Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Trebišov opäť prezimuje posledný. Postavenie ovplyvnili viaceré faktory

Slavoj v závere jesene ťahal Srb Goran Matič, ktorý dal v troch dueloch štyri góly. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 20. nov 2019 o 23:00

V klube prevládajú zmiešané pocity, záchranárske práce nezabaľujú.

TREBIŠOV. Tvrdý boj o druholigovú kožu po roku opäť čaká trebišovských futbalistov. Žlto-modrí rovnako ako vlani prezimujú v tabuľke na poslednej 16. priečke, len s tým rozdielom, že počas minuloročnej jesene získali o jeden bod viac než teraz.

Mužstvo z juhu Zemplína, ktoré sa v súťaži udržalo len vďaka neprihláseniu sa košickej Lokomotívy, vstupovalo do súťaže s vyššími ambíciami a trúfalo si na pokojný stred tabuľky.

Postavenie tímu je však trošku skresľujúce, pretože značnú časť stretnutí absolvoval mimo svojho domovského štadióna, na ktorom prebiehala nevyhnutná rekonštrukcia, a pred vlastnými fanúšikmi odohral prvé zápasy až v samom závere jesene.

Chýbal im gólový hráč

V sedemnástich vystúpeniach nazbieral Slavoj dvanásť bodov za dve výhry a šesť remíz. Na ružomberskú rezervu, ktorá je prvá nad čiarou zostupu, stráca sedem bodov, avšak Liptáci majú ešte k dobru súboj s Podbrezovou.

„S naším jesenným účinkovaním prevládajú v klube zmiešané pocity. Mali sme vyššie ciele, očakávali sme hlavne lepší bodový zisk. Za uplynulý polrok sa nám podarilo veľa dobrých vecí, či už zrekonštruovať hlavnú tribúnu alebo vyskladať kvalitný káder, ale výsledný efekt nie je taký, ako sme si predstavovali,“ rozhovoril sa Vladimír Rusnák mladší, športový riaditeľ a hlavný tréner Trebišova v jednej osobe.

Podľa neho je súčasné postavenie tímu ovplyvnené viacerými faktormi. Tým prvým je už spomínané chýbajúce domáce prostredie vo väčšine jesene.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.