostal do útočného pásma po pravej strane a tečovanou strelou medzi betóny poriadne zamestnal kanadského brankára Thompsona.
04:26
importantForovi sa pri kanadskom striedaní otvoril priestor na pravom krídle a nabral obrovskú rýchlosť. Svojím nájazdom sa dostal až pred kanadského gólmana Thompsona, ktorý ale jeho strelu vyrazil.
04:01
Švajčiari začali oslabenie vyhodením puku z vlastnej obrannej tretiny.
03:44
Timo Meier – 5 min., vrazenie na mantinel.
03:44
03:44
importantRozhodcovia už šarvátku upokojili, teraz sa ale idú pozrieť na videozáznam, pretože je v hre pätminútový trest pre Meiera za nebezpečné vrazenie Whiteclouda na hranu mantinelu pred kanadskou striedačkou.
03:44
Dubois pred kanadskou striedačkou zrazil na ľad Hischiera a svojho spoluhráča sa vydal pomstiť Meier, ktorý narazil na hranu mantinelu Whiteclouda. Na Meiera sa okamžite vrhol Cozens a dokonca aj Kanaďania zo striedačky.
03:01
Herzog sa nedostal do útočného pásma individuálne, Comtois ale potom nahodil puk za švajčiarsku bránku takým spôsobom, že ho brankár Genoni zastavil.
02:28
Scherwey si naviedol puk od pravého mantinelu na os klziska a vystrelil priamo na kanadského gólmana Thompsona, ktorý puk vyrazil len pred seba. Jeho obrancovia ho potom odpratali do bezpečia.
01:45
Glauserovu nepresnú rozohrávku Kanaďania vystihli, sami sa ale vyhnali z útočného pásma. Puk majú naďalej na hokejkách.
00:56
Zámorský tím sa dostal spod tlaku, prechod stredného pásma sa ale Kanaďanom nevydaril a prvýkrát v zápase tak môžu zaútočiť Švajčiari.
00:26
Švajčiari okamžite vyrazili do vysokého forčekingu a zatlačili Kanaďanov s pukom za ich bránku.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche ešte prebieha krátky ceremoniál, v rámci ktorého gratuluje prezident IIHF Luc Tardif Andresovi Ambühlovi k jeho rekordnému 120. zápasu na Majstrovstvách sveta.
Kanaďania budú hrať v čiernych dresoch, Švajčiari v bielych.
Oba tímy práve vychádzajú na ľadovú plochu, šláger skupiny A sa tak o malú chvíľu začne.
Andres Ambühl nastupuje k svojmu 120. zápasu na Majstrovstvách sveta v hokeji, čím sa stáva rekordérom histórie tohto turnaja.
Úvodné zostavy:

Kanada: Thompson (Driedger) – Whitecloud, Chabot (C), Severson, Sanheim, Graves, Holden, Mayo – Roy, Dubois (A), Cozens – Anderson (A), Lowry, Sillinger – Batherson, Barzal, Johnson – Geekie, Mercer, Comtois – O'Dell.

Tréner: Claude Julien

Švajčiarsko: Genoni (Aeschlimann) – Kukan, Siegenthaler, Fora, Moser, Glauser, Geisser, Egli – Kurashev, Hischier (C), Meier – Simion, Malgin, Suter – Ambühl (A), Corvi, Herzog – Thürkauf, Bertschy, Scherwey (A) – Riat.

Tréner: Patrick Fischer

Rozhodcovia: Heikkinen (FIN), Öhlund (SWE) – Davis (USA), Špůr (CZE).

Vzájomné zápasy

Historicky je vo vzájomných zápasoch výrazne úspešnejšia Kanada, od roku 2010 je ale bilancia týchto dvoch tímov vo vzájomných zápasoch na MS úplne vyrovnaná – štyri zápasy vyhrali Švajčiari a štyri Kanaďania. Posledný vzájomný zápas sa odohral vo štvrťfinále MS 2019 v Košiciach a Kanaďania ho vyhrali 3:2 po predĺžení po tom, ako vyrovnali na 2:2 0,4 sekundy pred koncom riadnej hracej doby.

Švajčiarsko

Švajčiari zaostávajú v tabuľke za Kanadou len o skóre a taktiež nestratili vo svojich prvých štyroch zápasoch na turnaji ani bod. Postupne si poradili s Talianskom (5:2), Dánskom (6:0), Kazachstanom (3:2) a našou reprezentáciou (5:3). V porovnaní s Kanadou majú Švajčiari lepšiu obranu (7 inkasovaných gólov) a aj keď ich útok je o niečo menej produktívny ako v prípade Kanady, tak v ňom majú výrazne bodujúce individuality. Najvýraznejšou je Denis Malgin, ktorý je s 8 bodmi (4 góly a 4 asistencie) najlepším strelcom a druhým najproduktívnejším hráčom šampionátu.

Kanada

Kanaďania zatiaľ potvrdzujú pozíciu najväčšieho favorita skupiny A a do tohto veľmi dôležitého zápasu idú z prvého miesta tabuľky s plným počtom bodov. Tradične sa očakávalo, že sa Kanaďania budú v prvých zápasoch zohrávať, tentokrát sa ale rozbehli úplne od začiatku turnaja a postupne zdolali Nemecko (5:3), Taliansko (6:1), Slovensko (5:1) a naposledy vo štvrtok Kazachstan (6:3). Aktuálne sú tak tímom s najproduktívnejším útokom na turnaji (22 strelených gólov), produktivita je medzi hráčmi ale rovnomernejšie rozložená. Najproduktívnejším hráčom je Pierre-Luc Dubois, ktorý sa so 6 bodmi za 4 góly a 2 asistencie nacháza na šiestom mieste kanadského bodovania. V tabuľke strelcov sa navyše delí o prvú priečku so Švajčiarom Malginom a Švédom Asplundom.
Vitajte pri on-line prenose zo zápasu skupiny A Majstrovstiev sveta v hokeji medzi Kanadou a Švajčiarskom. Stretnutie sa začne o 15:20.

Tabuľka skupiny A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2022»MS v hokeji 2022: V šlágri helsinskej skupiny uspelo Švajčiarsko