Alena Sinay. (Autor: Tomáš Bachratý)
Sportnet|4. máj 2022 o 08:00

Slovenská triatlonistka sa v Texase dostala do Top 10.

WOODLANDS. Slovenská triatlonistka Alena Sinay odštartovala novú sezónu kvalitným umiestnením v americkom meste Woodlands.

Najrýchlejšia Slovenka v dlhom triatlone obsadila 8. miesto medzi profesionálkami na podujatí IRONMNAN Texas.

Trať dlhého triatlonu, ktorý je známy ako ironman, pozostáva z 3,8 km plávania, 180 km na bicykli a 42,2 km behu.

Po plaveckej časti figurovala Sinay na 14. mieste. Počas cyklistickej časti sa postupne prepracovala na 9. miesto.

Pretekári absolvovali na bicykli dva okruhy po 90 km do mesta Houston s prevýšením 800m.

V záverečnom bežeckom maratóne sa posunula ešte o jednu priečku a do cieľa dobehla na 8.mieste s časom 9:42:31 h.

Víťazkou sa stala domáca favoritka Jocelyn McCauley s časom 8:58:13 h.

Alena Sinay v cieli IRONMAN Texas 2022.
Alena Sinay v cieli IRONMAN Texas 2022. (Autor: Facebook Alena Sinay)

Zaujímavý priebeh ponúkli aj mužské preteky. V napínavom finiši zvíťazil Američan Ben Hoffman (7:57:58 h) pred Nórom Magnusom Ditlevom.

Ditlev zbiehal stratu z cyklistickej časti, v ktorej v závere dostal defekt a tak mu v záverečnom šprinte maratónu už chýbali sily.

Pretekov sa zúčastnil aj slovenský olympionik Richard Varga, ktorý mal debut na dlhej vzdialenosti.

Prevažnú časť pretekov si viedol dobre, ale pred dvadsiatym kilometrom z bežeckej časti odstúpil.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Sinay zahájila sezónu kvalitným výsledkom, Varga mal premiéru na dlhej vzdialenosti