Davisov pohár 2023: Klein musel zápas proti Tsitsipasovi skrečovať

Stefanos Tsitsipas - Lukáš Klein: ONLINE prenos z Davis Cupu Grécko - Slovensko. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. sep 2023 o 09:00

Sledovali ste ONLINE prenos zo zápasu Davisovho pohára 2023: Grécko - Slovensko.

ATÉNY. Slovenský tenista Lukáš Klein nastúpil v druhom zápase Davisovho pohára o postup do kvalifikácie na finálový turnaj proti domácemu tenistovi Stefanosovi Tsitsipasovi.

Jasným favoritom bol domáci tenista Tsitsipas, ktorému aktuálne patrí 5. miesto v rebríčku ATP, Klein sa nachádza až v druhej stovke.

Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

V úvodnom zápase potvrdil rolu favorita Alex Molčan, keď porazil Alexandrosa Skorilasa jednoznačne 6:1 a 6:1.

Lukáš Klein kládol proti favoritovi veľký odpor, prvý set dokonca vyhral v tajbrejku. Druhý set išiel opäť do tajbrejku, v ktorom mal navrch Tsitsipas. Po kŕčoch v treťom sete musel Klein zápas skrečovať za stavu 0:4.

Tenis ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Stefanos Tsitsipas - Lukáš Klein dnes (Grécko - Slovensko LIVE, Davis Cup 2023, sobota)

Klein
Stefanos Tsitsipas v dramatickej bitke s Lukášom Kleinom vybojoval vyrovnávajúci bod a po prvom dni je stav v Davis Cupovom stretnutí medzi Gréckom a Slovenskom vyrovnaný 1:1. Klein podal výkon na hranici možností a bol veľmi blízko k najväčšiemu víťazstvu kariéry, ale svoju šancu zahodil najmä v tesnej koncovke v tajbrejku druhého setu. V rozhodujúcom sete najprv stratil dobre rozohranú hru na podaní a následne sa ozvali aj kŕče, ktoré nedovolili Kleinovi zápas dohrať a radšej zvolil regeneráciu pred zajtrajším dňom, v ktorom by sa mal predstaviť vo štvorhre aj dvojhre. Napriek všetkému si však Klein zaslúži veľký rešpekt za mimoriadne húževnatý výkon, ktorým piatemu hráčovi na svete narobil poriadne problémy a k veľkej senzácii chýbal naozaj len kúsok. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok soboty!
Lukáš Klein však pochopil, že dohrávať tretí set už nemá žiaden zmysel, pretože by to s najväčšou pravdepodobnosťou skončilo kanárom od Tsitsipasa, a tak sa pre pretrvávajúce kŕče rozhodol zápas skrečovať!
4:0
Tsitsipas na sieti zakončil túto hru ľahkým forhendovým zakončením, po ktorom vedie 4:0 v treťom sete.
40-30
Lenže Tsitsipas si vždy vie pomôcť esom, po ktorom má gembal.
30-30
Ale ani Tsitsipas nie je stopercentný proti zdravotne indisponovanému Kleinovi, pretože krížny forhend bol nepresný.
30-15
Ďalší jednoduchý priamy bod pre Tsitsipasa.
15-15
Priamy bod pre Tsitsipasa.
0-15
Kleinovi sa podarilo dostať Tsitsipasa do pohybu a ešte vytiahol úspešný dropshot.
3:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:0
importantKlein si teda zobral medical timeout, aby sa ešte mohol pokúsiť zápas dohrať, aj keď s obratom už asi počítať nemožno.
3:0
3:0
importantKlein opäť vo výmene od základnej čiary nemal šancu, pretože dobiehaný forhend poslal do siete a Tsitsipas už má náskok 3:0 v rozhodujúcom sete s dvomi brejkami!
A-40
importantKlein naďalej bojuje najmä sám so sebou a po dlhom bekhende má Tsitsipas ďalší brejkbal!
