Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Lantoši nemohol ísť domov, letenka bola pridrahá. Pomohol Sekera

Róbert Lantoši. (Autor: TASR)
Boris Vanya|Publikované 30. apr 2020 o 05:23

V Providence podával kvalitné výkony.

Rozhovor

Dva týždne po tom, čo mu viackrát tlieskali fanúšikovia na majstrovstvách sveta v Košiciach, ho na večeri s priateľkou prekvapil telefonátom generálny manažér Boston Bruins Don Sweeney. Hokejový útočník RÓBERT LANTOŠI zamieril do Ameriky. Uplynulú sezónu strávil v zámorskej súťaži AHL vo farmárskom tíme Bostonu Providence Bruins, s ktorým podpísal ročnú zmluvu.

Ako sa vám pozdávalo zámorské dobrodružstvo?

Veľmi som sa naň tešil. Som rád, že sa mi táto možnosť naskytla a myslím, že splnilo moje očakávania.

V úvode sezóny ste si veľa nezahrali. Prečo?

Začiatok bol ťažší. Odohral som hneď prvý zápas v lige a ďalšie štyri už nie. Trvalo mi dlhšie, kým som sa dostal do zostavy, lebo konkurencia je veľmi veľká.

Musíte podávať stabilné výkony, inak vás môžu kedykoľvek vyhodiť a vymeniť za nejakého z hráčov, ktorí čakajú na šancu. Keď som to zvládol, potom to už išlo ľahšie.

Do januára ste patrili ste k najproduktívnejším hráčom tímu, potom vás vyradilo z hry zranenie. Čo sa stalo?

Po náraze na mantinel mi zašívali oko a musel som absolvovať vyšetrenie na otras mozgu. Nemohli ma pustiť naspäť na ľad. Vynechal som štyri či päť zápasov, čo bolo dosť. Zabrzdilo ma to, ale zdravie je prvoradé.

Dokázali ste v Amerike uplatniť vašu silnú stránku – rýchlosť?

Najskôr som musel prísť na to, čo mi tam bude herne pasovať. Čo viem využiť na užšom klzisku. Veľmi mi v tom pomáhali tréneri, vďaka čomu som získal sebavedomie. Keď som zistil, že mi to ide, už som nad tým nerozmýšľal. Podával som kvalitné výkony a postupne ma odmeňovali väčším priestorom na ľade.

Aké ponuky okrem ročnej zmluvy s Providence ste ešte zvažovali?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Boris Vanya je šéfredaktorom Sportnet.sk. V rokoch 1995 až 2014 pôsobil v denníku Pravda, potom rok v denníku Šport a od roku 2015 v denníku SME. Olympijskú atmosféru zažil v Turíne, Pekingu, Londýne a Soči, ako reportér sa zúčastnil aj na MS v hokeji 2005, 2007 a 2011, na Svetovom pohári v hokeji 2004 a na niekoľkých MS v rýchlostnej kanoistike.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.