Varga odštartoval Svetový pohár štrnástym miestom, pomohol si behom

Richard Varga. (Autor: TASR)
TASR|29. máj 2022 o 13:25

Preteky boli súčasťou kvalifikácie na OH 2024.

Triatlon - Svetový pohár, 1. kolo

Muži - elite: 1. Jonathan Brownlee (V. Brit.) 54:08 min, 2. Manoel Messias (Br.) +16, 3. Tom Richard (Fr.) +27,... 14. Richard VARGA (SR) +1:27

Ženy - elite: 1. Sandra Dodetová (Fr.) 1:00:31 h, 2. Julie Derronová (Švajč.) +4, 3. Luisa Baptistová (Braz.) +5,... 33. Ivana KURIAČKOVÁ +3:55, 36. Margaréta BIČANOVÁ (obe SR) +4:30

ARZACHENA. Slovenský triatlonista Richard Varga obsadil 14. miesto v úvodnom kole Svetového pohára v talianskej Arzachene. Na Sardínii si triumf vybojoval Brit Jonathan Brownlee, Varga za ním zaostal o 1:27 min.

Varga po 750 m dlhom plaveckom úseku figuroval na druhej pozícii o dve sekundy za Maďarom Markom Dévayom. V cyklistickej časti na 19,3 km síce klesol, ale po päťkilometrovom behu sa dostal do elitnej pätnástky.

Medzi ženami skončila Ivana Kuriačková na 33. a Margaréta Bičanová na 36. mieste. Zvíťazila Francúzka Sandra Dodetová. Svetový pohár je súčasťou kvalifikačného procesu na OH 2024 v Paríži.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Varga odštartoval Svetový pohár štrnástym miestom, pomohol si behom