Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Wimbledon zastavili len svetové vojny. Verdikt o zrušení turnaja majú oznámiť v stredu

Dianie vo Wimbledone opäť komplikuje dážď. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 30. mar 2020 o 10:16

Roland Garros preložili na jeseň.

LONDÝN. Organizátori grandslamového Wimbledonu oznámia v stredu zrušenie tohtoročného turnaja. Tvrdí to viceprezident Nemeckého tenisového zväzu (DTB) Dirk Hordorff.

"Niet pochýb o tom, že turnaj zrušia. V súčasnej situácii je to nutné," uviedol Hordorff pre agentúru SID.

Podľa neho je úplne nereálne, aby sa vzhľadom na pandémiu koronavírusu a celosvetové cestovné obmedzenia vo Wimbledone hralo. Navyše je vylúčený aj presun turnaja na jeseň pre špecifickosť trávnatého povrchu.

Vedenie All England Clubu minulý týždeň avizovalo, že zvažuje všetky možnosti v súvislosti s možným zrušením, či odložením podujatia vo Wimbledone.

Turnaj bez účasti divákov kompetentní vylúčili. Hlavná súťaž má odštartovať 29. júna. Vo Wimbledone sa od založenia turnaja v roku 1877 nehralo iba počas dvoch svetových vojen.

V plánovanom termíne sa nebude hrať ďalší grandslamový turnaj Roland Garros, preložili ho na jeseň. Podujatie, ktoré malo odštartovať 24. mája, sa po novom odohrá v dňoch 20. septembra až 4. októbra.

O odklade už uvažujú aj organizátori US Open, v New Yorku sa má hrať od 31. augusta do 13. septembra. Momentálne sú pozastavené všetky turnaje ATP i WTA Tour.

Vo Veľkej Británii evidovali v pondelok predpoludním celkovo 19.522 prípadov ochorenia COVID-19, po nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 tam zomrelo 1228 ľudí.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)
Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.