40-40
Tsitsipasovi stačí hrať s rozumom a víťazný forhend poslal do otvoreného kurtu.
30-40
Klein využil kratší bekhendový return Tsitsipasa na víťazný krížny forhend.
30-30
Tsitsipas teraz aspoň nezvládol bekhendový return.
30-15
Ešte väčšie problémy pre Kleina po dvojchybe.
15-15
No naozaj to Klein nemá jednoduché, pretože má veľké problémy s pohybom a prišla jednoduchá forhendová chyba.
0-15
Klein trafil piate eso v zápase, po ktorom má však evidentné kŕče v ľavej nohe.
2:0
Kleinov forhend bol dlhý a Tsitsipas potvrdil brejk čistou hrou, po ktorej vedie 2:0 v treťom sete.
40-0
Tsitsipas si pripísal už deviate eso v zápase a má šancu na čistú hru.
30-0
15-0
Tsitsipas otvára hru na potvrdenie brejku esom von z kurtu.
1:0
importantTsitsipas si opäť veril vo forhendovej výmene a počkal si na dlhý úder od Kleina, ktorému vôbec nevyšiel vstup do rozhodujúceho setu a stráca podanie!
40-30
importantVo forhendovej prestrelke mal navrch Klein, pretože jeho ďalší krížny úder zastavila sieť!
30-30
Klein chcel výmenu rozhodnúť rýchlym forhendom, ale jeho pokus skončil v sieti.
15-30
Klein si neporadil s returnom pod nohy a forhend bol dlhý.
0-30
Nasledoval priamy bod pre Kleina.
0-15
Klein začal tretí set presvedčivým forhendovým zakončením na sieti.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Klein.
0:0
7:6
importantNa záver druhého setu veľmi pekná dlhá výmena, ktorú Tsitsipas dokázal rozhodnúť víťazným forhendom a vynútil si tak rozhodujúci tretí set, keď tajbrejk druhého setu vyhral v tesnej koncovke 7:5!
6-5
Klein prvú možnosť odvrátil priamym bodom.
6-4
importantTsitsipas predviedol neuveriteľnú defenzívu a forhendom si vynútil chybu Kleina, po ktorej má ďalšie dva setbaly!
5-4
Tsitsipas trafil eso von z kurtu a je blízko k setbalom.
4-4
Klein však vytiahol vynikajúci return, po ktorom zakončil víťazným forhendom.
4-3
Žiaľ Klein si pripisuje šiestu dvojchybu v zápase a daroval Tsitsipasovi minibrejk.
3-3
Klein však reaguje priamym bodom a strany sa menia za stavu 3:3 v tajbrejku druhého setu.
3-2
Tsitsipasovi sa podarilo otočiť nepriaznivý stav v tajbrejku druhého setu po víťaznom forhende.
2-2
Tsitsipas bol rýchlo na sieti a s prehľadom zakončil.
1-2
Minibrejk je však vymazaný, pretože Klein namieril forhend do siete.
0-2
Tsitsipas je zjavne frustrovaný po ďalšej nevynútenej chybe z krížneho bekhendu.
0-1
Vynikajúci začiatok pre Kleina, ktorý si rozbehal Tsitsipasa a vynútil si jeho bekhendovú chybu.
6:6
A vďaka ďalšiemu bodu z podania si Klein vybojoval tajbrejk v druhom sete po tom, čo odvrátil až tri setbaly.
40-A
Klein má konečne výhodu po priamom bode.
40-40
Klein zvládol mimoriadne náročnú výmenu po druhom podaní, keď si vynútil forhendovú chybu Tsitsipasa a odvrátil aj tretí setbal.
A-40
importantŽiaľ Klein zaznamenal piatu dvojchybu a bude čeliť tretiemu setbalu!
40-40
Aj ten však Klein vymazal vďaka priamemu bodu.
A-40
importantLenže bekhend Kleina zastavila sieť a Tsitsipas má druhý setbal!
40-40
Klein ho odvrátil priamym bodom.
A-40
importantKlein sa vydal na sieť, ale nezvládol náročný halfvolej a Tsitsipas má setbal!
40-40
Tsitsipas však naďalej bojuje a po víťaznom forhende po čiare si vybojoval zhodu.
30-40
Tsitsipas v dlhej výmene nevydržal a po nečisto trafenom forhende má Klein gembal.
30-30
Ale Klein to bude mať ťažké po bekhende, ktorý skončil v sieti.
15-30
Klein zachoval chladnú hlavu v ďalšej výmene od základnej čiary a trafil víťazný forhend k ľavej čiare.
15-15
Bekhendový return Tsitsipasa padol na základnú čiaru a Klein namieril forhend do siete.
0-15
Klein začína druhé podanie na udržanie v druhom sete priamym bodom.
6:5
6:5
6:5
Napokon priamy bod pre Tsitsipasa, ktorý vedie 6:5 v druhom sete.
40-30
Lenže Tsitsipas trafil šieste eso v zápase a má gembal.
30-30
Ďalšiu výmenu sme nestihli vidieť, ale zjavne prišla chyba Tsitsipasa a Klein bude hrať o brejkbal.
30-15
Tsitsipas trafil eso na téčko, ktoré bolo jeho piate v zápase a potvrdilo to aj jastrabie oko.
15-15
Klein zahodil veľkú šancu, keď mal na sieti jasnú pozíciu, ale forhend poslal za základnú čiaru.
0-15
Tsitsipasovi sa na sieti nepodarilo zakončiť a Klein ho dokázal forhendom obhodiť.
5:5
Klein dokončil hru na podaní priamym bodom, odpovedá tiež čistou hrou a vyrovnal na 5:5 v druhom sete.
0-40
Klein mieri za čistou hrou po priamom bode.
0-30
V ďalšej výmene Tsitsipas nečisto trafil jednoručný bekhend.
0-15
Tsitsipas otvára podanie na udržanie v druhom sete víťazným krížnym forhendom a zároveň domáca lavička dostala napomenutie za to, že z nej prišiel výkrik vo výmene.
5:4
5:4
5:4
Aj sa tak deje po ďalšom priamom bode a Tsitsipas po čistej hre vedie 5:4 v druhom sete.
40-0
Tsitsipas má šancu na čistú hru po priamom bode.
30-0
Kleinovi nevyšiel dropshot podľa predstáv a Tsitsipas výmenu rozhodol forhendom.
15-0
Tsitsipas si krížnym forhendom vynútil bekhendovú chybu Kleina.
4:4
Klein si opäť pomohol priamym bodom a vyrovnal na 4:4 v druhom sete.
40-A
Ale Klein sa skoncentroval a po priamom bode má výhodu.
40-40
Tsitsipas dotiahol hru na zhodu, keď forhendovým returnom z ťažkej pozície prekvapil Kleina a prišla chyba slovenského tenistu.
30-40
Naskočený krížny bekhend Kleina neletel do kurtu.
15-40
Čistá hra z toho nebude, pretože Klein zaznamenal štvrtú dvojchybu v zápase.
0-40
Klein dotiahol forhendový útok ďalším presným volejom.
0-30
Priamy bod pre Kleina.
0-15
Klein otvára hru na podaní úspešným prechodom na sieť, ktorý dokončil víťazným bekhendovým volejom.
4:3
4:3
4:3
Tsitsipas zakončil hru na podaní priamym bodom a vedie 4:3 v druhom sete.
40-15
Kleinov forhendový return nebol presný a Tsitsipas má dva gembaly.
30-15
Tsitsipas si pomáha priamym bodom.
15-15
Tsitsipas teraz nepríjemne trafil smečom Kleina na sieti, ale slovenský tenista vyzerá byť v poriadku.
0-15
Výborný forhendový return Kleina, ktorým prinútil Tsitsipasa k chybe.
