Viktória Kužmová.
Viktória Kužmová. (Autor: TASR)
Sportnet|14. apr 2023 o 12:25 (aktualizované 14. apr 2023 o 20:20)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z druhého zápasu kvalifikačného duelu Pohára Billie-Jean Kingovej: Viktória Hrunčáková - Martina Trevisanová.

BRATISLAVA. Viktória Hrunčáková a Martina Trevisanová dnes hrali druhú dvojhru kvalifikačného duelu Pohára Billie Jean Kingovej Slovensko - Taliansko.

JOJ Šport
Slovensko - Taliansko na JOJ Šport
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hrunčáková, za slobodna Kužmová, čelila súperke z elitnej svetovej dvadsiatky. Nevyužila proti nej tri setbaly a prehrala 6:7 (9), 3:6.

Tenis ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Viktória Hrunčáková vs. Martina Trevisanová (Pohár Billie Jean Kingovej 2023, 2. zápas, LIVE)

Trevisanová
Viktória Kužmová nezvládla svoj premiérový zápas za slovenskú reprezentáciu s novým priezviskom Hrunčáková, keď podľahla Martine Trevisanovej 6:7(9) a 3:6. Zlomovým momentom bol celkom určite tajbrejk prvého setu, v ktorom mala Hrunčáková niekoľko dobrých šancí, ale Trevisanová aj so šťastím všetky kritické situácie zvládla a využila tretí setbal. V druhom sete si Trevisanová rýchlo vybudovala náskok, a aj keď sa Hrunčáková dotiahla, tak potom opäť zaúradovala talianska jednotka a doviedla zápas do víťazného konca. Taliansko tak po prvom dni a dvoch dvojhrách vedie nad Slovenskom 2:0, takže ho od postupu na finálový turnaj pohára Billie Jean Kingovej delí len jeden bod a slovenské tenistky zajtra čaká asi takmer neriešitešná úloha. Ja vám ďakujem za pozornosť, a prajem ešte príjemný zvyšok večera!
Koniec zápasu
3:6
importantTrevisanovej sa podarilo zápas ukončiť priamym bodom a po setoch 7:6(9) a 6:3 získava pre Taliansko druhý bod!
30-40
importantAni forhendový return Hrunčáková nezvládla a Trevisanová má mečbal!
30-30
Trevisanová si pripisuje priamy bod v dôležitej chvíli.
30-15
Hrunčáková zariskovala a jej forhend spadol presne do rohu.
15-15
Nádej ešte stále žije, pretože Trevisanová forhend trafila do siete.
0-15
Trevisanová otvára hru priamym bodom.
3:5
importantHrunčáková v nasledujúcej výmene poslala forhend za základnú čiaru a Trevisanová bude podávať na víťazstvo za stavu 5:3 v druhom sete!
15-40
Prvý z nich Trevisanová zahadzuje poriadne uleteným forhendom.
0-40
importantNo a dvojchyba Hrunčákovej daruje tri brejkbaly Trevisanovej!
0-30
Trevisanová si trpezlivou hrou vypýtala bekhendovú chybu Hrunčákovej.
0-15
Hrunčáková zatlačila Trevisanovú, ale napokon vyhodila rozhodujúci forhend.
3:4
Koniec prestávky, podávať bude Viktória Hrunčáková.
3:4
Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:4
Nevydarený bekhend Hrunčákovej ukončil tento gem a Trevisanová vedie 4:3 v druhom sete.
30-40
Trochu aktívnejšia hra Trevisanovej, ktorá prinútila Hrunčákovú k bekhendovej chybe.
30-30
Hrunčáková si chcela vybojovať brejkbaly, ale jej forhend zastavila sieť.
30-15
Ani bekhend Trevisanovej sa nezmestil do kurtu.
15-15
Nasledoval nepresný forhend Trevisanovej.
0-15
Trevisanová sa pokúsi zastaviť sériu prehratých gemov a začína priamym bodom.
