Končia bez boja. Williamsová s Jabeurovou nenastúpia v semifinále v Eastbourne

Serena Williamsová a Ons Jabeurová. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. jún 2022 o 13:04

Tunisanka si poranila koleno.

EASTBOURNE. Skúsená americká tenistka Serena Williamsová si pred londýnskym Wimbledonom nepripíše ďalší súťažný štart vo štvorhre napriek tomu, že spolu s Tunisankou Ons Jabeurovou sa na turnaji WTA v Eastbourne prebojovali už do semifinále.

Americko-tuniský pár sa z podujatia musel odhlásiť pre zranenie Jabeurovej. Ich súperky, Poľka Magda Linettová so Srbkou Aleksandrou Kruničovou, sa tak bez boja dostali do finále.

Ons Jabeurová si poranila pravé koleno v stredu pri deblovom triumfe spomenutého dua nad japonsko-taiwanským párom Šuko Aojamová, Chao-čchin Čchan 6:2, 6:4.

Aktuálne nie je známe, aké vážne je zranenie Tunisanky a či nie je ohrozený jej štart na wimbledonskej "posvätnej tráve".

Tretí grandslamový turnaj aktuálnej sezóny sa začne v pondelok 27. júna a vo dvojhre žien je Jabeurová nasadenou trojkou.

Serena Williamsová sa v Eastbourne ukázala na súťažných dvorcoch po takmer ročnej pauze, predtým naposledy hrala ešte na minulosezónnom Wimbledone. Od organizátorov podujatia teraz dostala pre účasť na turnaji voľnú kartu.

Nachádzate sa tu: