Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Roland Garros a Wimbledon nahradia Piešťany a Žilina

Belinda Benčičová. (Autor: TASR/AP)
Prémiový obsah
Miloslav Šebela|3. jún 2020 o 15:40

Tenisti budú v lete hrať doma.

BRATISLAVA. Obháji opäť Rafael Nadal víťazstvo na Roland Garros a získa tak jubilejný dvadsiaty grandslamový titul?

Ak by svet nezachvátila pandémia nového koronavírusu, práve v týchto dňoch by tenisti bojovali v Paríži na druhom grandslamovom turnaji sezóny. Finále sa malo hrať 7. júna.

Organizátori Roland Garros stále veria, že na jeseň sa turnaj uskutoční. Zatiaľ hovoria o prelome septembra a októbra. Momentálne je však svetové tenisové dianie na nule.

Tenis sa vracia

Všetky podujatia na profesionálnych okruhoch ATP aj WTA sú zastavené do konca júla a niektorí hráči odhadujú, že tento rok sa sezóna už nespustí.

Slovenskí tenisti zatiaľ prišli o antukovú sezónu. Namiesto veľkých turnajov a svetových súperov si však budú môcť zahrať doma.

Slovenský tenisový zväz (STZ) pre nich pripravil sériu turnajov. Okrem toho sa v júli uskutoční priateľské stretnutie Davisovho pohára aj Pohára federácie s Českom a už nasledujúci víkend sa spúšťa extraliga družstiev.

„Už od štvrtka sa začína na Slovensku tenisový život naplno,“ oznámil generálny sekretár tenisového zväzu Igor Moška. „Rozbiehajú sa krajské súťaže, viac ako 400 turnajov vo všetkých mládežníckych kategóriách,“ doplnil.

Tie by sa hrali aj bez koronakrízy. Seriál piatich turnajov pre najlepších domácich tenistov však pripravil zväz špeciálne ako náhradu za zrušené turnaje.

Nastúpiť chce aj Benčičová

Séria Peugeot Tennis Tour by Fortuna bude zložená z piatich turnajov. Dva sa uskutočnia v Bratislave (na kurtoch Slovana a Slávie STU), po jednom turnaji bude v Piešťanoch, v Žiline a v Prešove.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články