3:3
Po priamom bode pre Hrunčákovú je vyrovnané 3:3 v druhom sete.
40-30
Trevisanová však prestrelila forhend a Hrunčáková má gembal.
30-30
Lenže Hrunčáková pokazila forhend, ktorý mal byť víťazný.
30-15
Bekhendový úder do protipohybu Trevisanovej zafungoval.
15-15
Pokus o skrátenie Hrunčákovej vôbec nevyšiel.
15-0
Priamy bod pre Hrunčákovú.
2:3
2:3
importantTrevisanová si komplikuje cestu za víťazstvom, keď napálila bekhend do siete a Hrunčáková sa vracia do boja o druhý set, pretože je znížené na 2:3!
A-40
Trevisanová zaznamenala dvojchybu a bude čeliť druhému brejkbalu!
40-40
Trevisanovej sa ho podarilo odvrátiť priamym bodom.
40-30
importantPrichádza však zbytočná forhendová chyba Trevisanovej, ktorá znamená brejkbal pre Hrunčákovú!
30-30
V tejto výmene mala Hrunčáková šancu, ale jej forhend skončil v sieti.
30-15
Trevisanová si pomáha priamym bodom.
30-0
Rysuje sa príležitosť pre Hrunčákovú, pretože Trevisanová pokazila forhend po čiare.
15-0
Dobrý úvod Hrunčákovej do tohto gemu, keď jej vyšiel forhendový útok.
1:3
Hrunčáková dokončila obrat esom a znižuje na 1:3 v druhom sete.
40-30
Po ďalšom už má Hrunčáková gembal.
30-30
Prichádza však dôležitý priamy bod.
15-30
Hrunčáková to bude mať náročné aj pri tomto podaní, pretože trafila bekhend do siete.
15-15
Trevisanovej šťastný víťazný bekhend, pretože s pomocou pásky sa dostal na polovicu Hrunčákovej.
15-0
Hrunčáková si už nemôže dovoliť zaváhať na podaní a pripisuje si eso.
0:3
0:3
0:3
Ale teraz sa už na sieť Trevisanová dostala a zakončila víťazným forhendom, po ktorom vedie 3:0 v druhom sete.
30-40
Trevisanovej nevyšiel slajzovaný bekhend, po ktorom sa chcela vydať na sieť.
15-40
Nasledoval ďalší nechytateľný forhend Trevisanovej, po ktorom má dva gembaly.
15-30
Lenže Trevisanová odpovedá tiež víťazným forhendom.
15-15
Hrunčáková reaguje a trafila víťazný bekhend na základnú čiaru.
0-15
Trevisanová chce potvrdiť brejk a pripisuje si priamy bod.
0:2
importantNajhorší gem na podaní Hrunčáková zavŕšila neúspešným pokusom o čopovaný forhend a Trevisanová vedie 2:0 v druhom sete!
0-40
importantTri brejkbaly pre Trevisanovú po štvrtej dvojchybe Hrunčákovej v zápase!
0-30
A začínajú z toho byť problémy na podaní po ďalšom nepresnom dobiehanom forhende.
0-15
Hrunčáková na podaní začína len vyhodeným forhendom.
0:1
0:1
Napokon priamy bod pre Trevisanovú vyriešil ťažký úvodný gem druhého setu.
40-A
Ale je to ako na hojdačke, pretože nasledoval Hrunčákovej bekhend do siete a Trevisanová má výhodu.
40-40
Víťazný forhend Hrunčákovej dopadol na pravú čiaru a dostal gem na zhodu.
30-40
Ďalšiu šancu Hrunčáková zahodila forhendom namiereným do siete.
30-30
30-15
Ale ukážkový víťazný bekhend po čiare v podaní Hrunčákovej dostáva Trevisanovú pod tlak.
15-15
Ďalšia vyrovnaná výmena však skončila forhendom do siete od Hrunčákovej.
15-0
Druhý set začal parádnym forhendovým returnom Hrunčákovej.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Martina Trevisanová.