3:3
Vzápätí ďalší priamy bod pre Kleina, ktorý po čistej hre vyrovnal na 3:3 v druhom sete.
0-40
Klein má po priamom bode šancu na čistú hru.
0-30
Klein zvolil krátky bekhendový úder za sieť, ktorý Tsitsipas už nevrátil.
0-15
Empajrový rozhodca opravil čiarového a pripísal štvrté eso Kleinovi v zápase.
3:2
3:2
3:2
Tsitsipas trafil eso von z kurtu, ktoré bolo jeho štvrté v zápase a vedie 3:2 v druhom sete.
40-15
Víťazný forhend pre Tsitsipasa po dobrom podaní, po ktorom má dva gembaly.
30-15
Tsitsipas to však napravil priamym bodom.
15-15
Ale následne si Tsitsipas pripísal druhú dvojchybu v zápase.
15-0
Tsitsipasova reakcia na podaní s presvedčivým zakončením na sieti.
2:2
Klein už na sieti dohral gem úspešným bekhendovým volejom a ešte viac ho môže povzbudiť päť odvrátených brejkbalov, pričom vyrovnal na 2:2 v druhom sete.
40-A
Klein si konečne vybojoval výhodu po priamom bode.
40-40
Tsitsipas ju však zahodil pokazeným forhendovým returnom po druhom podaní Kleina.
A-40
importantKlein si pripisuje štvrtú dvojchybu v zápase v kritický moment a daroval piaty brejkbal Tsitsipasovi!
40-40
Klein zaútočil krížnym forhendom ihneď po podaní a vynútil si chybu Tsitsipasa.
A-40
importantLenže ďalšia rýchla forhendová chyba Kleina po dobrom returne Tsitsipasa znamená štvrtý brejkbal!
40-40
Aj tretiu príležitosť Klein vymazal priamym bodom.
40-30
Druhý z nich Klein odvrátil priamym bodom.
40-15
Klein za tohto stavu predviedol skvelý víťazný krížny forhend.
40-0
importantTsitsipas si dobre rozohral aj ďalšiu výmenu od základnej čiary, trpezlivo si počkal na pokazený bekhend Kleina a má tri brejkbaly!
30-0
V ďalšej výmene hral Tsitsipas s dostatočnou dĺžkou a prišla forhendová chyba Kleina.
15-0
Horší začiatok na podaní pre Kleina, keď bekhend poslal do siete.
2:1
2:1
2:1
Tsitsipas dokázal ukončiť hru na podaní priamym bodom a vedie 2:1 v druhom sete.
40-30
Tsitsipas zvládol kritický moment a presným forhendom po podaní si vybojoval gembal.
30-30
Kleinovi navyše padol do kurtu aj víťazný bekhendový return.
30-15
Klein sa mohol priblížiť k brejkablom, keď Tsitsipas bol v ťažkej pozícii na sieti, ale rozhodujúci bekhend nedostal na druhú stranu.
15-15
V ďalšej výmene Klein trafil víťazný forhend k ľavej čiare.
15-0
Kleinov forhend skončil v sieti.
1:1
Ďalšiu výmenu však Klein rýchlo ukončil víťazným forhendom k pravej čiare a vyrovnal na 1:1 v druhom sete.
30-40
Prvý z nich však nevyužije, pretože bekhend namieril do siete.
15-40
Klein na sieti opäť s presvedčivým forhendovým zakončením, po ktorom má dva gembaly.
15-30
Forhendový return Tsitsipasa pri druhom podaní Kleina bol dlhý, čo potvrdilo jastrabie oko.
15-15
Ale prichádza aj tretia dvojchyba pre Kleina v zápase.
0-15
Klein však musí hrať stále sebaisto na podaní a začína úspešným prechodom na sieť s víťazným bekhendovým volejom.
1:0
1:0
Tsitsipas si pomohol priamym bodom a aj keď si prvú hru na podaní v druhom sete skomplikoval, tak vedie 1:0 v druhom sete.
