Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Nové Zámky.
Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Nové Zámky. (Autor: TASR)
TASR|20. dec 2022 o 20:13 (aktualizované 20. dec 2022 o 22:10)

Zvolen potvrdil post lídra, takisto neinkasoval.

MICHALOVCE. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v utorňajšom zápase tzv. regionálneho 45. kola Tipos extraligy nad HC MV Transport Prešov 5:1.

Základ víťazstva položili už v úvodnej tretine, keď medzi 6. a 7. minútou strelili tri góly a brankár Prešova Nikita Bespalov prenechal miesto Eugenovi Rabčanovi.

Päť gólov domácich strelilo päť rôznych strelcov vrátane Samuela Chalupu a Ryana Valentiniho, pre ktorých to boli prvé góly v sezóne.

Slovan Bratislava zdolal v šlágri Nové Zámky 5:0 a v tabuľke sa vzdialil tomuto súperovi na päť bodov. Slovan získal v doterajšom priebehu sezóny 52 bodov a patrí mu druhé miesto, lídrom je Zvolen s 55 bodmi.

Brankár Jared Coreau zlikvidoval všetkých 28 striel súpera a pripísal si piate čisté konto v sezóne. V tejto štatistike je na čele celej súťaže.

Zvolen zdolal doma Liptovský Mikuláš 3:0 a potvrdil si post lídra tabuľky. Vyhral už siedmy duel v rade. Liptáci naopak prehrali štvrtýkrát za sebou a nedokázali sa odlepiť z predposlednej priečky.

Domáci hráči išli do vedenia v šiestej minúte v presilovke Huntebrinkerom a po nevyužitých únikoch Stupku a na druhej strane Saariho zvýšil v druhej tretine na 2:0 uzdravený útočník Sideroff.

Hostia sa snažili zdramatizovať duel, hrali vyrovnanú partiu, ale v 57. minúte ich definitívne umlčal Viedenský, ktorý ťažil z chyby Diakova.

Trenčín zvíťazil nad Nitrou 3:1. Trenčania proti poslednému tímu tabuľky nadviazali na triumf 5:2 proti Liptovskému Mikulášu a v tabuľke im patrí deviata priečka.

Nitra prehrala deviatykrát za sebou, na predposledný Liptovský Mikuláš stráca stále dva body.

Banská Bystrica zvíťazila na ľade HK Poprad 7:3. Hostia prehrávali po dvoch tretinách 1:3, no v tretej dali šesť gólov a triumfovali v piatom zápase za sebou.

Banská Bystrica sa vďaka tomu dostala v tabuľke na 7. miesto práve pred svojho súpera.

Domáci odohrali tento duel v retro súprave dresov TJ PS Poprad, v ktorých nastupovali v sezónach 1986/87 a 1987/88. Predstavia sa v nich aj vo štvrtok proti Zvolenu.

Spišská Nová Ves zvíťazila nad HC Košice 4:2, tromi bodmi si upevnila priebežnú 6. priečku,

Košičania sú naďalej na štvrtom mieste, avšak už iba o skóre pred Michalovcami. Spišiaci zvíťazili nad Košičanmi prvýkrát po piatich prehrách.

Tipos extraliga - regionálne 45. kolo

Michalovce - Prešov 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Góly: 6. Bjalončík (Valentini), 6. Buc (Mihalik, Michalčin), 7. Chalupa, 23. Osburn (Galamboš), 42. Valentini (Žitný) - 32. Girduckis (Giles).

Rozhodovali: T. Orolin, Jobbágy - Durmis, Hajnik, vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2197 divákov.

Michalovce: Škorvánek - Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Stripai, Macejko - Pereskokov, Pavlovs, Paločko - Žitný, Valentini, Bjalončík - Zabusovs, Buc, Bezúch - Vašaš, Galamboš, Chalupa

Prešov: Bespalov (7. Rabčan) - F. Fekiač, Giles, Tereščenko, Lalík, Turan, D. Jendroľ - Gerlach, Girduckis, Nauš - Gampagna, Šimun, Avcin - Žilka, Ščurko, Sýkora - Milý, Klíma, K. Jendroľ - Pulščák, Thomka

Slovan Bratislava - Nové Zámky 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 13. MacKenzie (Ackered, Kytnár), 30. Kytnár (Matoušek, Maier), 31. Takáč (Harris, MacKenzie), 51. Haščák (Fominych, Zigo), 60. Fominych (Zigo).

Rozhodovali: J. Konc ml., Snášel – Drblík, Hercog, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3240 divákov.

Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Beňo, Ackered, Gachulinec, Sersen, Maier – Pecararo, Harris, Takáč – Fominych, Zigo, Haščák – Lukošík, Kytnár, Matoušek – Petriska, Minárik, Preisinger

Nové Zámky: Kantor – Ligas, Lee, Chovan, Mamčics, Hatala, Kozák, Jobek, Roman – Jackson, Johnson, Farley – Števuliak, Gennaro, T. Mikúš – Faith, J. Mikúš, Klempa – Hajnik, Ondrušek, Barto

Hlasy po zápase

Milan Kytnár (útočník Slovana): "Náš útok s Matoušekom a Lukošikom hral proti elitnej formácii Zámčanov, podarilo sa nám nazbierať tri body. Bol to jeden z faktorov. Ďalší bol náš dobrý pohyb, hrali sme aktívne, napádali sme ich a nedali sme im priestor tvoriť hru. Brankár ak nevidí puk, ťažko sa mu chytá. Dnes nám to vyšlo."

