Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Trénoval s Košicami, bude hrať za Slovan. Skalický: KHL je KHL

Pavol Skalický strelil víťazný gól v súboji o bronz na MS hráčov do 20 rokov. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 8. júl 2015 o 21:17

Na trojmesačný skúšobný kontrakt bol vo Švédsku. Nevyšlo mu to. Talentovaný hokejista Pavol Skalický sa vrátil naspäť na Slovensko.

BRATISLAVA. Ďalším novým hráčom v kádri hokejového Slovana Bratislava je mladý útočník Pavol Skalický. Stále iba devätnásťročný rodák z Gelnice sa pritom na novú sezónu pripravoval s extraligovými Košicami.

Napokon zakotvil v jedinom slovenskom tíme v KHL. "O záujme Slovana som sa dozvedel približne pred dvoma týždňami. Som veľmi rád, že to takto vyšlo, pretože KHL je KHL a Slovan je veľmi dobrý klub," vravel.

"Vo Švédsku som bol na trojmesačný skúšobný kontrakt. Nevyšlo to. Dalo mi to však dosť. Som rád, že som teraz tu. V KHL chcem zbierať skúsenosti a podávať čo najlepšie výkony. Budem rád, keď sa na mňa niečo nalepí."

V sezóne 2014/2015 získal Skalický bronz z juniorských majstrovstiev sveta. A je tiež extraligovým šampiónom s Košicami v ročníku 2013/2014.

V zápase o bronz na juniorských MS strelil Skalický víťazný gól. Akcia sa začína v čase 3:10 min.

"S trénerom sme sa ešte nebavili o tom, čo a ako. V šatni poznám bližšie len mladších chlapcov z dvadsiatky, ale pomaly sa spoznávame. Sú tam aj hráči z minulej sezóny. Známe mená, dobrí a skúsení hokejisti," pokračoval Skalický.

"Chcem sa Košičanom poďakovať za to, že som s nimi mohol trénovať. Prestup do Košíc ešte nebol definitívne spečatený. Do Slovana teda prichádzam ako voľný hráč," uzavrel.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články