Deň 7
Peking 2022
Koniec

Momentka zo zápasu USA - Česko na hokejovom turnaji žien na ZOH 2022 v Pekingu.
Momentka zo zápasu USA - Česko na hokejovom turnaji žien na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. feb 2022 o 14:00

Za celú tretinu nevystrelili na bránku.

PEKING. České hokejistky si v prvej tretine štvrťfinálového zápasu pekinského olympijského turnaja proti USA (1:4) nepripísali ani jednu strelu na bránku. Stalo sa tak na ZOH len šiestykrát v histórii.

Naposledy sa rovnaká štatistika "podarila" Taliankam, ktoré v roku 2006 v Turíne neohrozili celú tretinu brankárky Švédska (0:11) a Kanady (0:16).

Češky paradoxne v 25. minúte otvorili svojou druhou strelou skóre, keď puk za chrbát Alexy Cavalliniovej poslala Michaela Pejzlová.

Vo zvyšku stretnutia však pridali len ďalšie štyri strely a svoje premiérové účinkovanie na ZOH ukončili na 8. mieste.

Ďalšími dvomi družstvami bez ohrozenia bránky súperiek počas celej tretiny na olympijskom turnaji sú podľa informácií AP Japonky a reprezentantky Číny.

Prihodilo sa im to na ZOH 1998 v Nagane, Japonkám tiež dvakrát.