Martin Chovan (obranca Nových Zámkov): "Nemyslím si, že výsledok odzrkadľuje dianie na ľade. Ale Slovan bol jednoducho dôraznejší. Dal nám góly z priestorov, kde to bolí a tam bol lepší. Ale verím, že na konci roka v domácej odvete mu to vrátime."

Zvolen – Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 6. Huntebrinker (Langkow, Jedlička), 28. Sideroff (Stupka, Huntebrinker), 57. Viedenský.

Rozhodovali: Baluška, Crman – Frimmel, Gegáň, vylúčení na 2 min: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1196 divákov

Zvolen: Paterson – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Hraško, Sládok, Hraško, S. Bacík - Jedlička, Langkow, R. Bondra - Sideroff, Huntebrinker, Stupka - Marcinek, Viedenský, Csányi - Kolenič, V. Fekiač, Jakúbek

L. Mikuláš: M. Valent – Ventelä, Mezovský, Sorokin, Diakov, Novajovský, Marek Hudec, Pavúk – Štrauch, Kuru, Karsums – Handlovský, Saari, Kriška – Uhrík, Vankúš, Michalík – Kalousek, Šmída, Galbavý – Haluška

Andrej Kmeč (asistent tréner Zvolena): "Mali sme výborný vstup do zápasu po prestávke. Mužstvo odohralo výborný zápas po systémovej stránke, zvládlo dobre kontrolu hry, nie je teda hráčom príliš čo vyčítať. Možno tam bola menšia početnosť streľby, niektoré situácie sme prehrávali, ale využili sme presilovku, hrali obranne dobre, takže vládne spokojnosť. Po prestávke to zvykne byť kostrbaté, ale nám sa to nestalo. Mužstvo od prvej do poslednej minúty šliapalo, malo výborný pohyb a to nám prinieslo víťazstvo.“

Ernest Bokroš (tréner Liptovského Mikuláša): "Prvý zápas v roli trénera Liptovského Mikuláša ma zastihol hneď s kvalitným súperom. Bolo to ťažké. Vieme s akou úlohou sme do Zvolena prišli aj s Martinom Hrnčárom. Bude to pre nás nesmierne náročná úloha, pretože máme veľmi úzky káder. Navyše obranca Sorokin si v tomto stretnutí zlomil nohu. Budem sa snažiť urobiť maximum pre Mikuláš.“

Trenčín - Nitra 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 18. Valach (Ozols), 22. Nemčík, 36. Čacho (Tourigny) - 53. Buncis (Pupák).

Rozhodovali: Goga, Rojík - Staššák, Vyšný, vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Trenčín: LaCouvee - Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols, Hlaváč - Petráš, Čacho, Valach - Thelin, Flick, Krajčovič - Štastný, Sojčík, Hudec - Stahoň, Jurík, Sloboda

Nitra: Honzík - Bodák, Švarný, Green, Gajdoš, Vitaloš, Pupák, Zöld, Rais - Krivošík, Baláž, Tvrdoň - Elmer, Gill, Guman - Duke, Buncis, Knies - Drábek, Hrnka, Lacka

Poprad – Banská Bystrica 3:7 (1:0, 2:1, 0:6)

Góly: 10. Mlynarovič (Kotvan, Vainio), 27. Vainio (Kukuča, Paločko), 37. Vainio (Záborský, Mlynarovič) – 30. Pavlin (Troock), 42. Pavlin (Björkung), 45. Ďatelinka (Troock, Kontos), 47. Kontos (Holenda), 49. Jendek, 53. Troock (Jendek), 59. Tamáši (Výhonský, Holenda).

Rozhodovali: Korba, Štefík – Jurčiak, Janiga, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Betker (Poprad), Výhonský (Banská Bystrica) obaja 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1006 divákov.

Poprad: Rychlík (49. Valluš) – Betker, Drgoň, Vainio, Kotvan, Meliško, Bokroš, Brincko – Razgals, Skokan, Livingston – Záborský, Mlynarovič, Bubela – Juhola, Paločko, Kukuča – Valigura, Paukovček, Petráš – Kundrik

Banská Bystrica: Sedláček – Björkung, Bačik, Pavlin, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Frídel, Luža – Šoltés, Tamáši, Urbánek – Troock, Kontos, Jendek – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Výhonský, Jamrich, Gabor

Spišská Nová Ves - Košice 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 17. Ulander (Nellis, Rapáč), 24. Nellis (Žiak), 38. Verbeek (Vartovník), 60. Nellis - 5. Šedivý (Chovan, Paršin), 53. Deyl (Slovák, Lamper).

Rozhodovali: Smrek, Žák - M. Orolin, Haringa, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2345 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Ulander, Ordzovenský - Rapáč, Nellis, Majdan - Kerbashian, Salituro, Verbeek - Giľák, Myklucha, Vandas - Vartovník, Bortňák, Hamráček - Šúty

Košice: Janus - Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, Novota - Jääskeläinen, Pollock, Leskinen - Bartánus, Chovan, Tybor - Lamper, Slovák, Paršin - Rogoň, Linet, Jokeľ - Havrila