A-40
Škoda len, že na to nenadviazal v ďalšej výmene a po nepresnom bekhende má Tsitsipas výhodu.
40-40
Klein pokračuje vo fantastickom výkone, teraz Tsitsipasa zatlačil krížnym forhendom a zakončil víťazným bekhendom do opačnej strany.
40-30
Kleinov bekhend so šťastím prešiel cez pásku na druhú stranu a Tsitsipas sa za ním ani nestihol rozbehnúť.
40-15
Nečisto trafený forhend Tsitsipasa, a tak čistá hra z toho nebude.
40-0
Dlhý forhendový return Kleina a Tsitsipas mieri za čistou hrou.
30-0
15-0
Tsitsipas začína druhý set presvedčivým útokom zakončený smečom.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Stefanos Tsitsipas.
0:0
6:7
importantNervózny Tsitsipas vyrobil pri setbale prvú dvojchybu v zápase, nič na tom nezmenilo ani jastrabie oko a Klein tak fantastickým spôsobom vyhral prvý set v tajbrejku pomerom 7:3 proti svetovej päťke!
3-6
importantNapriek tomu sa Klein nenechal rozhodiť a po vynikajúcom podaní už nekompromiesne zasmečoval, takže má až tri setbaly!
3-5
Klein mal nabité na víťazný forhend, ale jeho úder bol príliš nízky a zastavila ho sieť.
2-5
Kleinov bekhend letel do siete, ale teraz prichádzajú dva dôležité body na podaní slovenského tenistu.
1-5
Tsitsipas však trafil eso z druhého podania a snaží sa vykresať iskierku nádeje.
0-5
Klein si veril na víťazný forhend ihneď po podaní a má neuveriteľný náskok 5:0 v tajbrejku prvého setu.
0-4
Ďalší Tsitsipasov forhend skončil v sieti a Klein má vynikajúco rozbehnutý tajbrejk v prvom sete.
0-3
Tak ani krížny forhend Tsitsipasa nepadol do kurtu, čo potvrdilo jeho neúspešné jastrabie oko a Klein vedie už 3:0.
0-2
Tsitsipas sa po podaní vydal na sieť, ale tam nezvládol bekhendový halfvolej a Klein má minibrejk.
0-1
Skvelý víťazný krížny forhend pre Kleina, ktorý si uhral bod na podaní.
6:6
Priamy bod z druhého podania pre Tsitsipasa, a tak sa o víťazovi prvého setu rozhodne až v tajbrejku.
40-30
Klein sa dostal do výmeny, ale jeho krížny forhend netel do kurtu.
30-30
Lenže potom Tsisipas zahral veľmi nepresný forhend po podaní a Klein môže zabojovať o setbal.
30-15
Priamy bod Tsitsipasa približuje k tajbrejku.
15-15
Tsitsipasov jednoručný bekhend neprešiel cez sieť.
15-0
Klein si otvoril výmenu, ale napokon forhend prestrelil.
5:6
5:6
5:6
Napokon ďalší priamy bod pre Kleina, ktorý po čistej hre vedie 6:5 v prvom sete a zaistil si tajbrejk.
0-40
Tsitsipas chcel zmeniť rytmus skrátením, ale jeho pokus zastavila sieť.
0-30
0-15
Klein dotiahol forhendový útok k víťaznému úderu.
5:5
Tsitsipas dotiahol hru na podaní do víťazného konca priamym bodom a vyrovnal na 5:5 v prvom sete.
40-15
Tsitsipas využil taktiku servis-volej a na sieti predviedol skvelý bekhendový volej.
30-15
Tsitsipasov forhend s pomocou pásky prešiel na druhú stranu, ale Klein to využil na prechod na sieť a zakončil bekhendovým volejom.
30-0
Forhendový return Kleina pri druhom podaní Tsitsipasa neprešiel cez sieť.
