To by bola olympiáda

Šípkar Peter Wright – budúci olympionik?
Šípkar Peter Wright – budúci olympionik? (Autor: sita)
Michal Frank|23. dec 2017 o 00:00

Diskusia, ktoré športy patria na olympiádu, ktoré nie, je nekonečná.

Diskusia, ktoré športy patria na olympiádu, ktoré nie a ktoré by tam mali byť, je nekonečná.

Zaradenie snoubordingu v Nagane 98 sa zvrhlo na párty, ktorú inak všemocní funkcionári proti jednote športovcov takmer neustáli (to by bolo na samostatný komentár), dnes je to bežný olympijský šport.

Alebo keď sa uvažovalo o vyradení zápasenia z hier, ktoré bolo v programe už v starovekých olympiádach. To ho asi zachránilo, inak to nie je masovo sledovaný šport.

Nadnesene povedané, robia ho len Oseti, ktorí potom súťažia pod rôznymi vlajkami. Nám takto Musuľbes vybojoval olympijský bronz.

Iné športy také šťastie nemali. Doplatila na to slovenská top disciplína (4 zlato, 1 bronz) vodný slalom C2. Škantárovci sú z hry von.

Debata to bude nekonečná. Mne by sa páčila iná olympiáda. Boli by na nej také disciplíny, nad ktorými kovaní športovci (neprávom) ohŕňajú nosom.

Niektoré z týchto športov sa na olympiádu dostať aj snažia, iné rezignovali. Mohli by sa spojiť a vytvoriť „povaľačskú“ verziu X-Games, ako to spravili extrémne športy.

Ono to v skutočnosti zďaleka také „povaľačské“ nie je a by ste sa čudovali, aký by bol záujem svetovej verejnosti.

Čo by som na netradičnú olympiádu (ani zimnú, ani letnú) zaradil?

Napríklad taký snooker, či jeho „brat“ biliard. Na Eurosporte vedie rebríček sledovanosti a hviezdy tohto športu sú platené porovnateľne s top tenistami či futbalistami.

Kráľovskou disciplínou olympiády 2.0 by boli šípky. Kto má predstavu, že ide o krčmovú zábavku, ktorá nikoho nezaujíma, by sa mal pokúsiť kúpiť si lístky na niektoré z vrcholných podujatí.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Snooker»To by bola olympiáda