Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Chára je jeho vzorom: Bol som poctený už len tým, že vedľa neho sedím

Zdeno Chára (vpravo) sa po svojom góle teší s Toreym Krugom, ktorý mu naň prihrával. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. apr 2020 o 09:41

Obranca v službách Bostonu ospevuje Cháru.

BRATISLAVA. Torey Krug má status spoľahlivého aj najofenzívnejšieho obrancu Bostonu. V aktuálne stále neukončenej sezóne NHL dosiahol 49 bodov (9+40) a patrí mu ôsma priečka medzi najviac bodujúcimi zadákmi v profilige.

Dvadsaťdeväťročný Američan má však vyššie ambície, ako len zostať produktívny, chce jedného dňa zanechať podobne silný odkaz v tíme Bruins ako Zdeno Chára, Patrice Bergeron či Brad Marchand.

"Chcem objaviť svoj ďalší potenciál. Počúvam o sebe dookola ten istý stereotyp, že som dobrý ofenzívny obranca. Ja však bojujem proti tejto stigme. Chcem byť ako Chára a Bergeron alebo Marchand a Pastrňák, ktorí na sebe pracujú každý deň," uviedol Torey Krug počas stretnutia s držiteľmi sezónnych permanentiek na radnici v Bostone.

Krug: Spočíva to v jeho profesionalizme

Špeciálnu pozornosť venoval slovenskému kapitánovi Zdenovi Chárovi, ktorý mal na neho od prvého dňa v kabíne Bruins obrovský dosah.

"Je to jeden z ľudí, ktorí najviac ovplyvnili moju kariéru. Minimálne počas pôsobenia v Bostone a myslím to úprimne. Je zábavné, keď sa ma ľudia pýtajú, ako sa môžem učiť na ľade od niekoho, kto je o 30 cm vyšší ako ja.

Spočíva to v jeho profesionalizme, príprave na každý zápas či tréning. To boli veci, ktoré som si u neho všímal od prvého dňa a je to tak dodnes," vysvetlil Krug, cituje ho portál NHL.

Krug a Chára sa pred každým zápasom rozprávajú o špecifikách hry konkrétneho súpera. Pre Američana to má veľký význam vzhľadom na obrovské skúsenosti jeho slovenského spoluhráča.

V Bostone chce určite ostať

"Bol som poctený už len tým, že som v starej TD Garden sedel v šatni vedľa neho," doplnil Krug, ktorý si oblieka dres "medveďov" stabilne siedmu sezónu. Počas nich nazbieral 337 bodov v 523 zápasoch.

Po skončení ročníka 2019/2020 Krugovi vyprší súčasný kontrakt a stane sa neobmedzeným voľným agentom. Na trhu s hráčmi bude zrejme žiadaný, ale on preferuje možnosť zostať v Bostone.

Počas pandémie koronavírusu nie je jednoduché prijímať dlhodobé rozhodnutie do budúcnosti, keďže finančné dopady zastavenia sezóny môžu byť príliš silné.

"Zatiaľ sme nerokovali o novej zmluve. V súčasnej kríze to nie je jednoduché, nevieme na čom sme. Budem však trpezlivo čakať. Zopakujem len, že chcem byť naďalej súčasťou tejto skvelej partie v Bostone," doplnil Krug.

Súvisiace články