0:0
6:7
importantŽiaľ to už Hrunčáková psychicky nezvládla, pretože zbytočne zbrklo vyhodila bekhend a Trevisanová tak vyhrala mimoriadne dramatický a vyrovnaný prvý set aj s veľkou dávkou šťastia 11:9 v tajbrejku prvého setu!
9-10
importantHrunčákovej bekhend nepustila na druhú stranu sieť a bude čeliť tretiemu setbalu Trevisanovej.
9-9
Ale pokračujeme ďalej, pretože Hrunčákovej bekhend vyletel mimo a strany sa menia za stavu 9:9.
9-8
importantHrunčáková na sieti odolala a Trevisanovej pokus o lob nebol úspešný, preto je tu ďalší setbal pre slovenskú tenistku!
8-8
Ale podobne zlyhala aj Trevisanová, keď tesne minula krížny forhend.
7-8
importantHrunčáková zahodila ďalšiu šancu z dobrej pozície, keď mala nabité, ale jej forhend zastavila sieť a Trevisanová má druhý setbal!
7-7
Hrunčáková bola až príliš pasívna, a nakoniec sa neubránila ofenzívnej hre Trevisanovej.
7-6
importantHrunčáková si vybojovala setbal vďaka precíznemu krížnemu bekhendu, ktorý Trevisanová s vypätím všetkých síl nevrátila!
6-6
Ale prvý set stále nekončí, keďže Trevisanovej forhend bol dlhý a strany sa menia za stavu 6:6.
5-6
importantNeuveriteľná defenzíva v podaní Trevisanovej, ktorá si mohutne zakričala po víťaznom bekhendovom obhodení a má setbal!
5-5
Lenže Hrunčáková vytiahla skvelý víťazný bekhend po čiare a bude sa bojovať o setbal.
4-5
Forhend Hrunčákovej vyletel za základnú čiaru a vo výhode je už Trevisanová.
4-4
Náskok je už minulosťou po zbytočnej dvojchybe Hrunčákovej.
4-3
Ani forhendový return Hrunčákovej nevyšiel, preto si Trevisanová udržala nádej.
4-2
Trevisanová odpovedá rovnakým spôsobom, a tak sa strany menia za stavu 4:2 pre Hrunčákovú.
4-1
Situácia vyzerá ešte nádejnejšie po ďalšom bode z podania.
3-1
2-1
Hrunčáková je odmenená za aktivitu, pretože si vynútila bekhendovú chybu Trevisanovej.
1-1
Trevisanová vytiahla volej v ťažkej pozícii a zachránila výmenu pre seba.
1-0
Hrunčáková vstupuje do tajbrejku priamym bodom.
6:6
Trevisanová našla cestu za víťazným krížnym forhendom, a napokon je spravodlivé, že sa o víťazke vyrovnaného prvého setu rozhodne v tajbrejku.
40-A
Trevisanová nakročila do kurtu a trafila víťazný bekhend po čiare.
40-40
Dramatický gem bude pokračovať, pretože Trevisanovej nevyšiel pokus o obhodenie Hrunčákovej na sieti.
40-A
Hrunčáková trafila forhend rámom rakety a Trevisanová má výhodu.
40-40
Lenže Trevisanová reaguje priamym bodom.
A-40
importantVíťazný forhendový return Hrunčákovej prišiel v najvhodnejšej chvíli a znamená setbal!
40-40
Hrunčáková stále cíti šancu a jej presný bekhend po čiare dostáva gem opäť na zhodu.
40-A
Ale opäť veľká škoda, pretože Hrunčáková nevrátila do hry druhé podanie Trevisanovej.
40-40
Riskantný bekhendový return Hrunčákovej vyšiel a prinútil Trevisanovú k chybe.
30-40
Tak to zamrzí, pretože Hrunčáková mala Trevisanovú na lopate, ale nezvládla posledný krok a napokon trafila forhend do siete.
30-30
Po dobrom podaní Trevisanová zakončila víťazným forhendom do protipohybu Hrunčákovej.