15-0
Tsitsipas už podáva na udržanie v prvom sete, ale Kleinov bekhend skončil za základnou čiarou.
4:5
4:5
4:5
Klein dokončil dôležitý obrat v tomto geme priamym bodom a vedie 5:4 v prvom sete.
40-A
Prichádza aj víťazný forhend Kleina ihneď po podaní, po ktorom má výhodu.
40-40
Dôležitý priamy bod pre Kleina, ktorý vymazal aj druhú brejkbalovú príležitosť.
40-30
Ale Klein trafil tretie eso v zápase a prvú možnosť odvrátil.
40-15
importantDruhá dvojchyba Kleina prišla v najhoršej chvíli, pretože Tsitsipas má dva brejkbaly!
30-15
Rýchla forhendová chyba Kleina, ktorá ho dostáva do problémov na podaní.
15-15
Tsitsipas sa vydal na sieť a Kleinov pokus o bekhendové obhodenie nebol úspešný.
0-15
Klein bol trpezlivý napriek vynikajúcej defenzíve Tsitsipasa, tak posledný smeč už grécky tenista nevrátil.
4:4
Druhým úspešným bekhendovým volejom Tsitsipas ukončil zatiaľ najdlhší gem v zápase, v ktorom vymazal dva brejkbaly Kleina a vyrovnal na 4:4 v prvom sete.
A-40
Tsitsipas už má výhodu po priamom bode.
40-40
Ale Klein aj túto príležitosť zahadzuje dlhým forhendom vo vyrovnanej výmene od základnej čiary.
40-A
importantZnova však pokazený čopovaný bekhend Tsitsipasa a Klein má druhý brejkbal!
40-40
Klein mal túto výmenu veľmi dobre rozohratú, ale žiaľ jeho posledný forhend bol dlhý.
40-A
importantKlein opäť zatlačil Tsitsipasa do bekhendovej strany, z ktorej prišiel pokazený čopovaný bekhend a slovenský tenista má dôležitý brejkbal!
40-40
Klein sa tlačil do slabšej bekhendovej strany Tsitsipasa, z ktorej opäť priletel nečisto trafený úder.
A-40
Tsitsipas má výhodu po priamom bode.
40-40
Klein však diktoval v ďalej výmene z forhendovej strany a zakončil ju víťazným úderom k základnej čiare.
40-30
Tsitsipas však na sieti nezaváhal a má gembal.
30-30
Klein zaútočil forhendom po dobrom returne a má vôbec prvú šancu na returne zabojovať o brejkbal.
30-15
Veľmi jednoduchá chyba Tsitsipasa pri smeči po kvalitnom podaní.
30-0
Tsitsipas trafil víťazný forhend presne na pravú čiaru, čo potvrdilo neúspešné jastrabie oko od Kleina.
15-0
Ďalšiu hru na podaní Tsitsipas začína priamym bodom.
3:4
3:4
3:4
Tsitsipas opäť trafil jednoručný bekhend len rámom rakety a Klein po čistej hre vedie 4:3 v prvom sete.
0-40
Klein po podaní výmenu rýchlo zakončil víťazným forhendom.
0-30
Nevydarený bekhendový return Tsitsipasa.
0-15
Klein trafil krížny bekhend presne do rohu a Tsitsipas si s ním už neporadil.
3:3
Navyše Tsitsipas trafil aj druhé eso v zápase a po ďalšej čistej hre rýchlo vyrovnal na 3:3 v prvom sete.
40-0
Tretí veľmi rýchly bod z podania pre Tsitsipasa.
30-0
Aj Tsitsipasovi sa zatiaľ veľmi darí na podaní a pripisuje si ďalší priamy bod.
15-0
2:3
2:3
2:3
Klein dokončil útok víťazným forhendom k základnej čiare a po obrate v geme na podaní vedie 3:2 v prvom sete.
30-40
Vzápätí ďalší jednoduchý priamy bod, po ktorom má Klein gembal.
