Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Športovci pomáhajú proti koronavírusu. Hantuchová draží šaty zo svojho najväčšieho triumfu

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa vrátila do top-10, pred Wimbledonom cíti formu. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 29. mar 2020 o 18:42

Pomohli aj ďalšie tenistky, hokejisti či plavec Michael Phelps.

BRATISLAVA. Hoci sa väčšina športových podujatí v týchto dňoch nemôže uskutočniť, neustále prebieha čoraz väčší boj proti novému koronavírusu.

Vznikajú rôzne organizácie a známi športovci neváhajú prispieť na dobrú vec vysokými sumami.

Web athletesrelief.org však dáva možnosť aj obyčajným ľudom, aby dali peniaze na boj s ochorením COVID-19 a na oplátku získali cenný suvenír od svojho obľúbeného športovca.

Napríklad aj od bývalej slovenskej tenistky Daniely Hantuchovej.

Na uvedenom webe môžu fanúšikovia nájsť množstvo predmetov, ktoré do dražby venovali známi športovci.

Daniela Hantuchová na sociálnej sieti Instagram uviedla, že darovala podpísané tenisové šaty, v ktorých v roku 2007 vyhrala prestížny turnaj Indian Wells.

K tomu pridala aj podpísanú raketu. Triumf na spomenutom podujatí patrí medzi najväčšie úspechy v kariére niekdajšej päťky rebríčka WTA.

Každý človek, ktorý sa zaregistruje na stránke, môže zvyšovať cenu za konkrétny predmet a zvýšiť svoju šancu na jeho získanie. V prípade darov od slovenskej tenistky je aktuálne suma na úrovni 200 amerických dolárov, pričom dražba sa skončí o 33 dní.

Vyzbierané finančné prostriedky pôjdu na Centrum pre filantropiu katastrof (CDP), respektíve na fond boja s koronavírusom.

Z tenisového prostredia sa k tejto "výzve" pridali aj víťazka US Open Bianca Andreescová či bývalá svetová jednotka Martina Hingisová, ktorá podobne ako Hantuchová venovala okrem podpísanej rakety aj svoje tenisové oblečenie.

Ruku k dielu pridal aj basketbalista Stephen Curry, kapitán amerického hokejového tímu zo ZOH 1980 z Lake Placid Mike Eruzione, gymnastka Simone Bilesová, plavec Michael Phelps či množstvo hráčov z hokejovej NHL.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)
Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.