30-15
Trevisanová sa unáhlila a zbytočná forhendová chyba ju dostáva do problémov.
15-15
Škoda pre Hrunčákovú, ktorá v dobre rozohratej výmene vyhodila krížny forhend.
15-0
Trevisanová si neporadila s razantným forhendom Hrunčákovej, ktorý dopadol k základnej čiare.
6:5
6:5
6:5
Dve esá a dva priame body znamenajú rýchlu čistú hru, po ktorej Hrunčáková vedie 6:5 v prvom sete a má istotu tajbrejku.
40-0
Tak to je jazda na podaní Hrunčákovej, ktorá trafila ďalšie eso.
30-0
Hodí sa aj rýchly priamy bod.
15-0
Hrunčáková vytiahla už piate eso v zápase.
5:5
Hrunčáková prestrelila forhend a Trevisanová vyrovnáva na 5:5 v prvom sete.
30-40
Trevisanovú zachránil priamy bod a priniesol jej gembal.
30-30
Ale veľmi dobrá odpoveď vďaka víťaznému krížnemu bekhendu a v ďalšej výmene sa bude bojovať o setbal.
15-30
Hrunčákovú môže mrzieť dlhý forhendový return pri druhom podaní Trevisanovej.
15-15
Hrunčáková sa môže povzbudiť po nepresnom krížnom forhende Trevisanovej.
0-15
Trevisanová otvára hru na udržanie v prvom sete priamym bodom.
5:4
5:4
5:4
Pohodlný gem na podaní Hrunčáková zakončila esom a po čistej hre vedie 5:4 v prvom sete.
40-0
Priamy bod a šanca na čistú hru pre Hrunčákovú.
30-0
Naslédne Hrunčáková zaznamenala už tretie eso.
15-0
Hrunčáková na sieti dorazila výmenu presným forhendom, ktorý Trevisanová nevrátila.
4:4
Mrzieť ju nemusí, pretože Hrunčáková vyhodila bekhend a Trevisanová vyrovnáva na 4:4 v prvom sete.
15-40
Trevisanová si pripisuje prvú dvojchybu v zápase asi za najvhodnejšieho stavu.
0-40
Znova Hrunčáková nedostala čas a jej forhend zastavila sieť.
0-30
Trochu zbrklá bekhendová chyba Hrunčákovej.
0-15
Trevisanová zatlačila Hrunčákovú a vynútila si jej bekhendovú chybu.
4:3
4:3
4:3
Nasledovalo ďalšie eso, Hrunčáková odvrátila pri podaní už štvrtý brejkbal a vedie 4:3 v prvom sete.
A-40
Hrunčáková trafila eso von z kurtu a má výhodu.
40-40
Trevisanová sa však pri brejkbaloch trápi a teraz trafila forhend do siete z dobrej pozície.
30-40
importantAni ďalšia výmena neskončila dobre, pretože Hrunčáková vyhodila bekhend a bude čeliť ďalšiemu brejkbalu!
30-30
Ale nebude to jednoduché na podaní pre Hrunčákovú, ktorá namierila forhend do siete.
30-15
Hrunčáková si pripisuje priamy bod.
15-15
Trevisanová mohla z tejto výmeny vyťažiť viac, ale pokazila hneď druhý forhend.
0-15
Druhá dvojchyba na konte Hrunčákovej.
3:3
Trevisanová sa dostala do útočnej pozície, ktorú zakončila víťazným forhendom na sieti a vyrovnáva na 3:3 v prvom sete.
15-40
Priamy bod znamená dva gembaly pre Trevisanovú.
15-30
Hrunčáková sa snažila tlačiť do forhendovej strany Trevisanovej, ale prišla jej bekhendová chyba.
15-15
Aj páska pomohla Hrunčákovej, keď spomalila forhend Trevisanovej a na sieti sama mohla zakončiť.
0-15
Trevisanová trafila vôbec prvé eso v zápase.
3:2
3:2
3:2
Hrunčáková na sieti nezaváhala a dokončila obrat v tomto geme, v ktorom odvrátila hneď tri brejkbaly a vedie 3:2 v prvom sete.
