Argentínčana zdolal v troch setoch.

ATP Masters 1000 v Paríži

Kvalifikácia - semifinále:

Norbert Gombos (SR) - Federico Coria (Arg.-12) 2:6, 7:5, 6:1

PARÍŽ. Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do finále kvalifikácie dvojhry na turnaji ATP v Paríži po výhre 2:6, 7:5, 6:1 nad Argentínčanom Federicom Coriom. Zápas trval hodinu a 46 minút.

Gombos nezačal dobre. V prvom sete vyhral na servise len 9 z 23 loptičiek, a tak nemal šancu na úspech. Trikrát stratil servis, a tak bolo skóre 2:6 logickým vyústením.

Od druhého setu však predvádzal Slovák oveľa lepší výkon. Súpera nepustil k brejkbalu a v dvanástom geme získal dôležitý brejk. V rozhodujúcom sete to už bola jeho jednoznačná záležitosť, a tak Coriu po polroku opäť zdolal.

Rodák z Galanty stále živí šancu na zopakovanie veľkého úspechu z minulého roka. V parížskej hale Bercy vtedy zdolal Marca Cecchinata či Davida Goffina, a tak si zahral premiérové osemfinále na turnaji kategórie Masters 1000.