TASR|14. apr 2023 o 19:05 (aktualizované 14. apr 2023 o 20:10)

Anna Karolína Schmiedlová - Camila Giorgiová 2:6, 3:6

Viktória Hrunčáková - Martina Trevisanová 6:7 (9), 3:6

Sobota od 12:00:

Anna Karolína Schmiedlová - Martina Trevisanová

Viktória Hrunčáková - Camila Giorgiová

Viktória Hrunčáková, Tereza Mihalíková - Elisabetta Cocciarettová, Jasmine Paoliniová

BRATISLAVA. Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnom dni kvalifikačného duelu Pohára Billie-Jean Kingovej s Talianskom 0:2.

O druhý bod pre hosťujúce farby sa na harde v bratislavskom NTC zaslúžila talianska jednotka Martina Trevisanová, ktorá zdolala Viktóriu Hrunčákovú, za slobodna Kužmovú, v dvoch setoch 7:6 (9) a 6:3.

V prvom sete nevyužila slovenská dvojka tri setbaly.

JOJ Šport
Slovensko - Taliansko na JOJ Šport
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

V dueli medzi Hrunčákovou a Trevisanovou videli diváci od začiatku atraktívny tenis s množstvom dlhých výmen od základnej čiary.

Slovenka hrala so súperkou, ktorá je vo svetovom rebríčku WTA o vyše 100 miest vyššie, vyrovnanú partiu.

Hlasy po zápase

Viktória Hrunčáková: "V dôležitých momentoch zahrala Trevisanová veľmi dobre, alebo ja som urobila chybu. Zlomový bol tajbrejk prvého setu. Napriek prehre si môžem z tohto zápasu zobrať veľa pozitívnych veci. Výborne som podávala, dobre som sa na dvorci pohybovala. V tímových súťažiach sa vždy dokážem nakopnúť k dobrým výkonom. Dala som do toho všetko, no nevyšlo to."

Matej Lipták, kapitán Slovenska: "Sobotňajšie zápasy budú úplne iné, Talianky ešte potrebujú získať tretí bod. Zápas medzi Viki a Trevisanovou bol o pár loptách, lámal sa v tajbrejku. Viki mala na konci prvého setu momentum, mali sme dobrý koncept pokiaľ ide o servis, postupne sa zlepšila na returne. V rozhodujúcich momentoch mala trochu zdravotné problémy. V druhom sete to nevzdala ani za stavu 0:3, boli tam šance to zvrátiť. Taký dobrý výkon na harde som od Trevisanovej nečakal. Giorgiová ukázala svoj potenciál, keď má svoj deň, tak sa s ňou ťažko hrá. Niektoré lopty trafila naozaj brutálne aj s prispením šťastia. V druhom sete sa začali hrať trochu výmeny, no s novými loptami Giorgiová opäť dominovala."

Martina Trevisanová: "Víťazstvo Camily ma povzbudilo, vždy je lepšie nastúpiť za stavu 1:0. Vedela som, že proti Hrunčákovej to bude ťažké. V prvom sete som nevyužila veľa brejkbalov, znervóznela som, no našťastie som to zvládla. Dôležité bolo, že v tajbrejku som dokázala otočiť z 1:4. Dala som do toho srdce, bojovala som o každú loptičku."

Tathiana Garbinová, kapitánka Talianska: "Martina odviedla skvelú robotu, som na ňu hrdá. Nemala to jednoduché, lebo Hrunčáková výborne podávala i returnovala. Camila hrala neuveriteľne dobre a potvrdila, že ak má formu, dokáže zdolať ktorúkoľvek hráčku na svete."

Priebeh zápasu Viktória Hrunčáková - Martina Trevisanová

I. set:

V úvodnom dejstve odvrátila Hrunčáková všetky brejkbaly a za stavu 6:5 mala po víťaznom returne k dispozícii setbal.

Trevisanová ho však odvrátila a vynútila si tajbrejk, ktorý priniesol veľkú drámu.

Hrunčáková v ňom viedla 4:1, no Trevisanová otočila na 5:4, v priebehu tajbrejku odvrátila ďalšie dva setbaly a v koncovke napokon slávila úspech.

II. set:

Svetová dvadsiatka sa dostala na koňa a v úvode druhého setu sa po rýchlom brejku ujala vedenia 3:0.

Hrunčáková nezložila zbrane, vďaka zlepšenej hre vyrovnala na 3:3, no ďalšie tri gemy sa stali korisťou Trevisanovej.

Talianka mala optimálnu dĺžku úderov, robila minimum nevynútených chýb, čo bol proti bojovne hrajúcej Hrunčákovej základ úspešného výsledku.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Slovenky prehrávajú s Taliankami už 0:2, set nezískala ani Hrunčáková