A-40
Ďalší bod z podania a výhoda pre Hrunčákovú.
40-40
Hrunčáková ho odvrátila priamym bodom.
40-A
importantHrunčáková poslala forhend za základnú čiaru a Trevisanová má tretí brejkbal!
40-40
Presný forhendový útok Hrunčákovej, ktorému Trevisanová neodolala a gem je na zhode.
30-40
Trevisanová mala šancu, ale pod tlakom sa jej lob do kurtu nezmestil.
15-40
importantTrevisanová bola v bekhendovej prestrelke trpezlivejšia a Hrunčáková posledný úder namierila do siete, takže talianska tenistka má dva brejkbaly!
15-30
Hrunčáková sa dostáva do prvých problémov na podaní po dvojchybe.
15-15
Trevisanovej forhendový úder so skvelým uhlom von z kurtu bol víťazný.
15-0
Razantný forhend Hrunčákovej prinútil Trevisanú k chybe.
2:2
Trevisanová ukázala svoj potenciál na podaní ďalším priamym bodom a čistou hrou vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.
0-40
Ďalšia vyrovnaná výmena, ktorá skončila len forhendom do siete v podaní Hrunčákovej.
0-30
Výmena od základnej čiary skončila bekhendom v sieti od Hrunčákovej.
0-15
Trevisanová na podaní začína priamym bodom.
2:1
2:1
2:1
Priamy bod pre Hrunčákovú, ktorá sa v úvode javí ako lepšia hráčka a vedie 2:1 v prvom sete.
40-15
Forhend po čiare sadol Hrunčákovej dokonale a znamená dva gembaly.
30-15
Zatiaľ to vyzerá na veľký boj a Trevisanová tiež vyhodila bekhend.
15-15
Chybu však napravila víťazným forhendom presne na ľavú čiaru.
0-15
Hrunčáková musela cúvať a nezvládla forhendový úder.
1:1
Trevisanová potvrdila gem na podaní priamym bodom a vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.
30-40
Hrunčáková mohla teraz udržať loptičku vo výmene dlhšie, pretože rýchlo poslala forhend za základnú čiaru.
30-30
Po dobrom podaní prišiel víťazný forhend Trevisanovej do otvorenej časti kurtu.
30-15
Trevisanová tiež nedokázala umiestniť krížny forhend do kurtu.
15-15
Hrunčáková chcela výmenu zakončiť presným forhendom, ale tesne minula.
15-0
Aj vo výmene to vyzerá zatiaľ výborne pre Hrunčákovú, ktorá si počkala na pokazený bekhend Trevisanovej.
1:0
Hrunčaková zakončila ďalším bodom z podania a po čistej hre sa ujíma vedenia 1:0 v prvom sete.
40-0
Je tu šanca na čistú hru, pretože Trevisanovej return bol opäť nepresný.
30-0
Nasledoval priamy bod pre Hrunčákovú.
15-0
Hrunčáková vstupuje do zápasu víťazným forhendom.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Všetko sa už pripravuje na začiatok druhej dvojhry, ktorú na podaní začne Hrunčáková.
Vitajte pri sledovaní tenisového barážového stretnutia o postup na finálový turnaj pohára Biellie Jean Kingovej, v ktorom slovenské reprezentantky vyzvú favorizované talianske súperky na tvrdom povrhu v NTC. V druhej dnešnej dvojhre sa po prvýkrát v teto súťaži s novým priezviskom Hrunčáková predstaví už vydatá Viktória Kužmová, ktorá sa v rebríčku nachádza o viac ako sto miest nižšie oproti jej súperke a talianskej jednotke Martine Trevisanovej. Aj v tomto prípade je tak favoritkou talianska tenistka, ale tvrdý povrch a halové podmienky by viac mohli vyhovovať Hrunčákovej.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Billie Jean King Cup: Hrunčáková nevyužila tri setbaly, nestačila na Trevisanovú