Swiateková postúpila do finále v Ríme, útočí na zápis Sereny Williamsovej

WTA Rím 2022

Dvojhra - semifinále:

Iga Swiateková (Poľ.-1) - Arina Sabalenková (Biel.-3) 6:2, 6:1

Ons Jabeurová (Tun.-9) - Daria Kasatkinová (Rus.) 6:4, 1:6, 7:5

RÍM. Najvyššie nasadená Iga Swiateková z Poľska sa prebojovala do finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA v Ríme.

V prvom sobotnom semifinále zdolala trojku podujatia a bývalú víťazku US Open Arinu Sabalenkovú z Bieloruska 6:2 a 6:1.

V druhom semifinále sa stretnú nasadená deviatka Ons Jabeurová z Tuniska a Daria Kasatkinová z Ruska.

Cíti, že sa zlepšuje

Stále iba 20-ročná Swiateková zvládla ďalšiu prekážku na ceste za jej piatym víťazným turnajom za sebou a obhajobou prvenstva v hlavnom meste Talianska.

"Cítim, že každým zápasom sa zlepšujem. Aj keď prvý set bol vyrovnaný, mala som pocit, že kedykoľvek zvládnem zlomové momenty.

Som šťastná, že druhý set mi tak vyšiel. Ukazuje to, že sa dokážem poučiť zo svojich chýb počas duelu," povedala rodáčka z Varšavy, ktorá zvíťazila v 26 zápasoch v sérii.

Útočí na rekord

Ak uspeje aj v semifinále proti svetovej osmičke Aryne Sabalenkovej z Bieloruska, vyrovná zápis americkej 23-násobnej grandslamovej šampiónky Sereny Williamsovej z rokov 2014 a 2015. Žiadna tenistka odvtedy nezvíťazila 27-krát za sebou.

Mladá Poľka priznala, že na rozdiel od minulého roka už dokáže v zápasoch zužitkovať svoje úspechy a postavenie v rebríčku WTA.

"Potrebovala som čas, aby som sa poriadne naučila využiť svoju víťaznú sériu a postavenie v rebríčku na to, aby som dostala súperky pod tlak. Keď som v minulom roku hrala ako vyššie nasadená hráčka než súperka, cítila som, akoby ma niečo ťahalo dolu. Teraz je to už úplne iné," dodala Swiateková.

Domov»Tenis»Swiateková postúpila do finále v Ríme, útočí na zápis Sereny Williamsovej