30-30
Ale prichádza dôležitý priamy bod pre Kleina.
30-15
Trochu zbytočná zbrklá bekhendová chyba Kleina.
15-15
Tsitsipas mal dobre rozbehnutú výmenu, ale forhend poslal za základnú čiaru.
15-0
Horší začiatok pre Kleina na podaní, ktorý zaznamenal prvú dvojchybu v zápase.
2:2
Kleinov bekhend skončil za základnou čiarou a Tsitsipas tiež odpovedá čistou hrou, po ktorej vyrovnal na 2:2 v prvom sete.
40-0
Veľká škoda z pohľadu Kleina, ktorému sa nepodarilo výmenu na sieti zakončiť nejakým presnejším volejom a Tsitsipas si počkal na jeho chybu.
30-0
Následne aj priamy bod pre Tsitsipasa.
15-0
Tsitsipas trafil tiež prvé eso v zápase von z kurtu.
1:2
1:2
1:2
Klein hrá s veľkým sebavedomím na podaní a čistú hru zakončil víťazným krížnym forhendom, preto vedie 2:1 v prvom sete.
0-40
Klein si pripisuje druhé eso v zápase a má šancu na čistú hru.
0-30
Ani ďalší bekhendový return Tsitsipasa sa nedostal na druhú stranu.
0-15
1:1
Kleinov bekhend bol dlhý a Tsitsipas vyrovnal na 1:1 v prvom sete.
40-15
Po priamom bode má Tsitsipas dva gembaly.
30-15
Tsitsipasov útok bol dostatočný a prišla Kleinova vynútená bekhendová chyba.
15-15
Vynikajúci bekhendový return Kleina, ktorým si vynútil chybu Tsitsipasa.
15-0
Kleinovi nevyšiel forhend v plnom behu.
0:1
Klein zakončil prvú hru na podaní prvým esom v zápase na stred a po odvrátenom brejkbale sa dostáva do vedenia 1:0 v prvom sete.
40-A
Priamy bod pre Kleina, ktorý má výhodu.
40-40
Ďalší bekhend Tsitsipas trafil rámom rakety a zahodil prvú brejkbalovú príležitosť.
40-30
importantKlein bude čeliť prvému brejkbalu, pretože jeho bekhend zastavila sieť!
30-30
Tsitsipas však nečisto trafil jednoručný bekhend.
30-15
Ale v ďalšej výmene Kleinov forhend letel do siete a nebude to jednoduchá hra na podaní na úvod.
15-15
Tentokrát už Klein zahral smeč na istotu a prinútil Tsitsipasa k chybe.
15-0
Klein sa rozhodol v úvodnej výmene zaútočiť, ale vôbec netrafil forhendový volej.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Tsitsipas s Kleinom sa už pripravujú na začiatok druhej sobotnej dvojhry a na podaní začne slovenská dvojka.
importantMolčan získal prvý bod pre Slovensko a Tsitsipas bude pod miernym tlakom, pretože Grécko sa spolieha na to, že vybojuje vyrovnávajúci bod.
Vitajte pri sledovaní tenisového stretnutia medzi Gréckom a Slovenskom v rámci Davis Cupu, pričom víťaz postúpi do kvalifikácie o postup na finálový turnaj. V druhej sobotnej dvojhre bude jasným favoritom svetová päťka Stefanos Tsitsipas, od ktorého sa očakáva, ak prvý zápas skončí podľa predpokladov výhrou Molčana, vyrovnávajúci bod v zápase proti slovenskej dvojke Lukášovi Kleinovi. Tsitsipas v tejto súťaži ešte ani raz neprehral, ale Klein by preňho mohol byť nepríjemným súperom, ak mu pôjde podanie a mohol by hrať lepšie uvoľnene, ak budeme vo vedení po úvodnej dvojhre.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.
Domov»Tenis»Davisov pohár 2023: Klein musel zápas proti Tsitsipasovi skrečovať